Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit vacsizzak ebben a melegben?

Mit vacsizzak ebben a melegben?

Figyelt kérdés

Nem sokat ettem ma. A meleg miatt nincs étvágyam, de mostmár kezdek éhes lenni. Valami olyan kaja kéne ami gyorsan megvan mert nem akarok órákat a gáztűzhely mellett állni. De ne csak gyors legyen az étel hanem finom és LAKTATÓ is. :) Előre is köszönöm a válaszokat :)

Ami itthon van:

hagyma

krumpli

répa

virsli

sonka

bacon

tejföl

+ alap dolgok ( liszt, tej, vaj, tojás...stb. )


Ui.: Kezdő szakács vagyok szóval ne csak ételeket írjatok hanem recepteket is !!!!!!!!!



2013. jún. 20. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
virsli
2013. jún. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

csinálj hideg krumplisalátát virslivel...

összekevered a tejfölt citromlével, apróra vágott hagymával, sóval, borssal, cukorral. megfőzöd a krumplit héjával együtt. karikára, v kockára vágod, a virslit is felkarikázod és mehet a hagyma krumpli virsli a tejfölös cuccba, tedd hűtőbe 1 órára és kész. finom is hideg is laktató is, és gyorsan kész van :)

2013. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

rakott krumpli. mindenből tegyél rá soronként, de előtte süsd meg egy kicsit ( sonka, bacon, virsli a zsírjával is locsold meg a sorok között, és bőven tejfölözd.

egy sor karikára vágott hagymát is tehetsz közé, nagyon feldobja.tetejére is tejföl és pirosra sütöd.

2013. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy ugyanez lerakva, de sűrű palacsintatésztával leöntve, ha lenne reszelt sajt azzal megszórva is laktató tepsis kaja.
2013. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

virslis krumplileves tejföllel

rakottkrumpli sonkával, baconnel

sonkás baconos rántotta

tejfölös krumplifőzelék sült virslivel

tükörtojás

ham&eggs

paprikáskrumpli

főtt virsli


keress rá a neten, rengeteg félét lehet találni

2013. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi ! Mindenkinek ment a zöld pacsi :) Azt a palacsintatésztásat csináltam meg :) Fini lett és még maradt ma ebédre is.
2013. jún. 21. 10:07
 7/7 zabmester ***** válasza:

A hideg krumplisaláta szerintem is szuper ötlet, tehetsz bele egy kis sonkát is, vagy virslit, mindkettővel finom.


Én olyat szoktam csinálni (bár nem tudom, hogy ez-e az eredeti krumplisaláta), hogy megfőzöm a krumplit, felvágom karikákra, vagy kis kockákra (sőt, van, hogy eleve felvágva főzöm meg), vágok hozzá apróra egy kis hagymát, aztán ha van itthon, akkor főzök hozzá pár tojást is, azt is felvágom, és ha nagyon finomat akarok enni, akkor vágok bele egy almát is, meg pár darab csemegeuborkát. Ehhez a virsli is nagyon jó. Utána kikeverem az öntetet: tejföl, mustár, só, bors, szerecsendió, pár csepp citromlé. Elkeverem a az egészet az öntettel, aztán beteszem a hűtőbe, hogy jó hideg legyen, és összeérjenek az ízek.


Lehet, hogy ezt holnap el is készítem, már régen volt, és ilyen melegben nekem is csak hideget van kedvem enni. Nálam most gazpacho lesz a vacsi, mondjuk ehhez neked most nem sok mindened van otthon, de ha mész vásárolni, és van kedved hozzá, próbáld ki, ha szereted az ilyesmit. Én nyáron majdnem minden héten készítek, itt van hozzá recept:

INGREDIENTS

6 ripe tomatoes, peeled and chopped

1 purple onion, finely chopped

1 cucumber, peeled, seeded, chopped

1 sweet red bell pepper (or green) seeded and chopped

2 stalks celery, chopped

1-2 Tbsp chopped fresh parsley

2 Tbsp chopped fresh chives

1 clove garlic, minced

1/4 cup red wine vinegar

1/4 cup olive oil

2 Tbsp freshly squeezed lemon juice

2 teaspoons sugar

Salt and fresh ground pepper to taste

6 or more drops of Tabasco sauce to taste

1 teaspoon Worcestershire sauce (omit for vegetarian option)

4 cups tomato juice

METHOD

Combine all ingredients. Blend slightly, to desired consistency. Place in non-metal, non-reactive storage container, cover tightly and refrigerate overnight, allowing flavors to blend.


Bocs, hogy angol, de eddig ez a legjobb változat, amivel találkoztam a neten, remélem nem gond :) De láttam már olyan verziót is, hogy szikkadt kenyeret is tesznek bele.

A legjobb benne az, hogy nem kell főzni egyáltalán :)

2013. jún. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!