Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem szabad a nevét...

Tényleg nem szabad a nevét használva fegyelmezni a kutyát?

Figyelt kérdés
Pl. az én kutyám egy terelőkutya, és folyton utána veti magát a szaladó gyerekeknek (még fiatalka). Ilyenkor sokszor nem használ az általam alkalmazott 'hé!', viszont ha a nevét kiáltom (nem éppen édesgetős hangnemben), akkor többnyire megtorpan és odajön hozzám. De én azt olvastam, hogy ez nem jó, merthogy a kutya nevét csak pozitív dolgokhoz kössük. Ha végigmegyek a faluban, csak azt hallom hogy az emberek a kutya nevét kiáltják ha az rosszat csinál. Akkor most hogy van ez?

2013. szept. 26. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hallottam ilyenről, én általában a nevét kiáltom ha fegyelmezni akarom...
2013. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem, tényleg nem. Ennek ellenére én sokszor szabályt szegek, mert ha a 3 kutyámból egy csinál rosszat valahogy tudtukra kell adnom, hogy melyikre vagyok mérges.
2013. szept. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is ezt hallottam, de nem tartom be. Mondjuk alapvetően elég jó kutya, ritkán kell fegyelmezni.
2013. szept. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ha keményen szólok rá, akkor tudja, hogy most ő csinál éppen rosszat. Ha utasítom vagy dicsérem, akkor más hangsúlyt használok. Valahogy meg kell különböztetni egymástól a két kutyát és az a tapasztalatom, hogy nem hülyék, tudják mikor miről szól a dolog.
2013. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 -Evetke- ***** válasza:

Az a lényeg, hogy amikor behívod (odahívod magadhoz), akkor szépen hívod és megjutalmazod, ha odajött, olyankor nincs fegyelmezés, csak dícséret, esetleg jutalomfalat, hogy a későbbiekben is motivált legyen arra, hogy odamenjen, ha hívod. Ezzel tudod a "többnyire megtorpan és odajön hozzám" szokását gyakoribbá tenni.


Ha behívod, és bünteted (leszidod) ezt úgy kapcsolja össze a fejében, hogy odament hozzád és ezt követően leszidtad. Később nagyobb baj lehet ebből, mert nem lesz motivált, hogy odamenjen ha hívod.


Kapd el azt a pillanatot, amikor a gyerekek után vetné magát, és határozottan mélyen mond neki, hogy "nem", állj is elé, és a testbeszédeddel jelezd, hogy Te vagy a főnök. Ha ez nem elég, fogd vissza közben (lehetőleg ne a pórázzal, hanem kézzel).


Ha nem séta közben vagytok, hanem kirohan az udvarról, tanítsd meg neki a fenti módszerrel, hogy Tőled kapott engedély nélkül nem mehet ki a kapun.


az is számít, mennyire "fiatalka" a kutya. Arra mindenképp oda kell figyelni, hogy ne legyen szorongásos (később agresszív), de tudatni kell vele, hogy Te vagy a falkavezér. http://www.youtube.com/watch?v=X-GqHMLhN5U&list=HL1380201373


ezekből a videókból sokat lehet tanulni.

Türelem és kitartás :)

2013. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Igen, elvileg nem szabad a nevet fenyegető hangsúllyal kimondani, hogy a kutya számára a neve csak pozitív tartalmat jelentsen.

Ennek ellenére egy felnőtt kutyának nem okoz gondot, ha fegyelmezéskor a gazda esetleg keményebben mondja ki a nevét :) Ehhez szükséges, hogy következetesen bánj a kutyával és jó legyen a kettőtök közti kapcsolat.


Meg kell tanulnod felismerni a pillanatot, MIELŐTT még elindulna a kutyád és ekkor hangosan-határozottan-kedvesen kimondani a nevét és a behívó szót, közben tőle távolodni kell. Ez általában hatásos, amint elindul feléd, HANGOS DICSÉRET, amint odaért, JUTALOM. Ha nem figyel rád, akkor éles tiltás, majd utána ismét KEDVES hívás. Ezzel a hirtelen váltogató stílussal teljesen egyértelmű a kutyának, hogy mikor mit vársz el tőle.

2013. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Külön köszönöm a részletes tanácsokat, kedves Utolsó! :) Sose szoktam leszidni ha odajön hozzám, annyira azért nem vagyok balga. :D Általában a testvéreimet kergeti az udvaron és ugrál rájuk meg körülöttük, azért is nehéz leállítani, mert ők külön hergelik. Persze ha ott vagyok mellettük, akkor rögtön le tudom állítani, csak távolról még nehézkes, mert se lát se hall. :) Magamhoz is szoktam hívni ilyenkor, de sokszor csak másodszorra hallja meg, mikor már felemelem a hangom. Amúgy fél éves, gondolom ez is közrejátszik. :)
2013. szept. 26. 16:56
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja, akkor utolsó előtti. :)
2013. szept. 26. 16:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen ám, de többnyire mikor a helyszínre érek, MÁR elindult. Ha mellette vagyok, kordában tudom tartani.
2013. szept. 26. 16:57
 10/10 -Evetke- ***** válasza:

akkor azért ugrál fel, mert a gyerekek erre bíztatják a viselkedésükkel... így tényleg nem egyszerű :) Lehet az, hogy játszik a kiskutya, de ha úgy érzed, eldurvul, hagyasd velük abba a játékot és a gyerekek se bíztassák ilyesmire.


Fontos, hogy a kutyának egyértelmű legyen az üzenet, hol van a játék vége.

2013. szept. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!