Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozni nem engednek, zsebpen...

Dolgozni nem engednek, zsebpenzt nem adnak, akkor megis mibol vasaroljak?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, havonta 3000 Ft zsebpenzet adnanak a szuleim, viszont ujabban azt se adjak. Dolgozni nem engednek, mivel adnak ok nekem munkat, es egyetem alatt azt szeretnenek, ha a tanulasra koncentralnek.

Kineztem a neten 1 konyvet, amit regota szeretnek megvenni, de egyszeruen nincs penzem mibol.

Most olyenkor mi a teendo?

21L


2014. szept. 2. 13:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Mikori könyv? Ha régebbi, érdemes megnézni antikváriumokban, OLX-en, rukkolán, used books for sale in budapest Facebook csoportban.


Szüleiddel amúgy lehetetlenség beszélni, hogy a mai világban háromezer forint nagyjából sajnos semmire nem elég? Megkérdezhetem, milyen szakon tanulsz / esetleg melyik egyetemen? Lenne időd amúgy mellette dolgozni?

2014. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

2013-as kiadas. Fordito/tolmacs szakon vagyok.

Hatarozottak kijelentettek, hogy ne dolgozzak egyetem mellett, mert az a tanulas rovasara megy.

Utolso alkalommal megkertem oket, hogy menjunk el vegre egyutt egy moziba, elmentunk, erre utolag odaloki nekem, hogy ez a zsebpenzembol volt, es nem kapok jovo honapban se zsebpenzt.

2014. szept. 2. 13:33
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Akkor te pedig határozottan jelentsd ki, hogy márpedig mész dolgozni.
2014. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Amim van, es penzt tudnek belole csinalni, azok az aranynyaklancaim, karkotoim, gyuruim, mikor mondtam nekik, hogyha nem adnak peznt, azokat eladom es abbol veszek, akkor elkezdtek velem ordibalni, hogy meg ne probaljam.

De egyszeruen tenyleg nem tudom hogyan szerezzek penzt, ha vacak 3.000 Ft-ot se kepesek adni.

2014. szept. 2. 13:36
 5/22 A kérdező kommentje:
Kijelentettek, hogyha megyek dolgozni, es nem lesznek jo jegyei, nem fizetik tobbet az egyetememet.
2014. szept. 2. 13:36
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Vállalj olyan munkát, ami a szakodnak jót tesz: fordíts! Nem tudom, milyen nyelvű fordítónak tanulsz, de engem nem egyszer megtaláltak már hirdetések feladása és fordítói szak nélkül, hogy fordítsak le leveleket, önéletrajzokat, motivációs leveleket, munkakeresési hirdetéseket... Ha még meg is hirdeted, pláne lesz munkád, ami nem megy a tanulás rovására, hanem még gyakorlatot is ad! Nem kell ész nélkül mindent elvállalni, csak annyit, amennyi még belefér tanulás mellett az idődbe. 21 éves vagy, nem vagy köteles a szüleid hülyeségének behódolni.
2014. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%

Hát kérlek, valamit valamiért.

Akkor majd te fizeted a keresetedből az egyetemet, vagy többet tanulsz.

De jobb az, ha te magad oldod meg ezeket, és nem rájuk támaszkodsz.

2014. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem orvos vagy, aki szakmába vágó munkát ne tudna elvállalni, otthon a kamrában elég rizikós műteni.

Simán tudsz fordításokat vállalni, külföldre készülő magyaroknak segíteni, ügyintézésben segíteni, özön módon tudsz pénzt keresni, még gyerekeket is taníthatsz szabadidődben idegen nyelvre.

2014. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
milyen szakon tanulsz? mármint melyik idegennyelvet tanulod?
2014. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Megkéred őket, hogy vegyék meg neked, mivel neked nincs pénzed.

Elmész mégiscsak valamilyen diákmunkára. Már elég nagy vagy, nem kell az engedélyük. Persze a tanulás rovására ne menjen, mert akkor hallgathatod, hogy ő megmondták . . . :)

2014. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!