Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez nem normális dolog. Mit...

Ez nem normális dolog. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Május végén született 6 kismacskánk a 2 nagy macskánktól. Anyu úgy kezeli őket, mint a gyerekeket. 2-3 óránként etetés, simogatás. Ezzel még nem is lenne probléma, de a macskák oda mennek fel, ahova akarnak, abból esznek, amiből csak akarnak.

Vettem magamnak egy drágább szalámiból, mert nagyon megkívántam, mire hazaértem a munkából (diákmunka), anyám felzabáltatta a macskával azt a szalámit, aminek 4500 Ft kilója. Ezt még lenyeltem nagy nehezen.

egyik hétvégén, mikor mindannyian otthon voltunk, együtt ebédeltünk. Szedtem magamnak levest a tányérba, mire kimentem a spájzba kenyérért, a macska a levesemet lefetyeli, anyám meg a macska hátát simogatja.Én szeretem az állatokat, tényleg, de úgy vélem, nem az asztalom a helyük, és nem az ebédemet kell enniük. Próbáltam finoman jelezni, hogy az az én kajám, de anya csak annyit mondott, hogy ő kiscica, neki szabad. Ez már nem az első eset volt. Hozzátenném, hogy mind a 8 macskánk olyan kövér, hogy a "bokájukig" lóg a hájuk...

Ebből lett nagy veszekedés, ajtócsapkodás. Most csodálkozik, hogy nem akarok haza menni a tejhatalmú macskák miatt (kollégiumban lakom).

A macskákra hetente kb. 10 000 forintot költenek, ha nem többet, utána meg csodálkoznak, ha hónap végén nincs pénz. Persze, tőlem kéregetnek kölcsön. Én hülye meg még adok is, mert sajnálom apámat.

Lehet, hogy most úgy jön le Nektek, hogy féltékeny vagyok a macskákra, de nem tudom, hogy Ti mennyire díjaznátok, ha elcsennék az ebédedet, amíg elmész egy szalvétáért...

A sógoromék ezért nem jönnek már vendégségbe hozzánk.

Hogyan térítsem észhez anyukámat?



2014. szept. 3. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez valami psziches zavar nala ugy kezeli mint a gyerekeket a macskakat.
2014. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Apuddal közösen sem tudtok hatni rá?
2014. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Taktikázz egy picit. Beszélj apukáddal erről, és ha meg tudod győzni már ketten érvelhettek a macskauralom ellen. Ha van tesód, akkor akár még többen is.
2014. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Apu azt mondta, hogy már nem érdekli mit csinál. Régebben még mondogatta neki, hogy ne szoktassa a macskákat az asztalra.

Én arra gondoltam, hogy azért csinálja, mert már egyik gyereke sem lakik ott. Én és a húgom kollégiumban lakunk, csak szünetekben és néha hétvégén járunk haza, a nővérem és a bátyám pedig már házasok, és elköltöztek.

2014. szept. 3. 20:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyukádnak tudnia kell hogy ez nem normális. Én láttam már olyan cuki kiscicát ami minden oltást megkapott és mégis amikor visszaköhögött a padlóra egy kis kaját fehér férgek másztak belőle szét.

Azt is tudatosítani kell benne ,hogy szeretjük a cicát, de ide följöhet, ide pedig nem...

A macska meg fogja tanulni hova nem ugorhat fel, melyik szoba tabu neki.

Anyukádnak is el kell magyarázni hogy ennyit lehet költeni egy hónapban a cicára max. abból lehet neki gazdálkodni. A gyerekei nem lehetnek hátrányban.

Tudtad hogy a bélférgek nem csak a bélben hanem a szervekbe is át tudják rágni magukat? Van olyan állat aminek lukacsos a mája ezért.

2014. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megpróbálok vele (újra) beszélni, amint tudok!
2014. szept. 3. 20:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már tényleg nem normális. Beszélj vele, de szerintem nem fog rád hallgatni, ha egyáltalán meghallgat.
2014. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kerek perec mondd meg neki, hogy ha nem kezeli macska módjára a kis kedvenceit akkor nem fogsz haza járni egyáltalán, csak ha minden kötél szakad. ha inkább a macskákat választja, akkor tényleg fel kéne keresni kéne egy szakembert
2014. szept. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Amado atya ***** válasza:

Én is bolondulok a macskáimért, az egyik még nagyon sokszor köztünk is alszik, de vannak határok. Asztalra nem mehetnek fel, a kitett ennivalóba nem kóstolhatnak bele, csak azt ehetik (és csakis azt eszik, nem pákosztoskodnak sosem -esetleg csak kunyerálnak), ami ki van téve nekik.


Szóval anyukád tényleg nagyon elkapatta a macskákat, ez már nem normális (elnézést).

2014. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!