Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként ti hogy viselnétek,...

Szülőként ti hogy viselnétek, ha a 25 éves gyereketek már évek óta egyedülálló lenne? Többnek, érettebbnek tartanátok azt, aki forma idősen párkapcsolatban él?

Figyelt kérdés
Főleg anyukámon érzem ezt. Minta szégyellné hogy nincs párom, komoly párkapcsolatom 25 évesen. Kb. 4 éve ért véget egy hosszú kapcsolatom, azóta csak rövid "próbálkozásaim" voltak. Még itthon élek, de már dolgozom. Azt érzem, hogy ilyen szempontból nagyon meg akarok nekik felelni, így ha van is jelentkező, akkor is egyből azon jár az agyam hogy mit szólnak majd hozzá, hogy tetszik majd nekik. Egy beszélgetésünkkel kapcsolatban éreztem azt, hogy szégyellik, hogy nincs párom és hogy többnek, komolyabbnak nézik azt a rokonomat, aki komolytalan, évek óta munkát keres de már vagy 5 lehetőséget visszautasított, de van barátja. Olyan mintha dicsekedni szeretnének azzal, hogy a kislányuknak is van... Valahol azt érzem hogy gyereknek néznek e miatt, és ez már más területeken is megjelenik, befészkelte magát a fejembe így természetesen valahol gátolja is a párkeresést. szt érzem, hogy nem vagyok elég a partnerjelöltjeimnek, így persze kudarcba is fulladnak. Régen nem éreztem ezt, mentek is a dolgaim ilyen téren is. Valahol már egy hatalmas megfelelési kényszert érzek ez ügyben. Hogy kezeljem ezt? Mi lenne a megoldás? Aki volt hasonló helyzetben, az hogy tudta ezt a dolgot megoldani? Természetesen a szülői oldal nézőpontjára is kíváncsi lennék, hátha jobban megértem őket.
2014. szept. 21. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szülők, akiknél bizonyos kor után már az az elvárás. legyen férj-feleség a gyerekeiknek. Persze, minél hamarabb unoka is kell. Nekik.

Te pedig ne érezd magadat rosszul ez miatt. Magadnak feleljél meg. A mai korban igen sokan sokkal később találnak tartós kapcsolatot maguknak. Hiszen a tanulás, pályakezdés, stb a 20-as éveket elviszi.

2014. szept. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább az aggasztana, hogy nem válik le. Nem azért, mert zavarna,sőt legszívesebben magamra kötözném a gyerekem (vicc), de aggasztana, hogy nem kezd önálló életet. Egyedül, vagy egy focicsapattal, tök mindegy.
2014. szept. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mit értesz ez alatt hogy nem válik le és hogy nem kezd önálló életet? Nem könnyű a mai világban önálló életet kezdeni. Tervezem, de sajnos nincs rá lehetőségem hogy pl. elköltözzek. Sajnos támaszkodnunk kell anyagilag egymásra.
2014. szept. 22. 00:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tpőlem kérdezted, nem én írtam, de kiválóan meg tuidom válaszolni, mert én szoktam ilyen szöveget írni (lévén, hogy pontosan tudom, hogy mi vanm mögötte lélektanilag), és nem csak úgy átveszem másoktól az okosságnak látszó szövegeket.


"Mit értesz ez alatt hogy nem válik le és hogy nem kezd önálló életet?"


Ezen mit nem értesz? Szó szerint kell venni! Ahogy a kisfecskének kinő a szárnya, és útrakel, kirepül a fészekből, úgy él normális esetben az ember is. Ha egy gyerek felnőtt - márpedig egy 25 éves az bizony felnőtt! -, akkor azon igyekszik, hogy saját lakása legyen, saját egzisztenciája, és átlagember esetében gyereke. Nem anyukán lóg, nem akar mindenáron visszacsúszni gyerek szintre, és nem is engedi, hogy az anyja gyereksorban tartsa.


"Nem könnyű a mai világban önálló életet kezdeni. "


De igen! Éppenhogy a mai vilgában a legkönnyebb önálló életet kezdeni. ha nincs munak otthon, akkor fogod a betyárbútort és húzol kifelé Nyugatra. Eltartod magad. van két jó erős kezed-lábod; ma már nőként sem gond egyedül élni 25 évesen. Csdak akarni kell!


"Tervezem, de sajnos nincs rá lehetőségem hogy pl. elköltözzek."


Ne tervezd, hanem csináld.


"Sajnos támaszkodnunk kell anyagilag egymásra."


Túrót! Ez csak duma. Ez a megokolása annak, hogy gyáva vagy megmozdulni.


Kérdező: én büszke volnék a gyerekemre, aki 25 évesen önálló életvitelt folytat, mert ez azt jelenti, hogy alapjában véve jól neveltem.

2014. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként kapod a választ.

Egyik lányom idősebb, mint Te, de engem nem zavar, hogy most pont egyedülálló.

Kortársaim baromsága már idegesítőbb. Ahogy dicsekednek az unokákkal, napi 20 képet raknak fel a frászbukra, nincs más témájuk, csak a "csoda" unoka. Közben kérdezik, nekem van-e.

Mikor lesz? Lerázom őket, macskát tartok unoka helyett. Igaz!

Mintha akkor lenne értékes egy nő, ha párja, gyereke van.

Megbolondulnak ezek az asszonyok vénségükre.:)

Eddig volt közös téma, már nincs.

Azon versenyeznek, melyik unoka állt fel hamarabb, kinek a veje gazdagabb. Lehet, Anyukád is ilyenekkel van körül véve.

2014. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anyukád és Te más értékrend szerint életek szerintem. Neki - ahogy az előbb is írták - a férjezett lét és az unoka jelenti az értéket és rohadtul nem érdekli hogy Te esetleg inkább önmegvalósítanál és hogy neked az a fontos hogy elérj valamit az életben (és az most mindegy hogy albérletre hajtasz vagy kocsira vagy előléptetésre). Valószínűleg soha nem fogja megérteni, de évek múlva majd elfogadja.
2014. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De igen! Éppenhogy a mai vilgában a legkönnyebb önálló életet kezdeni. ha nincs munak otthon, akkor fogod a betyárbútort és húzol kifelé Nyugatra. Eltartod magad. van két jó erős kezed-lábod; ma már nőként sem gond egyedül élni 25 évesen. Csdak akarni kell!

A mai világban a legkönnyebb önálló életet kezdeni?:) Te hol élsz?

„Nem tpőlem kérdezted, nem én írtam, de kiválóan meg tuidom válaszolni, mert én szoktam ilyen szöveget írni (lévén, hogy pontosan tudom, hogy mi vanm mögötte lélektanilag), és nem csak úgy átveszem másoktól az okosságnak látszó szövegeket.”

pedig pontosan azt csinálod. vmi pszichológia szakos egyed lehetsz, ők szoktak ekkora állatságokat összeírkálni. vagy lehet túl sok ezoterikus könyvet olvastál. most reagálhatnék mindenre, leírhatnám a mai viszonyokat, de a hozzád hasonló embereknek teljesen felesleges, úgyis csak a saját hülyeségeket hajtogatjátok.


kérdező: neked meg nehéz bármit is írni. miért akarsz ennyire megfelelni a szülőknek, mikor nyilvánvaló, h nem oké vmi a fejükben. csak dicsekedni akarnak azzal, h van párod, az meg nagyon úgy tűnik, h teljesen mindegy nekik, boldog vagy vele, a lényeg, h elmondhassák,h van, ergó önzőek és felszínes emberek.

a szüleid álláspontján nincs mit megérteni, vhol megrekedtek pár tíz évvel korábban, mondhatsz akármit nekik, az ilyen emberek úgysem fogják fel. lehetnél annyira erős, h nem befolyásolnak ilyen szinten a szülői elvárások, a te életed , te párod, nem a szülőké. attól, mert felneveltek, nem vagy köteles mindenben megfelelni nekik és úgy táncolni, ahogy ők fütyülnek.

2014. nov. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!