Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt férfi kezét szó...

Felnőtt férfi kezét szó szerint fogó anyuka csak nekem furcsa? Túlparázom?

Figyelt kérdés
Tündércuki anyósom van, nagyon szeret, meg én is őt, de néha fogja férjem kezét akár utcán is. (Általában az enyémet fogja a férjem, de van, hogy úgy jön ki a lépés, hogy egymás mellett mennek, én meg mondjuk saját anyukám mellett vagy hasonló.) Volt olyan, hogy picit támogatni kellett anyóst, mert betegeskedett, és különben sem fiatal, így kb. oké. De volt már, hogy úgy találkoztunk, hogy ők együtt mentek valahova, én pedig csatlakoztam hozzájuk az utcán - láttam őket kézen fogva. Én saját anyukámnak, nagymamámnak kb. 8 éves korom óta nem fogom a kezét, ha támogatás kell nekik, vagy olyan kedvem van, beléjük karolok, vagy belém karolnak. Ez a kézenfogás nekem szinte ijesztő. Most vettem csak észre, hogy az esküvői csoportképen nemcsak az én kezem fogja, hanem az övét is. Nem akarom felfújni meg féltékeny lenni, különben is, "simogatósabb", ölelősebb család mint a miénk, és az esküvőn borzasztó boldog és büszke volt anyós... na de naaaaa.... Vélemények?

2014. aug. 28. 14:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, após már jó pár éve nem él. Férjemnek pedig van egy bátyja, őt ritkán látom, más városban él - kézen fogva anyukával még nem láttam.


Ja és természetesen nem olyan "ujjközösen" fogják egymás kezét. Még csak az kéne. :D

2014. aug. 28. 14:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlparázod :)

Nincs abban semmi rossz, ha fogja a kezét, főleg ha beteg és idős.

Mondjuk mi is "ölelős" család vagyunk, szóval nekem nem furák az ilyenek.

2014. aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező nincs bajod anyóssal örül neki nem kell direkt csinálni valami balhét.
2014. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én 24 éves vagyok, anyukám a mai napig fogni akarná a kezemet az utcán, és ha elhúzom a kezemet, vagy inkább belékarolok, vagy mondom, hogy ne csinálja, akkor megsértődik, továbbá mióta 1 éve barátom van, még hozzáteszi, hogy bezzeg az ő kezét nem szégyenlem mások előtt megfogni az utcán. Hozzá kell tennem, anyukám az a tipus, aki nem tudja elengedni a felnőtt gyerekét lelkileg. Szerintem mindenképp furcsa, ritka dolog, de ha a férjedet sem zavarja, akkor semmi rossz nincs benne. Féltékenynek nem kell lenned, és szerintem ne ródd fel egyiküknek sem, ezzel csak ronthatnál a kapcsolatotokon. Ha nagyon zavar, akkor beszélj vele a férjeddel.
2014. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ebben semmi, szereti az anyukáját. Veled is kedves az anyós, magadnak kreálsz problémát. Egyébként hogy-hogy ez csak most tűnt föl, esküvő előtt nem szúrtad ki? Mindegy is, felejtsd el, egy szerető családba kerültél, nem kell ilyenekből ügyet csinálni. Majd ha a férjeddel alszik, akkor szólj. :D
2014. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az anyósom is minden további nélkül megsimogatja, megpuszilgatja az utcán a drága gyermekét, sőt még a fenekébe is csíp néha :D Vannak ilyen anyák, akik nem tudják elfogadni, hogy a gyermekük 33 éves házas ember:D

De mondjuk én nem haragszom ezért, mert amúgy nagyon jó anyós, engem is ugyanúgy ölelget, szeretget, megfogja a kezem, szóval ő ilyen.

2014. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, miért baj, ha valaki megpuszilja, megöleli a felnőtt gyerekét. Attól még nem szűnt meg szeretni, hogy már felnőtt. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem képes elengedni.

Engem egyáltalán nem zavar, ha anyukám megpuszil, megölel, és is megölelem őt. Nem férfi vagyok. De egy férfitól sem tartanám furának. Inkább örülnék, hogy vannak érzései és nem akad ki egy puszitól.

2014. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatni nem annyira szokványos, hogy a felnőtt fiú kezét fogja anyuka, de én ebből nem csinálnék ügyet, mert ha mindkettejüknek jó így, akkor semmi gond nincs. Neked nem jó vagy csak szimplán furcsának találod?
2014. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Feltűnt házasság előtt is néha, de betudtam annak, hogy fáradt vagy ilyesmi, így jobb támogatni az utcán. Nekem igazából csak nagyon furcsa, még senki másnál nem láttam ilyet. A megpuszilás, megölelés szokványosabb. :) Nem akarok problémát kreálni, csak mivel még sosem láttam másnál ilyet, belém nyilallt, hogy minden oké-e.
2014. aug. 28. 14:56
 10/11 anonim ***** válasza:

De mi ne lenne oké? :D

Nem akarok közönséges lenni, de hát nem csókolóznak, nem d-gnak.

Akkor meg mi a baj?

Inkább örülj neki, hogy te is ilyen szeretetre, törődésre számíthatsz tőle.

2014. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!