Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám elfogadni,...

Hogyan tudnám elfogadni, túllépni azon, hogy a 20 éves lányom 8 hónapja együtt van egy 47 éves férfivel?

Figyelt kérdés

A férjem és én is ismerem az illetőt, de már lassan egy éve nem tartjuk a kapcsolatot.


A lányom azóta feltűnően ki van virulva, a férfi is nagyon ki volt 'virágozva', amikor találkoztam vele a városban.


Nem mellesleg a férfi nem milliomos, mielőtt kérdeznétek.


Szerintetek mit tegyek? Zavar a helyzet, nem kicsit. Szerintetek az is közrejátszatott, hogy a lányom egy ilyen idős férfibe szeretett bele, hogy a férjem 6-14 éves koráig külföldön dolgozott és havonta csak egy hétvégén találkozott a lányommal?


Egy aggódó anyuka



2014. szept. 14. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

ha boldog akkor nem zavarjon


nem a kor számít hanem h a lányod boldog legyen nem ?

2014. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Az egyik unokám 18 éves fiú. 7 éve nem látta az apját. Az anyja neveli. Mégis barátnői vannak. Pont a neki való korosztályból.
2014. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Pendulum92 ***** válasza:
60%
Igen, valószínűleg az apját keresi a kapcsolataiban.
2014. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Úgy, hogy tudomásul veszed azt, hogy a te és a férjed nevelése eredménye az, kedves aggódó anyuka, hogy a súlyos apahiányban szenvedő lányod egy apjakorú pasival kavar.


"Szerintetek az is közrejátszatott, hogy a lányom egy ilyen idős férfibe szeretett bele, hogy a férjem 6-14 éves koráig külföldön dolgozott és havonta csak egy hétvégén találkozott a lányommal?"


Nem. Rég túlvolt az Ödipuszon, és a fizikai jelenlét ott volt, csak ritka. Nem a fizikai jelenlét mennyisége, hanem a minősége, és leginkább a lelkié a fontos. Tehát vagy a férjed nem törődött a kislánnyal, vagy te vetted el előle a férjedet (érzelmileg), ezt nem tudom innen megmondani. A lányod olyan életkorban szenvedte el az apahiányt, amikor is az iskolai teljesítményt KELL az apának pozitívan visszajeleznie. A lányod azonban nem azzal szenved, hanem azzal, hogy végre VAN egy féri, aki szereti, kvázi az apjaként is.


Törődj bele és hagyd őket boldogan élni.

2014. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%
A lányod boldog? Nem ez az elsődleges?
2014. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen érthető a felháborodásotok, de ez nem változtat csak ront a "Ti " a helyzeteken.

Ha nem akarjátok elveszíteni a lányotokat, a legokosabb amit tehettek ha megpróbáltok beletörődni. Ha ez sikerül, úgy könnyebb lesz túllépni az ellenérzéseteken. 1-2 év megválasztja a kapcsolatukat, de ne ti kergessétek bele a 47 éves karjaiba.

Akkora generációs különbség van közöttük, ha a rózsaszín köd felszáll, hamar jön a kiábrándulás.

De vigyázzatok a véleményetek kifejezésével, ha szakítanak is egy életre megromolhat közöttetek a kapcsolat.

2014. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
A lányod így boldog, te is látod, ezért el kell fogadnod. Valószínűleg a férfi többet tud nyújtani érzelmileg, szexuálisan, stb., mint a korosztálya. Örülj a lányod boldogságának :)
2014. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Hűűű pont valamelyik nap olvastam itt egy kérdést ezzel kapcsolatban,sztem a lányod írta ki.
2014. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem tudtam megérteni, hogy egy szülőnek hogyan lehet az első reakciója, ha a gyerek nem az ő elképzelései szerint választ, akkor megszakítja vele a kapcsolatot.


Az én felfogásom szerint, ha a gyerek esetleg rosszul választ, akkor lelki sérülésnek, esetleg egzisztenciális veszélynek van kitéve. Tehát annál inkább szüksége lehet vagy lesz rám.


A nagy korkülönbség ellenére a jelek szerint boldogok. Szerintem a szülőnek az kell az elsődleges szempont legyen, hogy a gyereke boldog, vagy nem.


Ha boldog, akkor már csak önmagaddal kell megbeszélned, hogy a szeretetedet továbbra is érezze.


Ismerek házaspárt, akik között 26 év különbség van. A férfi már 72 éves, a felesége 46. Öt gyerekük van. Boldogok. A férfi aktívan dolgozik, sportol a gyerekeivel együtt, simán letagadhat 15 évet.


De van példa a baráti körömben arra is, hogy a férj 12 évvel fiatalabb a feleségénél. Két gyerekük és 8 unokájuk van. Ebben az esetben az asszony tagadhat le simán 15 évet a korából.


A 19. században, a huszadik század első felében még megszokott volt, hogy a férfi akkor házasodott, amikor már egzisztenciálisan is felépítette az életét, készen állt arra, hogy családot alapítson, akiket el is tud tartani. Ez pedig általában 30 éven felül következett be. Tehát a 15-20 éves korkülönbség fel sem tűnt.

2014. szept. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a cikket.


[link]


Ha neki jó, neked csak annyi dolgod van, hogy örülj a boldogságának. Felnőtt ember. A szülői hiúság ? Igen. Azt szeretné ha a lánya fia olyan társat választ magának akikre büszke lehet. Ne ez motiváljon. "ragyog mind a kettő" Hála Istennek. Ne aggódj, fogadd el, örülj velük

2014. szept. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!