Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket eltart a férjetek...

Titeket eltart a férjetek vagy dolgoztok ugyanúgy? Szeretitek a munkátokat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 18:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Sosem várnám el egy pasitól, hogy eltartson.
2010. dec. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Mindenkit eltartanak aki gyes-en van. Ha nem volnék akkor dolgoznék, és nem tartana el, én is tennék a közös kasszába nem csak azt a huszonpár ezret.
2010. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Húúú nem birnám ha eltartana,én dolgozom és szivesen teszem 2gyerek mellett az egészségügyben idöseket ápolok.

Te dolgozol?

2010. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
az tulzas hogy eltart...van mit enni általa
2010. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

"az tulzas hogy eltart...van mit enni általa"


Ha csak ennyi előnyőd van akkor hamar lecserélnélek. :P Ha mindennap kétszer főt kaját + vmi szendvicsre vágynék, ha mindent rendelek, akkor sincs 4e ft nél több gyanítom te ennél többe kerülsz. :PSzóval ne legyünk már erre oly nagyon büszkék.

2010. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
ugyan nem vagyunk hazasok, de egyutt elunk.. o keres tobbet, mert en sulizom meg, de nem tart el..
2010. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Minket eltart a férjem, és ennek köszönhetem, hogy olyan munkát végezhetek, amit szeretek (tanár vagyok), és nem kell azzal foglalkoznom, hogy mennyi pénzt keresek vele.
2010. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem mernék eltartott lenni. Bár az a része tényleg jó lenne, hogy többet lehetnék a gyerekekkel, több időm jutna a házimunkára (pl. lehetne minden nap valami sütit sütni), egyebekre de ez nagyon kényes terep. Egyrészt nekem fontos a szakmai sikerek megélése is, másrészt manapság nagyon nehéz egy jövedelemből olyan szinten megélni egy családnak, ahogy én azt szeretném (különórák a gyerekeknek, nyaralás) harmadrészt pedig veszélyes játék is ez. Azért veszélyes, mert az eltartóval is történhet bármi. Tönkremehet a kapcsolat, történhet baleset és ha a családnak az összes jövedelme egyik napról a másikra megszűnik, az teljes csődöt eredményez. Ennek a kockázatát anyaként nem vállalhatom be. A gyerekeimért ugyanis minden körülmények között vállalnom kell a felelősséget. A kapcsolatok pedig bármikor tönkremehetnek. Simán elképzelhető, hogy a nő 40 éves lesz már, mire úgy dönt a férje, hogy keres egy szebbet és fiatalabbat, elválik. Ez esetben a nő akár fel is lógathatja magát, mert munkatapasztalat nélkül 40 év felett, több gyerekkel már sehova nem fogják felvenni dolgozni. Akkor megszűnik a kánaán és a gyerekeket sem fogja tudni eltartani, azaz mindent elveszít, amiért élt. Ezt nem szeretném megérni. Persze sokan mondják, hogy biztos a kapcsolatuk (magam is így érzem 7 év után), de baleset is történhet a férjjel. A gyerekek akkor is ott maradnak és őket mindenképpen etetni kell.


Mindazonáltal lassan nekem is gondolkoznom kell egy alternatív megoldáson, mert ez a modell sem éppen előnyös, ahogy mi csináljuk (gyerkőc bölcsiben, mi dolgozunk). Sajnos folyton beteg a gyermekünk, minden nyavalyát osszeszed, amit csak lehet és ezt nehezen tolerálják a munkaadók, hogy 3 napot dolgozom, 1 hetet nem. Ráadásul lassan tervezzük már a kistesót. Én egyelőre a saját vállalkozásban látom a megoldást, úgyhogy efelé teszek most lépéseket. Jó lenne itthon dolgozni, a magam ura lenni, mert ez az egyetlen lehetőségem arra, hogy nagy családom lehessen és anyagi biztonságban tudhassam magamat is és a családomat is. Rengeteg álmunk van még a férjemmel, amikhez bizony sok pénz kell, úgyhogy fel kell kötni a gatyót. :)

2010. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
A 19:07-essel tökéletesen egyetértek, én sem tudnám szebben leírni.
2010. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
Gyesen vagyok, úgyhogy eltart. Egyébként tanár vagyok.
2010. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!