Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a szülők...

Miért van az, hogy a szülők néha nem fogják fel, hogy a gyerekük felnőtt?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy amígy az "ő kenyerüket eszem, nincs beleszólásom"...blablabla, de mégis, miért nem lehet véleményem? Lassan 20 éves vagyok, de még mindig lehurrognak azzal, hogy ne szóljak bele a "felnőttek dolgába", meg hogy ki vagyok én ahhoz, hogy kioktassam őket. Nem egetrengető problémákról van szó, de például nagyon idegesít, hogy most mikor tanulnom kéne a vizsgákra,és ők nincsenek rá tekintettel, hogy ne ordibálva kommunikáljanak (hangosan beszélnek, nem a veszekedés miatt bár az is előfordul, nem komoly, de sokszor vitáznak mindenféle apró hülyeségen), és egyszerűen nem tudok tanulni rendesen. Vagy hogy mivel itt a számítógép az én szobámban, ilyenkor egész nap itt vannak, komolyan egész nap, és itt megy a traccsparti, hiába mondom nyugodtan, hogy hagyjanak tanulni, akkor jön a mit képzelek én, és bármire ezt mondom, ilyen lekezelő válasz jön, mintha nem lenne szavam. Vagy egy másik dolog - komolyan agybajt kapok tőle, hogy mindig másokkal vannak elfoglalva, mindenkit kibeszélnek és keresik a hibát bennük, és mikor szóltam nekik, hogy ez nem szép dolog, és utálom ezt hallgatni állandóan, akkor is megkaptam, hogy ki vagyok én, hogy nekik dirigáljak. Most komolyan én vagyok a bunkó ilyenkor? Ez másoknál is normális, hogy a felnőtt gyereküknek ennyire semmibe veszik a véleményét? Azt már nem is kérdezem, mit tehetnék ellene, mert nem hinném, hogy bármi is változtatna rajtuk már...

Nem mondom amúgy, hogy rossz a kapcsolatunk, mert amúgy egészen jó, igazán, de ez nagyon zavar. S sejtem, azért nincsenek nagyobb veszekedéseink, mert alapjába véve úgy "viselkedem" ahogy elvárják, DE, mondjuk még nem volt komoly kapcsolatom, és bele se merek gondolni, hogy ha lenne, akkor abba is beleszólnának, s afelett már nem tekintenék el csak úgy, mert mégis. S így kicsit fura kérés lesz, mivel egyelőre csak elméleti/feltételes módban van, de olyankor mit tehet az ember, ha a szülők a felnőtt gyereknek mondjuk megtiltanak valamit? Még akkor is lehet hivatkozni az "amíg az én kenyeremet eszed, nincs szavad"-ra?

Köszönöm előre is a válaszokat :)


2014. jan. 4. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Költözz el.
2014. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Vannak ilyen szülők persze, sajnos sokra valóban nem mész mert habár elcsépelt duma az "Az én kenyeremet zabálod" de ez régen is bevett szokás volt az Ő idejükben, és akkor még nem volt divat a 25évesen is tanulás, van aki már 18 évesen dolgozott, ha nagy szája volt kirakták otthonról, mert annak idején még a szülő szava állt bárkié felett


Nekem 16-17 évesen voltak ilyen fejmosásaim, utána már lett munkám, és függetlenül attól hogy spórolási szempontból még itthon lakom, nem szólnak semmit már

Eleinte is csak azért szólt főleg fater, mert volt olyan időszak amikor annyira részegen jöttem haza hogy előtte a város közeli csűrben aludtam, és szanaszét volt a ruhám

Ekkor mondta "hogy amíg nem Te keresel magadra, addig bekussolsz"


Nyugodtan mondhatod szerintem nekik hogy "Ennyi idősen, már az én szavam is számít"

21/F

2014. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát mivel tanulok még, sem munka sem költözés nem jöhet szóba, de mindenképp ezt fogom tenni majd ha lesz rá alkalmam.
2014. jan. 4. 21:33
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem ritkán előforduló eset. Sajnos a szülőnek (pláne ha ő tekintélyuralmi családban nőtt fel) nagyon nehéz elfogadnia, hogy megváltozik a helyzet, a gyerek felnőtt lesz, véleménye lesz, esetleg tanultabb is a szülőnél, szóval több tekintetben több lesz a szülőnél, azaz a szülő "alárendeltebb" helyzetbe kerül. Ha nincs a szülőben például kellő humorérzék, akkor ezt a feszültséget még a humor oldaláról sem tudja enyhíteni. Olyan, mint libikóka (mérleghinta), korábban a szülő volt a nehezebb, mostanra viszont a gyerek lesz a nehezebb. Ez is el fog múlni egy idő után.
2014. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Sokan dolgoznak tanulás mellett, és sokan vannak olyanok is, akik elköltöznek otthonról. Egy évvel vagyok nálad idősebb, de saját, teljesen önálló egzisztenciám van. Soha senki nem zavar, mikor tanulni szeretnék. :) Takarózhatsz azzal, hogy nincs időd, de akkor ne sírjál, amikor másokhoz kell alkalmazkodni. Bocs, de ez az igazság.
2014. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Vegyel magadnak kenyeret
2014. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
20 évesen még nem dolgozol? Ennyi idősen már tudni kell tanulás mellett is dolgozni, és el lehet költözni, ha nem tetszik, ami otthon van.
2014. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha elkezdtük a beszólogatást: az az igazság, hogy csak az tud egyetem mellett dolgozni, aki "büfészakra" jár, s alig kell iskolában lennie, nincsenek vizsgái sem, nem kell tanulnia. Ismerek ilyen embereket, az én szakomon viszont tanulni kell.
2014. jan. 4. 23:11
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ez nem felnőttség kérdése. Végül is az tényleg az ő házuk, bármely más felnőtt embertől se tűrnék el, hogy beleszóljon abba, mit csinálnak.

A megoldás az, hogy menj el a könyvtárba tanulni. Valamint vigyétek ki a számítógépet a nappaliba. Esetleg te vegyél magadnak egy laptopot vagy tabletet.

Emellett a költözés sem olyan elborult ötlet, ha tanulós szakon vagy, akkor valószínűleg az ösztöndíj is magas, abból kollégiumba tudsz menni.


Illetve még egy apróság: tényleg ne dirigálj nekik. Oké, kibeszélnek másokat, nem szép dolog. De bármelyik szülő teljes joggal lenne felháborodva, ha a gyereke ezt így közölné vele és nevelni próbálná. Ők is felnőtt emberek, te is. Most már ők se nevelhetnek téged, de ugyanúgy te sem őket!

Ja igen, és a megtiltás: ha valamit megtiltanak, arra két megoldás van. Vagy elfogadod (ha azt mondják, hogy megtiltják, hogy a barátod a házukba vidd, azzal például nem tudsz mit kezdeni), vagy nem foglalkozol vele (ha például azt mondják, hogy nem mehetsz el bulizni vagy akármi). Csak ebben az esetben számolni kell azzal, hogy erre mondhatják azt, hogy akkor ők leveszik a kezüket rólad és a továbbiakban keress magadnak más lakást.

2014. jan. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nos én nem büfészakra jártam de dolgoztam mellette.Szorgalom kérdése.
2014. jan. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!