Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátomnak mostanában sok...

A barátomnak mostanában sok pénze van, és nem tudom honnét. Rákérdeztem, de azt mondja nyerte, vagy hogy ne törődjek vele, van és kész. Mit tegyek? Félek, hogy benne van valamiben.

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Semmit sem tudsz tenni szerintem. Mondanám, hogy örülj neki de csak addig amíg egy éjszaka a rendőrök rád nem törik az ajtót. A semmiből senkinek nem lesz pénze.
2009. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De én nem akarok neki rosszat, féltem őt :( nem értem miért nem mondja el :( legjobban azért félek,mert a testvére piszkos ügyekben van .
2009. jún. 14. 14:34
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Valószínű pont ezért nem mondja el, mert nem tiszta ügy. Nem tehetsz semmit sajnos.
2009. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Hát lehet benne van valamiben de az is lehet hogy tényleg nyerte mondjuk pókeren. Mi is szoktunk a barátommal pókerezni szoktunk is pénzt nyerni.
2009. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Mielőtt kikészítenéd magad idegileg próbálj meg picit nyomozni.

Ha már biztos vagy benne, hogy rossz fát tesz a tűzre, akkor közöld vele, hogy tudod mit csinál és mivel ez nagyon kockázatos, így ilyen áron nem kell pénz! Ha meg nagyon nem tudod kideríteni, hogy mi van a dolgok hátterében, akkor inkább nyugodj meg és ne is érdekeljen, hogy honnan van.

2009. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
36%
Nem értem mért van az, hogy ha már valakinek sok pénze van akkor az rögtön gyanús. 1000 más módon is hozzájuthatott amit szégyell elmondani, vagy egyszerűen nem akarja. Lehet hogy valakinek segített, vagy rokonától kapta, vagy olyan helyen dolgozik amit szégyell előtted. De nyerni is 1000 féle képpen lehet, pl. kaparós, játékgép, lottó, kártya, stb. Az meg hogy egyszer játszott, abban nincs semmi rosz. Biztos jó oka van rá hogy nem mondja el, hogy ne idegesítsen ilyenekkel. Én nem gyanakodnék a helyedben, ugyanis még nem vagy a felesége, nem köteles neked beszámolni a pénzéről. Próbálj bízni benne.
2009. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Mi van, ha tényleg nyerte? Én pl. lottózok, heti 2 számsorral (1 ötös és 1 hatoslottó), de tudok olyan ismerőst, aki neten pókerezik és sikeres is benne, többször nyert már vele. De másféleképpen is lehet nyerni, olyan hihetetlen ez?
2009. jún. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Ha becsületes úton jutott volna hozzá, akkor nyíltan megmondaná, honnan van a pénz!


Próbáld elmagyarázni neki, milyen baja származhat abból, ha illegális úton jutott a pénzhez (rendőrség, bíróság, börtön, egy életre megbélyegzi magát, stb.)...

Magyarázd meg neki azt is, hogy ha nem becsületes úton jár, akkor téged nem lát többé, mert te nem szeretnél rendőrségre és bíróságokra járkálni! (Bűncselekmény esetén a barátnőt is kihallgatják és feltételezik, hogy tudott a dologról!!!)


Próbálj beszélni a szüleivel, anyjával, hátha ők többet tudnak, vagy segítségedre lesznek megállítani az esetleg most kezdődő bajt!

2009. jún. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Ha tiszta lenne a dolog, elmondaná. Ha megteheted, szállj ki, mielőtt benne találod magad valamiben. Ha titkolózik előtted, az épp elég ok arra, hogy lelépjél. Ha van hova, és van bátorságod hozzá. Valószínüleg a pénz vonzó neked is, de vele maradni nagyobb merészég, mint lelépni.
2009. jún. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ugyan már, nehogy azért szakíts vele, mert nem mondta meg honnan van a pénze, az ő dolga. Különben is, azt írtad, hogy mondta hogy nyerte. Akkor hol itt a gond? Az a bajod, hogy nem részletezi, hogy hol, hány óra hány perckor nyerte? Biztos azért nem beszél róla, mert nem szeretné, ha azt hinnéd, hogy játékfüggő. Ameddig nem tudsz biztosat, addig ne veszekedj vele, mert aztán ha kiderül, hogy nincs is benne semmi illegális dologban, akkor te fogsz szívni...
2009. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!