Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei ellenzik az...

Párom szülei ellenzik az esküvőt, mert nincs diplomám és kellemetlen lenne nekik, ha egy tudatlan lány lenne a menyük. Párom felvetette, hogy legyen 4 fős esküvő, de ezt meg a családommal szemben nem érzem fairnek. Vélemények?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt élünk. Eddig sosem mondták, hogy zavarja őket a dolog. Párom csak nevet rajtuk szerencsére.


A másik kifogásuk, hogy bankban dolgozok ügyintézőként, szerintük ez a legalja munka, bárkit behívnak az utcáról és át tudja venni a helyem.


Esküvőt mindenképpen szeretnénk, de nem tudom, hogy lenne jobb? Ne hívjuk meg őket? Hívjuk, megkockáztatva hogy jelenetet rendeznek?


2014. aug. 19. 08:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%

én örülnék, hogy a párod ennyire kiállt érted

igazi társ! gratulálok hozzá

meghunyászkodás megy anyuci előtt neki

2014. aug. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%
Párod mondja meg a szüleinek, hogy nem kértek a rosszindulatú megjegyzésekből. Hívjátok meg őket, de ha húzzák a szájukat továbbra is, akkor meg lehet nekik mondani, hogy nem kötelező a részvétel.
2014. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
Azért a banki ügyintéző nem rossz, tisztességes munka, én pl. totál alkalmatlan lennék rá. Ez a ti esküvőtök, nem az övék, ha ők behisztiznek és teszem azt nem mennek el, akkor az róluk bizonyítvány. Nehogy már ti alkalmazkodjatok hozzájuk - főleg, ha ti tervezitek kifizetni az egészet.
2014. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
A párom kiállt mellettem, megmondta az anyjának hogy lesz esküvő, mert mi ketten úgy akarjuk. Nem kell sem az engedélye, sem a beleegyezése, sem az ottléte.
2014. aug. 19. 09:05
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Én megszervezném a lakodalmat, a párod szülei pedig nem kell elmenjenek, ha így gondolják a dolgokat és PONT.



Én is megkaptam 6 év kapcsolat után egy távoli rokontól, hogy csak azért akarok a páromhoz menni, mert orvos lesz :))) Egyet jót röhögtem és mondtam, hogy pontosan :D

2014. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

felnőtt vagy, és ez a te esküvőd. olyan esküvőt csinálj, amilyen neked tetszik! a felnőtteknek nem kell a szüleik beleegyezése. küldjetek nekik meghívót, ha elmennek, elmennek, ha nem, nem.

de az ő viselkedésükért ne a te szüleidet büntessétek. nekik kijár, hogy lássák a lányukat férjhez menni.

2014. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
67%
hogy is állt ki melletted? így? : " Párom felvetette, hogy legyen 4 fős esküvő, " keményen szembeszállt
2014. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem gondolták, hogy elvesz téged, ezért csak most kaptak észbe, hogy most már forró a talaj.


Én sem gondolom, hogy kiállt érted a barátod, hiszen azt mondta, hogy "jó, akkor kvázi titokban veszem el a képzetlen lányt, nehogy megtudják a faluban, mert a családom szégyenben marad." Csoda, hogy nem akarja Balin tartani a ceremóniát, csak kettesben, a világ elől elbújva.


Hívjátok meg őket és esetleg nem jönnek el, ennyi. Ha ennyire nem tudják elfogadni, hogy nincs végzettséged, akkor pukkadjanak meg!:)


27n

2014. aug. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, rosszul fogalmaztam. A párom nem akar elbújni meg titokban tartani, hogy elvesz. Csak felvetette, mint ötletet, mert látja hogy mennyire rosszul esik a szülei hozzáállása, így akar megkímálni a dologtól.
2014. aug. 19. 09:21
 10/32 anonim ***** válasza:
70%

Azért vicces hogy 5 éve vagytok együtt, de most állnak neki ezen hisztizni a szülők. Eddig mit gondoltak, vagy mit vártak, hogy "ááá majdcsak szakítanak"?


Az meg az ő értelmi szintjüket minősíti hogy csak diplomást fogadnak el. Amúgy is a banki ügyintéző egy normális szakma, tudtommal viszonylag normális fizetésért. Ráadásul napi szinten emberekkel foglalkozol, ahhoz meg kell egy bizonyos értelmi szint.


Mik a párod szülei, atomfizikusok?


Közölném velük hogy egyrészt ez nem rajtuk áll, és kikötném, hogy meg vannak hívva, de az első balhénál ki lesznek téve onnan.

2014. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!