Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valaki sosem tudott igazán...

Ha valaki sosem tudott igazán szeretni senkit sem gyerekként (főleg szülőkre gondolok és nagyszülőkre), akkor később ebből lehet problémája?

Figyelt kérdés
A szülőknek, nagyszülőknek nem voltak olyan tulajdonságaik, amik miatt indokoltnak lehetne nevezni ezt a fent leírt dolgot. (Sőt.) Illetve ha egy szülő azt tapasztalja, hogy a gyereke nem mutatja ki hogy szereti őt, egy idő után a szülő ezt "megunhatja", tehát részéről is el tűnik a szeretet kimutatása? Hogy lehet ezen túllépni, ha nem látszik rá esély, hogy javuljon a szülő-gyermek kapcsolat, főleg, ha a gyerek már lassan felnőtt. Vagy természetesnek kellene lennie, hogy ez ne érdekelje?

2014. szept. 1. 02:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Én elmennék egy Hellinger-féle családállításra, mert valami beakadás biztos van, ha így érzel, vagyis nem érzel...
2014. szept. 1. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te a szülő, vagy a gyerek vagy? Nálunk a családban nem igazán "mutattuk ki", hogy szeretjük egymást, mégis tudtuk. Maga a szeretet nem attól függ, hogy kimutatjuk-e. Sok minden utal a szeretetre, ezt nagyon nehéz szóban elmondani, valahogy belülről kell érezni.
2014. szept. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szüleim sose ölelgettek vagy puszilgattak, ami elvileg a szeretet kifejeződése, mert egyszerűen én utáltam már gyerekként is ha hozzámértek. Ma is csak páromtól viselem el, sőt kifejezetten szükségem van rá, de senki mástól, nem tudok mit kezdeni a helyzettel ha csak úgy megölelnek. De a szüleimmel max puszit adunk köszönéskor mióta elköltöztem vagy gyerekként ha táborba mentem. De tudom, hogy szeretnek és én is szeretem őket, de ez sokáig nem tudatosult bennem, mert ők a szüleim és pont. Nem gondolkoztam ezen, hogy szeretem-e őket vagy sem. És azon se, hogy szeretnek-e, mert mindig támogattak és biztattak és valahogy ez is egyértelműnek tűnik, hogy akkor nem tesz ilyet a szülő ha leszarja a gyerek fejét. :)
2014. szept. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én szüleim kiskoromban elváltak, és így visszatekintve szerintem onnantól kezdve kicsit olyan kötelező rossz dologként kezelt engem és a tesómat egy ideig. Utána is inkább úgy érzem, hogy megbarátkozott velünk és ennyi. Sosem mutattuk ki a szeretetet, semmi olyan formában, mint ahogy egy átlagos szülő-gyerek kapcsolatban előfordul. (most már valamennyire tudom, hogy hogyan is lehetett volna, ha érzelmileg egészséges gyerekkorom van, mert a 11 évvel fiatalabb húgommal egészen másképpen bánik az anyám)

Ez a későbbiekben annyit eredményezett, hogy azért nem javasolták nekem megpróbálni a rendőri pályát (miután már beiratkoztam egy előkészítő osztályba általános után), mert egy pszichológiai felkészítő órán egy komolyabb tesztem eredménye az lett, hogy hogy szociopata vagyok. Leginkább azt érzem magamon, hogy az empátiára szinte egyáltalán nem vagyok képes, nehezen tudok szeretni,viszonylag könnyen manipulálom mások érzelmeit, nehezen kommunikálok az emberekkel, sőt, nem is szeretek emberekkel foglalkozni egyáltalán.


17 évesen összejöttem egy fiúval, aki elfogad úgy ahogy vagyok, így, hogy szinte alig tudom kimutatni, hogy mit érzek, a kapcsolatunk során volt is már belőle probléma, de nem hinném, hogy sokat sikerült javítanom magamon.


Szóval ha a szüleid egyszer tönkretették a belső egyensúlyod és egészséged, vagy nem tudsz már mit kezdeni magaddal, vagy nagyon nehezen. Én tönkretéve érzem magam egy kicsit, de néha élvezem is, hogy nem vagyok egy érzelemtenger aki csöpögős romantikus filmeket néz, és sír a barátnőivel mert valaki rosszul bánt velük.

Még általánosban volt egy ott alvós osztálykirándulásom, ahol az osztálytársnőim tartottak egy lelkizős "sírjunk együtt, és mondjuk el mi bánt" bulit, de engem nem mertek meghívni, mert féltek, hogy kigúnyolom őket. 10 éves voltam... bár tényleg kigúnyoltam őket..


Tudom, hogy nagyon rossz alak vagyok, néha próbálok javulni, viszont még mindig itthon lakok, abban a környezetben ahol így nőttem fel.


L21

2014. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, az elejére elfelejtettem beleírni, hogy az anyukámmal maradtunk, mert az apám lépett le, és anya nevelt fel..

4-es voltam.

2014. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!