Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti véget vetnétek a komoly...

Ti véget vetnétek a komoly kapcsolatotoknak csak azért mert a gyereketeknek nem szimpatikus az adott férfi/nő?

Figyelt kérdés
Van az ismerősi körömben egy elvált anyuka aki egyedül neveli a 7 éves fiát. Lett egy kapcsolata de a gyerek nem fogadta el pedig normális, becsületes ember volt sohasem bántotta a gyereket. Szerintetek helyes az ha valaki a gyerek hisztije miatt szakít?
2014. szept. 17. 11:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nagyon nehéz kérdés. Nálunk ráadásul apuka nyíltan és bevallottan hangolja a gyereket az új párom ellen. Pedig eddig jól megvoltak. Érdemi választ sajnos nem tudok adni, én is keresem a megoldást, de nekem is megfordult a fejemben, hogy szakítok."


Ha más gond nincs a pároddal, emiatt semmiképp! Akkor mostantól egyedül élsz? Ha lesz következő párod, annál ugyanúgy eljátszhatja, sőt, még inkább, felbuzdulva az előző sikerén.

Majd túllép ezen, és nem foglalkozik róla, mit sutyorog neki az apja.

2014. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
97%
Ez nemcsak szimpátia vagy hiszti kérdése! Anya új kapcsolata neki egy "idegen" ember, és ráadásul "osztoznia" kell az édesanyján. Ha valakinek egy munkatárs nem szimpatikus, nagyon megterhelő lehet a munka, de onnan ugye hazamegy, vagy munkahelyet vált. Belátható, hogy akkor az együttélés milyen lehet azzal, akit nem ismerünk, nem szeretünk. Én megfontolnám, van-e lehetőség a gyerek hozzáállásának változtatására, lelki károsodás nélkül, és ezt mérlegelve döntenék.
2014. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szakítanék emiatt. Az, hogy a gyerekem a legfontosabb az életemben, nem jelenti azt, hogy átadom neki az irányítást az életem felett.


Nem ő a felelős az én boldogságomért, így nem hozhat meg olyan döntéseket helyettem, hogy kivel élek párkapcsolatban.


Igyekeznék kellő érzelmi intelligencával kezelni a helyzetet, türelmes és megértő lennék a gyerekemmel, nyugodt hangnemben és őszintén beszélgetnék vele erről a kérdésről, de egyértelműen tudtára adnám, hogy a leendő páromat én választom, és nem ő. (Eleve nem tudnék olyan férfival párkapcsolatot elképzelni, aki nem úgy viszonyul a gyerekemhez, amit én jónak, helyesnek érzek.)


Szerintem nagyon komoly hibát követnek el azok a szülők, akik úgy nevelik fel a gyerekeiket, hogy körülöttük forog az életük, ők alkalmazkodnak mindenben a gyerekhez, és ezzel nem tanítják meg neki, hogy nekik (is) kell másokhoz alkalmazkodniuk az életben.


A családban persze lehet ideig-óráig így működtetni a dolgokat (szülők, nagyszülők, rokonság körbeugrálhatja, hagyhatja magát manipulálni, a gyerek érzelmi játszmái által rángatni), de a gyereknek lesz szívás azzal szembesülni, hogy ez egy közösségben, normális párkapcsolatban stb. nem így működik az életben.

2014. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szakítanék, de egy őszinte beszélgetést megér a dolog. Én is elvált szülők gyereke vagyok, nem szerettem apukám élettársát, de sokáig nem tudtam megmondani miért. Aztán ahogy nagyobb lettem, rájöttem, hogy azért nem szeretem, mert csúnyán beszélt anyukámról, egyfolytában ellenünk hangolta apukánkat.

Szóval én nem zárnám le ezt ennyivel, nem lehet tudni,mi van a háttérben.

2014. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
40%
nem szakitani kel hanem hozászoktatni az új apukához ehez sok kettesben eltöltött program kel
2014. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 mi a fene ***** válasza:
9-es, 10-es véleményét osztom, és mindenkiét aki azt mondja, hogy nem kell mindent a gyerek kénye kedve szerint tenni. Nyilván az anyuka nem jókedvéből vált el, legyen bármi az oka, de ha 7 éves a gyereke, fiatal lehet, és nem egészséges egyedül.A gyerek is alkalmazkodhat, természetesen norm. keretek között.
2014. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!