Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az utóbbi években rettegek...

Az utóbbi években rettegek attól hogy a szüleim egyszer el fognak "menni", miért?

Figyelt kérdés
27éves vagyok,a szüleim sajnos már nem fiatalok és egyre sűrűbben hozzák fel a témát hogy "el fognak menni".. ilyenkor szörnyű érzésem támad.fáj valami belülről,szorít a mellkasom és elkezdek zokogni és nincs más ami meg tudna vígasztalni,csak az hogy oda jönnek megölelnek és megígérik hogy "soha nem mennek el" minimum csak 50-60év múlva.akkor általában megnyugszom.miért van ez?másnál is hasonló a helyzet?
2014. aug. 29. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem, énnekem soha ilyen érzésem nem volt, de nem is nagyon emlegették a szüleim az elmenést, vagy legalább is nem ilyen sorstragédiaként.
2014. aug. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Igen,én is rettegek ettől!Nekem már csak Anyukám él,ő a mindenem,belepusztulnék ha elveszíteném,de minden nap eszembe jut.Borzasztóan félek!
2014. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer mindenki szülei meghalnak. Nyilván nem várod ezt a napot, de hiába hergeled fel ennyire magad a dolgon, változtatni nem fogsz tudni ezen a tényen. Nem kell ilyenre gondolni.
2014. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
úgy érzem hogy ha nem lennének akkor nem tudnék talpra állni.egyedül maradnék a világban.és ettől is nagyon félek
2014. aug. 29. 22:55
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyidősek vagyunk, sokszor rám jön, hogy anyu egyszer meg fog halni. Azért szörnyű ez, mert biztos és végleges.


Félhetek attól, hogy kirúgnak, betörnek a lakásba, eláztat a szomszéd, de ezek nem biztos, hogy bekövetkeznek, és visszafordíthatóak. De a halál... nem, néha nálam is eltörik a mécses.

2014. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előb utóbb elmennek, eza sors a karma. Fogadd el gyermekem.
2014. aug. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nekem is néha előjönnek ilyen gondolataim...nem tudok beletörődni ebbe...Nélkülük semmit nem érne az életem, mennék utánuk, egyszerűen csak rájuk számíthatok, csak bennük bízok..szóval nem is merek ilyenekre gondolni mert belepusztulok a gondolatba is ... :( Ja és olyan ember még egy soha nem lesz az életemben , nem is volt és nemis lesz, akit úgy szeretek mint anyukámat :)
2014. aug. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
én is pont így vagyok ezzel ahogy mondod :) a szüleim a mindeneim :)
2014. aug. 29. 23:44
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld úgy szemlélni, hogy az ő létük értelme te vagy, hogy megszülettél, hogy élsz. Nem fordítva. A te értelmed a te gyereked lesz. De az időt nem tudod visszaforgatni és ezt ők is tudják.

Sokat gondoltam a szeretteim halálára és nagyon féltem tőle mindaddig míg a nagymamám el nem ment. Szegény nagyon beteg volt és valóban megváltás volt neki. Van az a verzió mikor nem ragaszkodhatsz valakihez a végsőkig.

2014. aug. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Találni kellene valakit,aki szintén a mindened lesz. Mivel senki sem él örökké,és nem szabad hogy beleroppanj abba hogyha egyszer elveszíted a szüleidet. Kell valaki akiért azután is élni fogsz, a férjed..a gyerekeid.

Illetve próbáld meg hogy nem gondolsz erre,mivel változtatni nem tudsz ezen,viszont magadat pedig idegesíted...

2014. aug. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!