Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya azt mondja nincs pénze? Lent

Anya azt mondja nincs pénze? Lent

Figyelt kérdés
Anya a nővéremnek mindent megvesz,nekem semmit. Most kezdődik az iskola, nekem nem vett új táskát. Vele felment pestre és vettek. Elmentek a starbucks-ba is . Vettek kávét.. Eladtam valamim, amiből lett 17 ezrem. Elkérte, azt mondta, egy hét múlva visszaadja. Azóta eltelt 3 hét, és nem adta. Hiába mondom neki. És azt mondja nincs pénze.. közben pedig tudom,hogy van. Én 17 . Nővérem 18

2014. aug. 30. 20:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Suli által keress munkát, tehát a sulitól kérj, vannak kapcsolatai cégekkel
2014. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

Azért ez durva, hogy a nővéredre van pénze, meg kávézgatni, neked meg azzal jön, hogy enni is alig van.

Legközelebb ha elkéri, mondd, hogy NEM. Kész. Sajnos esélyes, hogy azt a 17ezret nem látod viszont, de a sarkadra kell állnod. Ilyen nincs, hogy a saját pénzedet anyád elkéri, utána meg nem adja vissza, és hazudozik. Ezzel tulajdonképpen mondhatjuk azt is (mert miért ne?) hogy meglopott.

Szánalmas.

Ismerek ilyen anyát. Nagyobbik gyerekére (20 éves lány) mindig költ, a kisebbiknek (15 éves fiú) meg folyton beadja az "ennivalóra sincs már pénzünk" dumát. De persze a 15 éves fiától az ünnepekre kapott pénzt (nagyszülők, stb) simán elveszi, elkéri, és nem adja vissza.

Most le lehet pontozni, ne haragudjatok a hangvételért, de én ha ilyen anya lennék, szembeköpném magam, hogy a saját gyerekemtől elveszem a pénzt, utána meg hazudozok és nem adom vissza.

2014. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha én pénzügyileg megszorulnék, akkor sem lenne pofám elkérni a gyerekemtől a pénzt. Pláne akkor nem, ha kiskorú. Szép kis anyád van, hogy a (még) kiskorú gyerekétől "elkéri" a pénzt, majd utána nem adja vissza, mert minek, "most nincs pénzem", "neked úgysem kell most" stb. Én biztos megmondtam volna neki, hogy undorítóan viselkedik, és ha már egy táskát nem hajlandó venni úgy, hogy a nővéreddel meg a Starbucks-ba kávézik új táska mellett, akkor legalább a pénzedet adja vissza. Így tisztességes.

Ha nem adja vissza, akkor innentől ha megint pénzt kér, mondj nemet. Ha azt mondja, hogy "én az anyád vagyok" stb, akkor is. Vagy mondd neki, hogy kérjen a nővéredtől, mert neked a múltkorit sem volt hajlandó megadni.


Egyébként kérdező mi történt azóta?

2014. aug. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Semmi. Elvileg holnap kap pénzt... Akkor mondom neki,hogy adja vissza
2014. aug. 31. 19:35
 15/17 anonim ***** válasza:

hát ez nem semmi :/ azért sikerült valamit intézni?

ha nem apukádnak szólj h beszéljen vele ,mert ez így nem állapot h nővérednek megvesz mindent meg kávézni járnak a starbucks-ba és utána a te pénzedet veszi el mert nincs pénz

főleg h vissza sem adja

2014. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
MÉG MINDIG NEM ADTA VISSZA, HIÁBA MONDOM NEKI. MIT CSINÁLJAK ??? :'(
2014. szept. 13. 11:11
 17/17 anonim ***** válasza:

Mit mondott? Miért nem adja vissza?


Én a helyedbe közölném vele, hogy köszönöd szépen, hogy meglopott, és innentől ha kell valami, szóljon a nővérednek, és te nem fogsz neki egy fillért sem adni többet. Undorító anyád van, már ne haragudj. Sajnos esélyes, hogy azt a pénzt nem látod többet, próbálj diákmunkázni, vagy adj el még valamit ami nem kell! :( Kitartást! Ha azt is el akarja kérni, akkor mondd el neki, hogy ki van zárva, a múltkorit se adta vissza, és ne akarjon még egyszer meglopni.


Tudom, durva egy kicsit a hangvétel, de én ha anya lennék, biztos nem csinálnám ezt a gyerekemmel. Ne így akarjon egy anya extra keresethez jutni, hogy legombolja a saját gyerekét, aki ráadásul még nem is nagykorú.

2014. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!