Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy kisgyerekes családnál szinte sosincs meleg vacsora?

Figyelt kérdés
Az ovis-sulis kaja nyilván nem elég a gyerekeknek, a minősége pedig enyhén szólva botrányos. Hogy teheti meg egy anya, hogy még este sem ad rendes ételt a gyerekeinek?
2014. szept. 21. 17:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is az anyós a kérdező.

Itt Dániában is hideget eszünk vacsorára, a fene sem kívánja a nehéz ételeket.

2014. szept. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
97%

Anyós végigszánkózott a valaszokon, ami 10 perce 100%os valasz volt, most jó ha a 80-at eléri! :D

Pedig ő nem tudhatja, kinek mi a jó!:)

2014. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
97%
Nem olvastam a válaszokat, szóval bocs, ha volt már, de ugye te az anyós vagy?
2014. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem igaz, hogy a menza botrányos. Pont, hogy egy óvodás korú gyereknek megfelelő étrendet alakítanak ki.

Napi egyszeri meleg étel elég.

Gerekként suliban nem voltam mezás, de azt az ételt ettük otthon.

Tehát ételhordóval horduk, és a szüleim is azt ették, persze az oviban nem teljesen egyezett, me rájuk más előirások is vonatkoznak, ( megvan egy héten mennyi zöldséget, rántott ételt..stbt ehetnek, akkor is így volt)


Mi is csak ebédre eszünk meleget, különleges alkalmakkor vacsizunk főtt ételt.


Szerintem ez teljesen normális dolog...

2014. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem tök mindegy, hogy hideg, vagy meleg, a lényeg, hogy elég tápanyag legyen benne. Másfelől meg ez talán a gyerek hasznára is lehet, mert megtanul magáról gondoskodni és önálló lesz. Ez jó dolog. Meg miért pont az anyának kéne erről gondoskodni? Nem csak egy szülője van annak a gyereknek.
2014. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 zabmester ***** válasza:
97%

Ááá, most megtudtam, hogy mi sem vagyunk rendes család, és gyerekkoromban sem éltem rendes családban, mert évi 1-2 alkalomtól eltekintve sosem volt nálunk meleg vacsora.

Kérdem én, mi a búbánatos fenének kellene még estére főzni, amikor napközben mindannyian meleget eszünk (munkahelyen, iskolában)? Ja, és persze csak az anya lesz attól maga az antikrisztus, ha nincs főtt étel? Az apa nem? Meg tényleg, még egyszer felteszem a kérdést: minek? Nálunk sosem volt ez szokás, eztán sem lesz. Vacsorára szinte mindig valamilyen szendvicset eszünk, jégsalátával, uborkával, paradicsommal, paprikával, vagy ami éppen van, de mindig van hozzá zöldség. Ezzel mi a baj?

2014. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 A kérdező kommentje:

Nem az anyós vagyok.


Furcsa, hogy ez ennyire elfogadott. Én rajtuk kívül senkit nem ismerek, ahol az anya ne főzne vacsorát a családjának.


Köszönöm a válaszokat.

2014. szept. 21. 21:04
 68/84 anonim ***** válasza:
95%
Azt írod, a menza kaja botrányos: egy egyszerű háziasszony is tud egészségtelenül főzni, sőt.
2014. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
95%

Szombaton és vasárnap ebédre van főt/sült étel. Születésem óta így van, aztán valahogy fölnőttem.

Ma vacsira felkockáztam egy paradicsomot, egy fél uborkát, borítottam hozzá salátát, reszeltem rá sajtot, 5 perc munka és még finom is. =)

2014. szept. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
95%

"Én rajtuk kívül senkit nem ismerek, ahol az anya ne főzne vacsorát a családjának."


Hát én még életemben nem láttam sehol ötfogásos vacsorát, maximum esküvőn. Ráadásul még az se mondható hogy az anyukát nem érdekelnék a gyerekei, mert a melegszendvicset is össze kell dobnia valakinek, vagy a pizzát, de még a salátát is.

2014. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!