Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy egészségesen akarok élni?

Figyelt kérdés

Mi pont az a család vagyunk aki megeszik mindent, legyen az egészséges vagy sem, de általában az utóbbit esszük.

Hogy mennyire elfogadóak ebben a témában azt nem tudom.

Semmilyen tápkieget nem akarok szedni egy multivitaminon kívül.

Nem tervezek semmilyen diétát (étrendet) csupán egészséges kajákat enni (húst,zöldséget,rizst,zabot,gyümölcsöt..stb) de így is félek, mi lesz ha elkezdenek csesztetni ezzel.

Emellé saját testsúllyal edzenék.

12f



2014. szept. 14. 20:12
 1/9 anonim válasza:
100%
"Anya! Egészségesen akarok élni!"
2014. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
92%

én nem mondtam nekik semmit, mikor elmentünk bevásárolni bedobtam pár csomag salit a kosárba. Megcsináltam magamnak pár napra a kaját. Bedobozolva,kimérve. És láss csodát lassan ott tartunk hogy megeszik előlem.

De a legegyszerűbb ha megbeszéled velük.

2014. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is szoktam így venni néhány dolgot, de az nem csak az enyém, tehát akkor elég nagy tételben kellene vásárolni, hogy jusson nekem pár napra abból az ételből.

Nincs saját jövedelmem, ha lenne megoldanám valahogy de így :/

Megbeszélni meg félek, mert lehet, hogy utána mindenki b@@@szogatni fog..

2014. szept. 14. 20:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Márpedig meg kell beszélni. Másképp nem fog menni.
2014. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondd el anyukádnak, hogy imádod a főztjét, de úgy érzed hogy mostanában nem bírja úgy a gyomrod ezeket a nehéz fűszeres zsíros kajákat, mint régen. Szeretnél megtanulni te is főzni, kérd meg hogy segítsen benne, és hadd vásárolj magadnak mást mint a többieknek. Mert te szeretnél mostantól egészségesen élni. Ha anyukád megértő, segíthet benne hogy megtanulj kedved szerint főzni. Ugyanazokból az alapanyagokból, csak máshogy. 12 évesen már éppen elég idős vagy hozzá.

Esetleg kereshetsz példaképet, akinek van összeállított étrendje, de ne ilyen éheztetős dolgot, nehogy sokkot kapjanak a szüleid. Mutasd meg nekik az edzéstervedet, hogy lássák, neked ezzel célod van. Remélem megértőek a szüleid.

2014. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy mi az egészséges? Amit írnak, annak legtöbbje csak üzlet a forgalmazóknak. De ahány oldalt nézel, az mind más ételt mond egészségesnek.

Egyél mindent, de változatosan. Húst, tejterméket, gyümölcsöket, zöldségeket tb.

2014. szept. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, és szerinted te honnan tudod, hogy én ebben a kategróiában mit tudok?

Testépítőktől tanulok, akik meglátásom szerint a legtisztábban és legjobban étkeznek (a kérdést is abban a témakörben tettem fel csak átkerült ide).

Összeségében csak húst akarok enni zöldséggel és ennyi.

Persze menne rizs,zab,árpa,túró,hal,tojás,magvak,gyümölcsök is de nem ezekre alapoznék (najó, talán még a hal).

De akkor megpróbálok beszélni, anyával, hogy én most én főzök, aztán egy idő után remélem rendszeressé válik.

2014. szept. 15. 15:39
 8/9 anonim válasza:

szia nem tudom milyen testépítőkről beszélsz, de nekem van rokonom aki jártas ebben az ügyben és azt mondta hogy bármit meg lehet enni csak a szénhidrátot kell csökkenteni. Én is hasonló cipőben vagyok mint te én sem szeretném közölni a családommal hogy egészségesen akarok élni (én a súlyom miatt ) mert el akarom kerülni a cukkolást. Én lassan egy hónapja próbálok feltűnésmentesen élni.

Tojás túró?????? Nagyon fontosak, tele vannak fehérjével!! Én úgy próblok étkezni hogy semmi cukros, kenyér, tészta krumpli....magamnak főzök, suliban általában joghurtot eszek, vagy valami széndhidrátot hogy ne estére hagyjam

Szerintem ha mennek/mentek bevásárolni csak mond nekik hogy mit szeretnél hogy hozzanak és abból egyél. Én így csinálom...

2014. szept. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mi a fene ***** válasza:
lehet, hogy a szüleidnek csak a doktori cim a fontos. Vegyészmérnök is doktorálhat, a fizetése meg magasan veri az orvosokét. Fel ne add az álmaidat, és ne rontsd el az érettségit, kis buta. Az nem megoldás ! Hajrá !
2014. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!