Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok, kinek van...

Mit gondoltok, kinek van igaza? Illetve mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 7 éve élek Ausztriában, Bécsben, itt jártam az egyetemet, aztán kint maradtam. A páromat, aki osztrák az egyetemen ismertem meg 5 éve, azóta együtt vagyunk, együtt élünk és most várjuk az első babánkat. Édesanyámmal nagyon nagyon jó a viszonyom, és mivel 150 kilométerre laknak (Nyugat-Magyarországon), ezért eleinte hetente, majd 2 hetente hazautaztam a hétvégére. A páromat is szeretik, eleinte voltak nyelvi nehézségek, de 5 év alatt már minden rendeződött, szívesen megyünk hozzájuk mindig. Nekem itt kint van csak biztosításom, itt jártam terhesgondozásra, itt van a "fogadott" orvos. Most 7,5 hónapos terhes vagyok, anyukám önkívületi állapotban van, még nálam is jobban be van zsongva a babával kapcsolatban.


A probléma: hétvégén náluk voltunk, és akkor említettem édesanyámnak, hogy valószínűleg már a szülésig ez volt az utolsó látogatás, mert a legközelebbi alkalommal (2 hét múlva) már a 8. hónapban leszek, és akkor már nem merek jönni. Azt hittem, ez neki is egyértelmű, hiszen ha megindulna a szülés, itthon nincsen még biztosításom se, a páromról meg ne is beszéljünk, hogy mit kezdenének vele a kórházban, lehet hogy problémás szülés lesz mert sérvem van, és ő is szeretné érteni, hogy mi történik. Meg hát TB-m sincs, szóval azt hittem ez alap, nem gondoltam, hogy anyám ennyire ki fog készülni! Teljesen bedepressziózott, hogy 8 hónaposan még nyugodtan jöhetnék, miért vagyok ilyen paranoiás, meg hogy akkor az utolsó látogatástól számítva legalább 2 hónapig nem fogjuk egymást látni. Amikor megemlítettem, hogy hát az újszülöttel sem fogok egyből utazgatni, akkor meg már majdnem elsírta magát! Szerinte nem lesz egy gyereknek a kocsiban semmi baja, csak másfél órás az út, és ő úgy gondolta, hogy majd amint kiengednek a kórházból, az első utam hozzájuk vezet gyerekestől. Szerinte én túlaggódok mindent és pszichopata vagyok, hogy terhesen ill. újszülöttel nem akarok hónapokig hazajönni. Majdnem sírt, hogy mennyire kegyetlen vagyok. Ők nem tudnak hozzánk jönni, mert nincs autójuk, meg dolgoznak, szabadságot sem kapnak csak úgy.


Nektek mi a véleményetek, kinek van igaza? Utolsó hónapban mernétek nyugodt szívvel elutazni abból az országból, ahol a biztosításotok és az orvosotok van? Vagy tényleg én parázom túl? Mit tegyek anyámmal, azóta teljesen depressziós, folyton sírva fakad, mikor felhívom.


2014. szept. 10. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
neked van igazad, ha majd látni akarja az újszülött unokájét akkor ő neki kellene mennie
2014. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 sippara ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy 25 évesen, családanyaként lassan ideje lenne kiszakadni anyuka fenekéből - félre ne érts, te ezt nyilván felfogod, de ő nem. Én felhívnám még egyszer, hogy legközelebb akkor hívjon fel, ha abbahagyta az óvodás szintű hisztit, és letett az érzelmi zsarolásomról.
2014. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Őszintén szólva én 8 hónapos terhesen azért még simán éltem az életem, utaztunk is. Onnan még elég messze a szülés azért, de ezt mindenki maga érzi, hogy mit mer. Az, hogy a picivel nem az első utatok haza vezet érthető. Értsd meg anyukádat is, nem fogja látni hosszú ideig a lányát, az egyetlen unokáját sem ismerheti meg sokáig. Ez egy szülőnek/nagyszülőnek borzasztó. A fiam hajnal 4-kor született és a szüleim reggel 8-kor már ott voltak a kórházban nálunk.
2014. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs testvérem, nem tudom, ez mennyire fontos információ, de egyszem "gyerek" vagyok....
2014. szept. 10. 13:07
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

" Ők nem tudnak hozzánk jönni, mert nincs autójuk, meg dolgoznak, szabadságot sem kapnak csak úgy."


Van vonat, autóbusz. Lehet jönni hétvégén. Én sem várnám el az utolsó idős lányomtól, hogy utazzon, pláne friss babával. Anyukád ne legyen ennyire önző, utazzon ő.

2014. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

1,5 óra autóval és nem tudnak meglátogatni titeket? Az vonattal/bussza sem lehet több 3 óránál. Reggel mennek, este jönnek.


Én is utaztam még 8 hónaposan, de megértem, h valaki nem teszi.

2014. szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Én is azon a véleményen vagyok, hogy amíg nem lépsz be a 9. hónapba, addig simán lehet utazgatni. Ha nincs probléma a terhességgel, akkor nem szabad aggodalmaskodni.

Amúgy az első szülésnél a vajúdás sok-sok óra általában. Amúgy ha hazamentek, és megindulna a szülés véletlenül, azon a részen ahol szüleid laknak, mármint ha Bécs csak 150 km, akkor kb 15 km a határ, vagy még annyi sem. Simán átmehetsz szülni Ausztriába, ha nagy a baj.


Anyukád nyilván nagyon nehezen viseli, hogy egy a számára is nagyon fontos időszakodban keveset tudtok majd találkozni. Hozzáteszem egy ilyen kis távolságot vonattal is meg lehetne tenni hétvégén.


Ha annyira nem akarsz elindulni, akkor párod ugorjon le értük péntek este, vigye el őket hozzátok, majd vasárnap haza. Ezt havonta egyszer Ti is meg tudjátok tenni, persze csak ha szeretnétek. Ha reggel 6-kor elindul, akkor 10-re haza is érhetnek.


Nem kommentálom, hogy anyud jól vagy rosszul gondolkodik-e, hiszen nem tudom, hogy milyen szoros volt a kapcsolatotok. Abból amit írsz az látszik, hogy szeretetteljes légkör vesz körül titeket. A kétségbeesett eltúlzott reakcióját meg tudd be a tehetetlenségnek. Ne haragudj rá emiatt. Ő épp úgy szeretne téged látni, mint te a saját gyerekedet. Akárhány éves is legyél, neki mindig a kislánya maradsz, mint ahogy a pici neked is mindörökre a gyereked lesz. Akkor is aggódni fogsz érte, és vágyod majd a társaságát, valamint az élete része akarsz majd lenni, ha 50 vagy 60 éves lesz.


No mindegy. Erre a problémára, vagy 100 féle megoldás létezik. Beszélgessetek kicsit.

2014. szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én is mondtam nekik, hogy jöjjenek vonattal, de egyszer át kellene szállni Bruck an der Leithaban és attól félnek, mert nem beszélnek németül. De mindenképpen azt hiszem az lesz a megoldás, hogy ők jöjjenek ki valahogy, mert a sérvem miatt már az 1,5 órás egy helyben ülés is szinte elviselhetetlen volt legutóbb. Amúgy én nagyon szeretem őt, és remélem találunk valami megoldást, mert eléggé nyomasztó most a hangulat kettőnk között...
2014. szept. 10. 13:26
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mersz menni, akkor nem mersz menni, ezt szerintem illendő volna megértenie anyukádnak. Ráadásul ott a skype pl ahol webkamerával lehet beszélgetni és lát is közben. Azt ne mond, hogy számítógépük sincs. (megvan a kötelező ajándék akkor, laptop és net)


Valamint ő ugyanúgy buszra/vonatra tud szállni hétvégén, mint te újszülött babával friss gátsebbel vagy ne adj isten hasi varrattal ha császármetszés lesz. Nálunk anyukám szülei 240 km-re laktak tőlünk. Amikor én születtem illetve a tesóim akkor felültek a vonatra és jöttek a kórházban megnézni. Utána meg havonta. Nekik se volt kocsijuk, sőt, anyukám szerezte náluk a nagy családban is az első jogsit. Mondjuk anyukám nem egyke volt, de első gyerek és én voltam az első unoka, előtte pedig 2 hetente mentek hozzájuk. Egyáltalán nem akadtak ki, hogy 3-4 hónapos koromig nekik "kellett" jönniük. Amikor még messzebb költöztünk és már 360 km volt a távolság és egy nap alatt teljesíthetetlen vonattal a sok átszállás miatt, na akkor fordult elő először, hogy a legkisebb tesómat már mi vittük hozzájuk, ugyan csak havonta, de akkoriban még postán mentek az első fotók.


Így nem értem miért megoldhatatlan számukra/számára a 150 km-re történő utazás. Akár azt is felajánlhatod, hogy fizeted a vonatjegyet. Vagy ha van jogsijuk csak van a környéken egy rokon, ismerős aki kölcsön adja a kocsiját, természetesen teli tankkal visszaszolgáltatva.

2014. szept. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak nagyon jól megy a kifogásgyártás.

Én 8 hónaposan még mennék, de hogy az első út hozzájuk vezet, az durva. A baba a saját otthonába menjen, és aki szeretné, az látogassa meg, ha a szülők úgy gondolják.

2014. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!