Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elköltözöm, anyukám magára...

Ha elköltözöm, anyukám magára marad egy alkoholista férjjel. Ne költözzek?

Figyelt kérdés
Már nagyon szeretnék önálló életet kezdeni, ugyanakkor itthon is maradnék, mert anyukám teljesen magára maradna itt, most is csak a munka van az életében, plusz a család. Se hobbi, se barátok. Félek, hogy csak annyiból állnak majd a napjai, hogy elmegy dolgozni, majd hazajön, takarít, vacsorázik, majd lefekszik aludni. És elölről. Semmi szín nincs az életében, eddig az volt az élete értelme, hogy a gyerekeinek mindent megadjon. De ha én is kirepülök, mi lesz vele?
2014. szept. 20. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te felelősséged. Segítsd édesanyádat, hívd fel rendszeresen, beszélgessetek, de az önálló életet ne vond meg magadtól.
2014. szept. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

akarmennyire fajdalmas, neked a sajat eletedet kell elned. Edesanyadnak meg kell hoznia a sajat donteseit, es neked is a sajatodet.


Az hogy o ugy eli az eletet ahogy, az o dontese. Rad nezve nem kotelezo.

2014. szept. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban nem a te felelősséged. Bár teljesen megértelek, nálunk sem éppen ideális a szüleim kapcsolata, de ez valóban az ő életük. Te nem hozhatsz döntést anyukád helyett hiába is szeretnéd, hogy neki jobb legyen.


Éld az életed, segíts neki ahogy tudsz és ne hagyd egyedül. Látogasd, beszélj vele telefonon, biztosítsd, hogy nincs egyedül azért mert te elköltözöl, stb. Hátha ő is rádöbben, hogy boldogtalan ha már te sem leszel ott hogy neked szentelje az életét.


Nagyon sajnállak, nem igazán tudok hasznos tanácsot adni, de semmiképp sem szabad elrontanod az életedet, és örökre otthon maradnod. :(

2014. szept. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Perssze, hogy költözz! Nem kell felelősséget vállalj anyudért, ha neki ez így jó - márpedig jó, különben lépne -, akkor nem tudsz mit tenni.


Ha maradsz csak becsavarodsz te is, mindenki a saját sorsának a kovácsa, ne lagyél mártír, anyád így járt, ha nem akar elmenni.

2014. szept. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha édesanyád normális, nem lesz boldog attól, hogy te mártírkodva feláldozod az életed azért, hogy őt "szórakoztasd" otthon. Abból, amit írtál róla, nem az derül ki, hogy erre nevelt volna téged. Költözz el, attól még nem kell, hogy teljesen megszakadjon a kapcsolatotok, van telefon, el is tudsz hozzá látogatni, és még saját életed is lesz.
2014. szept. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is alkoholista szülő mellett nőttem fel, szerintem egy idő után muszáj a saját érdekeinket, saját életünket előtérbe helyezni, és lelépni.


Mindenkinek megvan a maga döntése, anyukád így döntött, valószínűleg ő sem örülne annak ha miatta áldoznád fel a saját életed.

2014. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az anyukádon múlik, hogy akar-e egy alkoholista férjjel maradni. Te annyit tehetsz, hogy rábeszéled, járjon el otthonról, keressen valami hobbit magának: lehetőleg valamilyen klubot, ahová mindig ugyanazok az emberek járnak, így tud barátkozni.

Az alkoholista férjet meg ki lehet tenni, el lehet hagyni, és lehet új életet kezdeni.


Az utcánkban él egy néni, akinek szintén alkesz volt a férje. Mindig nagyon lepukkant volt a ház, gondolom semmire nem volt pénz. Aztán egyszer kitette a szűrét. Nem tudom min ment át lelkileg, mire idáig jutott, de egyszer csak elkezdet szépülni a ház: új tető, szigetelés, új vakolat, új kerítés, a nénit is egyre gyakrabban lehetett látni, gyakrabban beszélgetett másokkal. Ekkor kb. 50 éves lehetett.

Ha én az ő helyében lennék, biztosan bánnám, hogy nem léptem meg előbb.

2014. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!