Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan mondanak le rólam a...

Jogosan mondanak le rólam a szüleim?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, közepes tanuló, de ezen szeretnék javítani. Mint a legtöbb kamasszal, velem is vannak problémák, előfordul, hogy nincs rend a szobámba, vagy sokáig alszok, vagy néha visszaszólok nekik, esetleg alkalmanként szeretnék elmenni 1-1 kisebb házibuliba (csak ismert társasággal!). De tudok normális is lenni és akkor azt érezem, hogy szeretnek itthon, meg olyankor a családom is máshogy áll hozzám. Azért mindig igyekszek.. Meg nem az a lány vagyok, aki hullarészegen fetreng a városba minden hétvégén, vagy minden héten más pasival van. Van barátom, de első kapcsolatom és a szüleim ismerik és bírják is nagyon. 7.-es koromba rossz társaságba keveredtem és csináltunk egy hülyeséget (nem fogok senkire semmit, én is ugyanúgy hibás vagyok, mert benne voltam) mégis nekem kellett elvinni a balhét, mert a többiek mind kihúzták magukat belőle. Emiatt sulit is kellett váltanom. Ahol az elején nem bírtak (hisz 7 éve összeszokott osztály), de gyorsan beilleszkedtem és azóta is jóba vagyok azokkal a volt osztálytársakkal:) A gimi jól kezdődött, de év végére megutált pár ember, mert akkor jöttem össze a barátommal és másnak is tetszett onnan a fiú. Majd ezek annyira adták a többi alá a lovat, hogy már kb. senki nem beszél velem az osztályból. Sulit szerettem volna váltani, mert ez így nagyon rossz, de nem engedték a szüleim, azzal az indokkal, hogy általánosba is átmentem és nem lett jobb (be kellett illeszkedni, igen, de utána sokkal jobb volt minden, most is szívesen visszamennék abba az osztályba). Megpróbáltam suliba járni, de már tegnap az idegességtől/szorongástól összeestem és majdnem kórházba kerültem. Próbáltam szépen megbeszélni a szüleimmel, képtelen voltam ma reggel elindulni. De megmondták, hogy nekem soha sehol nincsenek barátaim,meg, hogy egész nyáron itthon ültem (sokat pihentem, de ugyanannyit voltam a barátokkal is és hihetetlen, hogy az fel se tűnik nekik), suliból is vannak barátaim, felsőbb évfolyamokról, de nem lehetek egész nap más osztályokba. Mégis a saját osztályommal töltöm a nap nagy részét. Szóval apa azt mondta, hogy délután elvitet a gyerekvárosba és befejezte nem csinálja tovább. (1 év múlva hazajöhetek, ha normálisan viselkedek) Ha most elküldenek, engem ide többet ne várjanak. Meg, hogy mennyire megbántak, mert ha tudják előre, hogy ilyen leszek akkor nem kellettem volna nekik. Csak a tesóm, akit elkényeztetnek nagyon, 10 éves, jó tanuló, aranyos, én is nagyon imádom. De azért rosszul esik, hogy minden körülötte forog, mindent megkap, ha beszélgetek a szüleimmel és megjelenik tesóm akkor már én nem is vagyok fontos és megint tesómmal foglalkoznak. És könyörögnek neki, hogy sose legyen olyan, mint én. Meg váltig állítják, hogy ő nem lesz. Csak azért annyi, hogy 10 évesen én is ugyanolyan jó gyerek voltam. Jogos, hogy ilyeneket vágnak a fejemhez és inkább elküldenek? Normális ez a szülő részéről, hogy ezek miatt? Mert, ha terhes lennék, vagy drogoznék kicsit jobban megérteném, de azért olyan súlyos problémák nincsenek velem. Mellesleg, egy normális szülő még ilyen esetben is segít a gyerekének (már, ha a gyerek is akarja). Nekem is rendbe kéne tennem most dolgokat magam körül, és szeretném is őket rendbe tenni, de csak rontanak a helyzeten, ha beraknak a gyerekvárosba. És igen, komolyan gondolják...

Mit csináljak?


2014. szept. 2. 14:50
 1/10 Trafó1 ***** válasza:
57%
Nem raknak be.
2014. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszem, hogy olyan könnyen be tudnak téged tenni a "gyerekvárosba". Valószínűleg csak ijesztgetnek ezzel. Egy biztos, többet ne hozd fel nekik ezt, hogy sulit szeretnél váltani, mert úgy tűnik, hogy ők ezt nem értik meg. Én is voltam olyan helyzetben, hogy utált az osztályom, és én is 15 éves voltam akkor, tehát tudom, hogy mennyire frusztráló és hatalmas stressz, én is rosszul voltam, igaz én inkább otthon, minden reggel még suliba indulás előtt, még a lázam is felment. Szerencsére átmehettem másik suliba, ami nagyon jó volt, de engem is szivattak emiatt a szüleim. Igazából nem tudom miért kell ezt csinálni, de úgy tűnik a szülők nem értik meg, hogy iszonyúan nehéz szinte az egész napodat olyan emberek között tölteni akik utálnak. Az egyetlen amit tehetsz, hogy páncélt rántasz magadra az osztályban, minden sértés peregjen le rólad és a szünetben találkozz a haverjaiddal. Tulajdonképpen én is ezt csináltam anno.
2014. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
60%

Hidd el, ez nem így működik, hogy egyik napról a másikra elvitetnek! Ez nonszensz!

Hatóságok közreműködése, meg hivatalos út, eljárás nélkül, nem lehet " csak úgy beadni " egy gyereket otthonba.

2014. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
ezt amit itt le irtal ülj le es Mond el nekik is , (vagy mutasd meg nekik ) es meg latod nem raknak be !
2014. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
62%

"Szóval apa azt mondta, hogy délután elvitet a gyerekvárosba és befejezte nem csinálja tovább."


Ilyen nincs. Nem akarom a szüleidet kritizálni, de tudod van úgy, hogy a szülő nem tud a gyerekével mit kezdeni. Különösen kamasz gyerekkel. És úgy érzi, hogy kudarcot vallott a nevelésben, mert nem tudja a dolgokat irányítani. Persze ez nem könnyíti meg a te helyzetedet sem, de hidd el, hogy amiket mondanak, azokat csak tehetetlen mérgükben mondják, és a legtöbbször azonnal meg is bánják - csak a felnőttek ezt nem szeretik beismerni.

2014. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
Ha csak megpróbálja már kapásból megy hozzá a gyámügy hogy ezt úgy mégis hogy gondolta, és jóesetben pénzbüntetéssel megússza, de kiskorú veszélyeztetésnél 1-5 évet is kaphat. Szóval ez nem úgy működik, hogy gondolok egyet és leadom a gyereket a megörzőbe...
2014. szept. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ehhez csak annyit tudok hozzászólni, hogy gimiben engem is utált az osztályom, senkivel nem jöttem ki. Ezért minden szünetben a másik osztállyal voltam, ahol már voltak barátaim. Így valamennyire ki lehetett bírni. Bár negyedikbe végül elmentem másik suliba, de addig kitartottam. A váltásra meg nekem leginkább azért volt szükség, mert a tanárok se nagyon szerettek.

Hát ha a szüleid ezt sehogysem értik meg, akkor sajnos nem igazán tudsz mit tenni. De azt én is kétlem, hogy csak úgy leadnak a gyerekvárosba.

2014. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi az a gyerekváros? o.o
2014. szept. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nah ott keltél fel? (:
2014. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Pedig néha tényleg az osztályváltás a megoldás. Én a mai napig nem hevertem ki a suliban ért megaláztatásokat (csendes, könyvmoly, félénk, szemüveges kislány voltam), és nem tudok nyitni az emberek felé, általános óta nem volt pl. barátnőm, nem járok társaságba. Engem csak nyolcadikban raktak át a másik osztályba, gyerekpszichológus javaslatára. De addigra már oda volt a gyerekkorom, és máig sem tudtam pótolni a "kimaradt szocializációt". Nekem se hittek otthon, illetve azt akarták, oldjam meg magam, legyek vagányabb. Oké, álljon ki maga mellett a gyerek, de van egy határ... Engem szó szerint terrorizáltak, kínoztak csapatosan. Úgy igyekeztem túlélni, hogy mindig csengetésre értem be az órákra, a szünetekben a tanár után kiszöktem, elvegyültem a tömegben és elbújtam valahová. Mai napig emlékszem a rejtekhelyeimre. De ha megtaláltak, kilestek vagy késett a tanár... Na, ettől még most is kiráz a hideg, pedig már több, mint 10 éve elballagtam általánosból.


Ha van iskolapszichológus a sulitokban, akkor keresd fel (vagy egy megértő tanárt), és kérd meg, hogy beszéljen a szüleiddel az osztály/iskolaváltásról! Nekem is csak így sikerült. Egy kívülálló felnőtt segíthet abban is, hogy jobban megértsétek egymást a szüleiddel.

2014. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!