Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak neki hogy megengedje?

Mit mondjak neki hogy megengedje?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok. Normálisabbak közé tartozom, azaz nem piálok, nem dohányzom, nem járok bulikba, zűrös helyekre. Állattenyésztő mérnöknek készülnék érettségi után, a mezőgazdaság érdekel a legjobban. Most egy helybeli fiatalemberrel megismerkedtem a nyáron, és június vége óta járok hetente többször egy lovas tanyára ahol lovak mellett tartanak őshonos háziállatokat, mindenfélét. Ott dolgozgatok, segítek, figyelem a munkát. Ugyan pénz nem jár érte, de lovagolni engedtek többször, plusz nekem mint tapasztalat, gyakorlati helyként is megfelelő. Nagyon kedves, rendes emberekkel vagyok együtt. Most sajnos iskola időben viszont alap hogy csak hétvégén tudok járni maximum oda, ha időm engedi. Viszont édesanyám a tanulás miatt nem nagyon akarna engedni majd csak jövő nyáron. Addig ám hosszú az idő és valahogy meg kellene oldani hogy menjek bizonyos időközönként. Mit tudok tenni ez ügyben? Köszönöm és bocsánat ha hosszú lett
2014. aug. 27. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kompromisszum: Anyu, ígérem, hogy nem romlik az átlagom. Ha ezt betartom, kijárhatok szombat délutánonként? Ennyibe kerülne az útiköltség. Ha rontok félévkor (bizonyítvány), akkor a következő félévben nem járok, és ... (ide találj ki valamit, ami miatt komolyan vesz, pl fűnyírás, valami pluszban, ami ún büntetés amellett, hogy nem járhatsz.)

Kettes pont: tartsd is be az ígéretedet.

2014. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Kompromisszumként ajánld fel, hogy amit romlanak a jegyeid abbahagyod a lovarda látogatását!
2014. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első két válaszadó már leírta amit én is írnék.

Örvendenék, ha ilyen határozott fiam lenne... :)

2014. aug. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben,ezek betartható ígéretek. Köszönöm mindenkinek.
2014. aug. 27. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ezt javasoltam volna, hogy ígérd meg, hogy nem romlanak a jegyeid. Amennyiben igen, akkor eltilthat tőle.
2014. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!