Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem vehetek magam pc a...

Bmv kérdése:

Miért nem vehetek magam pc a saját pénzemből?

Figyelt kérdés
A szüleim nem engednek semmit venni a saját pénzemből van egy laptopom de nem viszi el a játékokat mert ahhoz túl gyenge, de szerintük jó az! Karácsonra akarok venni magamnak egy PC-t de nem engedik pedig én fizetném az egészet..

2014. szept. 11. 17:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
46%
Nem akarják, hogy értelmetlen dolgot vegyél belőle, azaz nem akarják hogy tovább kockulj. Megértem őket.
2014. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
Van már egy laptopod, felesleges még egy elektronikus eszköz. Esetleg ajánld fel, hogy cserébe eladod a laptopod.
2014. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
65%

Mond meg nekik, hogy márpedig megveszed mert szükséged van rá. Én csak szimplán kijelentettem 15 évesen, hogy összeteszek egy gépet a pénzemből. Nem nagyon akarták, de a hobbimhoz kell. (konkrétan a játékokhoz)


19/L

2014. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%

Ez sok dologtól függ szerintem. Hány éves vagy, mire használod, hogyan, honnan van a pénz, mennyi az annyi.


Próbáld velük megbeszélni, miért is lenne jó neked. Sorolj fel érveket miért érné meg neked és nekik! Nyilván ahogy az előttem szóló is írta, nem szeretnék, hogy reggeltől estig csak bent ülj, ebben igazuk is van. Próbálj meg alkudozni, hogy X időt töltesz előtte, utána valami hasznosabbat is csinálsz; esetleg ők is használhatnák valamire.

Szerintem az se mindegy mennyit szeretnél rá költeni. Mivel ugye egy gamer pc nem olcsó mulatság nyilván az miatt is. Tehát 130-150 ezer nem kis pénz mert kb. onnan kezdődnek ezek (laptopokról ne is beszéljünk). Lehet ők úgy gondolják azt az összeget értelmesebbre is el lehet költeni, illetve nem tudom mennyi a családi keretetek, és valószínűleg nem fogják azt mondani még, hogy szállj be a családi költségvetésbe, de szeretnék, ha nem ilyenekre szórnád a pénzt.

2014. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
51%

Mert a villanyszámlát viszont már ők fizetnék. Na jó, ez csak poén volt. Hát igazából passz, a pécé egy hasznos infromatikai eszköz.


Sokkal hasznosabb mint az okosteletégla, tablet meg társai. Egyfelől a cégek mind a mai napig pécét használnak és fognak is. Irodai munkavégzésre a pécé a legalkalmasabb. A pécén keresztül az ember meg is érti kicsit a számítógépeket. Azonkívül jó, mert helyhez kötött, tehát fotelből vagy ágyból nem tudod tolni, szóval legalább annyi mozgást kell végezned, hogy elmászol a pécés asztalig, de ezzel együtt így jobban is elszeparálódik az életedtől.


Szóval jó kérdés, tudom nem segít, de én ezerszer jobban támogatnám a pécés ötletedet, mint a laptopot.

2014. szept. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a gond h ők feleslegesnek tartját a pc azt mondják h neked minek... Anyagilag jól álunk meg én a szamítástechnikát akarnám ki tanulni szóval programokra meg játékokra kellene az új pc!
2014. szept. 11. 18:16
 7/35 A kérdező kommentje:
Meg az h minek neked 800€ vagyis 240000ft gép mert szlovákiában élek azért 800€ nade ezért az anyu. Apu: Minek neked elrontani a szemed???.. Folyton ezt mondják! :(((
2014. szept. 11. 18:23
 8/35 anonim ***** válasza:
Milyenek az anyagi körülményeitek? Megengedhetitek magatoknak a 800eurós gépet?
2014. szept. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idos vagy?
2014. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%

240 000Ft-ért én sem hagynám, hogy a gyerekem gépet vegyen.

Én is szeretek játszani hobbi szinten, szoktam is, de azért ez már egy picit túlzás.

2014. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!