Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves koráig lehet egy...

Hány éves koráig lehet egy lányt elfenekeléssel fegyelmezni, büntetni?

Figyelt kérdés
Tévedés ne essen, nincs lányom, pedofil se vagyok, csak nem vágom az ilyesmit...

2014. szept. 8. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Erőszak nem megoldás
2014. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Miért csak lányt képzeled, hogy el lehet fenekelni? A fiúknak is van seggük.
2014. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Semeddig. Masik embert nem verunk, hiszen ember.
2014. szept. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Jogilag, úgy tudom, minden verés tilos.

Ha nem nevelő célzattal történik; hanem egyéb okból; például szórakozásból, vagy hatalomérzékeltetési célzattal;

akkor erkölcsileg is egyértelműen elítélendő.

Ez nem életkor függvénye.

2014. szept. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Ezzel a módszerrel csak az ellenkezőjét lehet elérni annak, amit eredetileg akarsz.


(A lányaim 10 és 17 évesk, a fiam 14. Soha nem ütöttük meg őket és hidd el, hogy nincs is szükség erre!)

2014. szept. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Gyerek válogatja. Mi volt, hogy kaptunk fenékrecsapást, érdekes módon azonnal tudtuk, miért :D

4-5 éves korig belefér.

2014. szept. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Egy napig sem! Sem lányt, sem fiút.


A verés nem megodás, és rendkívül megalázó a gyerek számára. Egy egész életre szóló lelki sebeket lehet összedni a valahai verésektől.

2014. szept. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok híve az erőszaknak, nagyon nem. De van olyan eset, amikor lehet alapja.


A gyereknevelés témakörben sok anyuka írja, hogy a gyereke úgy hisztizik, hogy szabályosan belekékül az arca, fuldokolni, hányni kezd a sírástól. Ilyenkor nem lehet odaállni mellé, és elkezdeni neki szép szóval magyarázni, hogy ezt miért nem szabad. Ki kell zökkenteni valami váratlannal. Persze az sem feltétlenül egy pofon, hanem esetleg berakni a langyos zuhany alá.


Volt olyan is, hogy a gyerek állandóan (szándékosan!) kiszaladt a kocsik elé. Hiába mondta az anyuka, hogy nem szabad, baleset lesz, fájni fog - a gyereket nem érdekelte, minden alkalommal ki akart szaladni az útra. Egyszer egy rázós helyzetben kapott egy pofont.


A fenti esetekben nem ítélem el a szülőket. De az, hogy minden szir-sz@r miatt rávágjak a gyerekre, az undorító. Ilyenkor sokan mondják, hogy ők nem verik a gyereküket, csak néha kapnak egyet, amikor rosszak. Aha...


A gyerek se hülye (max. hülyék között van...), ő is képes megérteni dolgokat. Nem kell egyből odacsattintani.

2014. szept. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

"A verés nem megodás, és rendkívül megalázó a gyerek számára. Egy egész életre szóló lelki sebeket lehet összedni a valahai verésektől."


Ez hülyeség. Az, hogy rácsapsz a fenekére egyet, az nem verés. Az a verés, amikor egymás után többször, folyamatosan ráütsz. Legyetek már tisztában a fogalmakkal!


És életre szóló sebeket lehet ám egy jól elhelyezett mondattal szerezni, "hülye vagy, fiam", és nincs rosszabb, mint a verbális erőszak.


Érdekes módon én sem szereztem lelki sebeket attól a körülbelül 10 pofontól, amit gyerekként kaptam. Valahogy viszont rögtön tudtam, hogy kell viselkedni!

2014. szept. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehány éves koráig. Nem veréssel kell fegyelmezni, nevelni.
2014. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!