Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem foglalkozik velem,...

Miért nem foglalkozik velem, mióta megszületett a testvérem? Miért tesz úgy, mintha ez az én hibám lenne?

Figyelt kérdés

A húgom 3 hónapos és amióta megszületett, Anya úgy tesz, mintha én nem is léteznék. Régen tök sokat beszélgettünk, rengeteg csajos programjaink voltak, még koncertekre is jártunk együtt külföldre. Nem azt várom, hogy több napot legyen velem külföldön, de most is lementem a nappaliba, hogy nézzünk meg együtt egy filmet, vagy valami és rögtön kiabált, hogy hagyjam már békén, nincs erre ideje. De semmire nincs ideje, ami velem kapcsolatos. Ma is eljött értem Apa kocsival reggel, de mondta, hogy értem jönni nem tud. Erre szólt Anya, hogy nem is kell, majd ő jön és elmegyünk sütizni, boltozni picit. Ezt vártam egész nap, erre utolsó órában küldött egy sms-t, hogy nem jön értem, jöjjek haza taxival.


Tegnap este meg itt sírt, hogy mennyire sajnálja, hogy nem vele mentem a kedvenc közös énekesnőnk koncertjére (tavaly 2 koncertjén is voltam, egyre Anyával mentem), meg hogy milyen rosszul esett neki, amikor meséltem, hogy milyen jól éreztem magam, meg miket csináltam még, amíg ott voltunk (több napra mentünk).

De mikor megleptem a 2 jeggyel még a születésnapján, akkor én voltam a leggonoszabb gyerek, mert mégis mit képzelek, hogy ő majd itt hagy egy néhány hetes gyereket napokra egy koncert miatt és még a mostohaapám is üvöltözött velem (!). Aztán mondtam, hogy felejtse el, odaadom másnak az ő jegyét.

Nem is ez a baj, hanem az, hogy amióta megszületett a közös gyerekük, én nem számítok semmit. Aztán néha rátör ez az egész, bekattan és úgy csinál, mintha az én hibámból lenne mindez.



17/L


2014. szept. 22. 17:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
6%

Biztos, hogy jól írtad a korodat?

Egy 10 évestől még elmegy, na de egy majdnem felnőttől?


Tényleg nem tudod felfogni, hogy egy kisbaba mennyi nyűggel, gonddal, fáradtsággal jár?

2014. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

tok jo, hogy anyukaddal ilyen kozvetlen a viszonyod es ennyi mindent csinaltatok egyutt, de ez akko volt amikor csak ti ketten voltatok. Most van egy baba is a kepben, akivel foglalkozni kell es nem lehet csak ugy felrerakni, ha ugy adodik a kedve...

a helyet megvaltozott es jobb ha hozzaszoksz, mert ez mar nem lesz olyan mint regen. mostmar van egy testvered is, nem leszel kozeppontban mindig

probalj meg segiteni anyukadnak a kicsivel, addig is egyutt vagytok es anyukad is fellelegezhet egy kicsit

2014. szept. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Elhiszem, de nem azt kérem tőle, hogy mássza meg velem a Mount Everestet.

Csak beszélgetni szeretnék vele néha, vagy megnézni egy filmet.

Ő ajánlotta reggel is, hogy menjünk el valahová, én egy szóval nem mondtam neki.

2014. szept. 22. 17:30
 4/19 anonim ***** válasza:
14%

A tesód KISBABA! Három hónapos, állandóan foglalkozni kell vele, persze, hogy anyud tök fáradt.


Te segítesz neki a húgod gondozásában? Mert nekem az jön le, hogy fogalmad sincs, mivel jár egy baba.


- filmnézés? Persze, miután hazajöttem a négy hós bébiszittelttől örültem, hogy ágyat látok és alhatok.

- boltozás? És addig mit csinál a picivel? Van valaki, akire hagyhatja? Vagy pedig vitte volna magával - ez is opció, amúgy, és alapból nem rossz, csak nem ennyi idősen. Mert ha nincs kire hagyja, akkor nem tud menni. Jó, az utolsó órában sms az gáz, szólhatott volna már jóval előbb.

- azt nem is értem, hogy hogy gondoltad a koncertet - fel sem szabadott volna merülnie benned


Amúgy anyud is ketyós, mert pl. megsértődött a konci miatt - nyilván menni akart, és rosszul esett neki, hogy nem tud -, és neked esett.

Ha valamit rajtad vezet le, amit igazságtalannak érzel, azt hagyd figyelmen kívül, de használd az eszed, mivel jár egy csecsemő.

2014. szept. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

Mondom, vedd át tőle a terhek egy részét és lesz rád is ideje. Ennyi.


Ő is ember, aki háztartást vezet, babázik (a legkimerítőbb elfoglaltság) és még a majdnem felnőtt lánya is nyüstöli.


Értm, hogy figyelem kéne, meg ilyesmi, de ahhoz neked is tenni kell érte, pl. segíteni a húgod körül.

2014. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Van bejárónőnk, a kaját étteremből hozzák.

A húgom körül pedig nem engedi a mostohaapám, hogy bármit is csináljak, kb. kiabál, ha elkezd sírni a pici a kezembe és veszi el tőlem.

Egész nyáron nem voltam itthon szinte, volt olyan, hogy Anya egy hétig fel sem hívott...


Rám nincs ideje, de arra van, hogy órákig beszéljen a telefonon a barátnőivel, vagy hogy elmenjenek hármasban (anya, a mostohaapám, a tesóm) baráti összejövetelekre. Akkor furcsamód sosem fáradt.


Nem nyüstölöm, de pl. jó lett volna beszélgetnem vele arról, hogy mik történtek velem a nyáron, vagy hogy mi van most az életemben.

2014. szept. 22. 17:40
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Anyukád a válása után újra "tini" lett. Elhitette magával, hogy az újrakezdést szó szerint kell érteni, így "újrakezdte 23 éves korától. Most tart a családalapításnál...

Gondolom klimax előtt áll kezében egy csecsemővel.

Nagyon sajnállak, kérdező, hogy ennyi agya van az anyukádnak, most pár évig ez biztos ilyen lesz, amíg a "fiatal házasok" szerepét játszák el 40 +-osan.

2014. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%

5-nek 7 -nek igaza van (hiába pontoztad le az 5-öt).

11 évesnek gondollak az írásod alapján- nem csapsz be.

"Van bejárónőnk, a kaját étteremből hozzák."

- és elkényeztetett vagy. Sokat fogsz szenvedni, ha nem hozod magad szintbe.

2014. szept. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Miert mindenki azt a nyomorek kisbabat vedi? A kerdezonek ugyanolyan "joga" van az anyjahoz, es attol hogy majdnem felnott, meg lehetnek olyan kerdesei/problemai, amit meg szeretne beszelni az anyukajaval.
2014. szept. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Én is sajnállak kérdező, nagyon szomorú, hogy anyukád így viselkedik. Egy 3 hónapos baba tökéletesen megvan két-három óráig az édesanyja nélkül, ha például a nevelőapád vigyáz rá. De még ennyit sem kértél, csak hogy egy filmet nézzetek együtt. Ha egy ember a már meglévő gyereke mellé vállal egy kisbabát, az nem úgy működik, hogy a nagyobbat beállítom egy sarokba, és vele már nem kell foglalkozni. A kétgyermekes lét azzal jár, hogy több energiát és fáradtságot kell fektetni a gyermeknevelésbe, mint korábban. Az pedig nagyon rossz taktika, hogy nem engedik, hogy a baba körül ténykedj. Én ennyi idősen órákig vigyáztam a hat hetes féltestvéremre, mert anyukámék költözködtek. Lássanak csodát, túléltem. Próbálj meg leülni anyukáddal, és mondd el neki, hogy mi bánt. Akár fürdetés vagy pelenkázás közben is. Gondolom szeretnél többet lenni a testvéreddel, hiszen így lehet szoros kapcsolatot kialakítani. Ő jobban tudna hatni a nevelőapádra is.
2014. szept. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!