Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ügyvéd vagy jogász van itt?...

Ügyvéd vagy jogász van itt? Hozzá lenne egy kérdésem. Többi lent.

Figyelt kérdés
Kiskorú gyerekemnek ajándékoztam egy házat,amiben jelenleg lakunk. Én fenntartottam a holtig tartó haszonélvezeti jogomat. Szeretnék bejegyeztetni még egy haszonélvezeti jogot a kiskorú nevelőapja részére,aki szintén a házban lakik. Lehetséges ezt így utólag? Vagy megoszthatom vele a saját haszonélvezeti jogomat bármi módon?
2014. szept. 15. 08:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Mar nem azert, de ha azt írja, hogy "kiskoru gyermekem" akkor az anyja (vagy apja, itt anyja egyertelmuen) , ilyenkor meg véletlenül sincs gyam. Szulo van.
2014. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A szülő mint törvényes képviselő és a gyermek közötti érdekellentétnél is ez van!
2014. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Minden választ köszönök,én senkit nem pontoztam le. Amúgy beszéltem ügyvéddel,és nem lehet bejegyeztetni mégegy haszonélvezeti jogot. Akik ezt írták,azoknak volt igazuk.
2014. szept. 15. 20:26
 14/16 anonim ***** válasza:

Nyilván, mivel mi is jogászok vagyunk... Legalábbis én igen, azért válaszoltam a kérdésedre.


De látom már, hogy itt az embert inkább csak lepontozzák (nem rád gondolok, de valaki megtette), ha nem azt írja valaki, amit látni szeretnének...

2014. szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok , ezért írtam, hogy gyámhatóság, mert lehet, hogy megvan az esélye, hogy a gyereknek származik belőle haszna, ha a mostohaapja odaköltözik, ha pl. olyan, mintha igazi apja lenne, segít neki, támogatja anyagilag, stb.
2014. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az érdekellentétet egy tartási szerződéssel meg lehet oldani úgy ügyesen, hogy ha esetleg szétmentek, akkor se járj rosszul. A kérdés csak az, hogy ez miért jó? Haszonélvezőként annak engeded meg, hogy ott lakjon, akinek akarod.
2014. okt. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!