Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek. Hogy mindenki elfelejte...

Mindegy66 kérdése:

Félek. Hogy mindenki elfelejtette. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2 éve egy balesetben elvesztettem az apám,az egyik napról a másikra. Nagyon megviselt a dolog és próbáltam segíteni anyumnak és a testvéremnek, mindenki azt mondta,hogy legye erős. Így előre helyeztem az ő boldogságukat és próbáltam őket felvidítani, mindig jó kedvűnek lenni, hogy ők is azok legyenek..Anyámnak lett egy pasija és ahogy látom öcsém is feldolgozta már amennyire ez lehetséges.. Én azonban még teljesen össze vagyok omolva, nagyon hiányzik és szeretek róla beszélni. De anyám nem hajlandó róla beszélni és a családban senki sem...Olyan mintha elfelejtették volna.

Mit tehetnék,hogy ne hiányozzon ennyire?


2014. szept. 20. 14:48
1 2
 1/15 anonim válasza:
94%
Elöször is sajnálom ami történt. Szerintem Ird le itt nekunk.. mesélj rola nekem.. meghallgatlak sőt.. hátha én is tudok mesélni neked valamit.. Ne hozd fel otthon.. leirtak alapján tul vannak rajta.. Örülj kicsit neki hogy nincsenek rosszul.. gondolom ez boldoggá tesz téged is és csak annyi hogy tényleg mesélj olyannak rola aki szivesen meghallgat téged.
2014. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én örülök neki, jó őket boldognak látni és már nem is beszélek/hozom fel apát, mert akkor csak elszomorodnak, nem szeretem őket így látni ezért inkább csendben maradok. Mit mondjak?! 12 éves voltam mikor elvesztettem apát, reggel még beszéltük,hogy aznap elmegyünk, majd közösen mind túrázni aztán elment dolgozni én meg suliba..És többet soha nem láttam csak a temetésén. Balesete volt, fogalmam sincsen,hogy mi történt, senki nem árult el semmit, csak annyit,hogy az apád meghalt.Végig sírtam a napot és aztán az éjszakát is,láttam,hogy mindenki így van és attól ha látják,hogy sírok ők is fognak.. Így azóta nem sírok előttük,senki előtt..
2014. szept. 20. 15:04
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem beszélnek róla, mert nincsenek túl rajta. Attól, hogy próbálják élni az életüket, még nem felejtették el. Nekem 10 éve halt meg az anyukám. Felületesen szoktam Róla beszélni, de ha mélyebben belegondolok, összeszorul a gyomrom még mindig.
2014. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az gond, hogy nem adtad ki magadból teljes erővel a gyászt, mert nem merted. Másokra voltál tekintettel, nem magadra. Ki kellene beszélned magadból, vagy leírnod és hangosan, többször önmagadnak, vagy másnak felolvasni a fájdalmadat. Nem kell szégyellni, ha a fájdalomtól üvöltesz, vagy sírsz, ez a gyász velejárója.

Ha mindezeket befelé nyeled, az egy idő után megbetegíthet. A leírtak alapján a család többi tagja jobban feldolgozta a gyászt, mint te. Most legyél kicsit egoista, ha ők nem akarnak róla beszélni, ne erőltesd, de minden más eszközt használj fel arra, hogy kiadd magadból a fájdalmat. Barátnők, pszichológus, bárki segíthet.

2014. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazad lehet... De nem tudom, nem akarom,hogy mindenki rám figyeljen, nem akarok a figyelem középpontja lenni. Soha nem is akartam. Inkább törődök mással,mint hogy magammal..Lehet ez az én hibám, nem tudok mit tenni, nem akarom,hogy lássanak szenvedni, azt sem hogy sírni. Sokaktól megkaptam már,hogy nagyon erős vagyok és csodálják ezt bennem és hogy ennyi minden után még tudok tiszta szívből mosolyogni.. De néha rám tört,hogy nélküle már én sem élek igazán. Nem kaptam meg azt a szeretetet senkitől, amit ő adott nekem míg élt és így inkább segítek másokon és nem érdekel,hogy magammal mi van.
2014. szept. 20. 15:15
 6/15 anonim ***** válasza:
Legyél kicsit egoista, mert így belepusztulsz az életbe. Engedd magadnak, hogy minél többször azt tedd, amit igazán szeretnél és ne azt, amit mások szeretnének.
2014. szept. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mégis próbálom magam erősnek mutatni és ez általában sikerül is, de ahogy kimegyek a temetőbe és vissza gondolok a szép dolgokra állok a sír felett és zokogok félórát/ egy órát. Normális ez? Olyan kicsi voltam/vagyok még és rám zuhant a felelősség és szó szerint nem merek sírni az emberek előtt...
2014. szept. 20. 15:35
 8/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy kérdező?
2014. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14 éves. Ki lehet számolni, ha figyelmesen olvasol.
2014. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Annyi vagyok..
2014. szept. 20. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!