Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy anya csak úgy küldözgethet...

Egy anya csak úgy küldözgethet képeket a felnőtt gyerekéről, nem kellene beleegyezért kérnie, vagy nem sért szeméyiségi jogokat?

Figyelt kérdés

rokonnak ugyan, de akkor is.

pl ha azmber beteg, vagy épül, vagy úgy néz ki, mint aki most szabadut a pszichiátriáról :), de szóval amibe nem egyezne bele a "sértett". vagy ez családon belül egy rém természetes dolog?


2014. szept. 27. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Csak a saját véleményem tudom erre írni. Engem nem zavar, addig amíg ezek a képek nem lesznek elérhetőek mindenki számára. A rokonok láttak már sok érdekes helyzetben, számukra nem újdonság, ha az ember idiótán néz ki. De azt nem szívlelem, ha a szüleim nyilvánosan, minden ismerősükkel megosztanak rólam olyan fotót, amibe előtte én nem egyeztem bele.
2014. szept. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ez természetes . Eszembe se jutna jogokon gondolkozni:)
2014. szept. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Hihetetlen hogy azért lepontoztak amiért nem jelentem fel az anyámat személyi jogok megsértéséért , miszerint a vád az hogy küldött egy képet rólam a nagyanyamnak, nagynénémnek:))
2014. szept. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem, így egyáltalán nem engedem, hogy fotózzanak, ill. évenete kb. két ilyen alkalom van, amikor csinálunk rólam képet.:).
2014. szept. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

én nem pontoztam le senkit


de amúgy néha úgy érzem, mintha anya le akarna járatni

2014. szept. 28. 00:02
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Nem jogászkodni kell nyilván, de normális családban szerintem megkérdezi az anya a gyerekeitől az ilyesmit. OK, nem a nagyinak adott képeket, de azért az rosszul esne, ha olyan rokonoknak küldene pl. az esküvői képeinkből, akit gyerekkorom óta nem láttam.
2014. szept. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Én nem örülnék, ha nem kérne engedélyt tőlem előtte. Szerintem ez alap. Elég csak annyi, hogy: "Nem baj, ha elküldöm X-nek ezt a képet?"

Szerintem ez így fair.

2014. szept. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad már neki, hogy ez téged zavar? Egyébként szerintem engem is zavarna a dolog. Azért felnőtt gyerek esetében illene megbeszélni vele is a dolgot. Ha meg a rokon kíváncsi a felnőtt gyerek képére, akkor kérjen direktben tőle, ne az anyukáján keresztül.
2014. szept. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha azért küldözgeti hogy jót mondjon rólam, és mert büszke rám, akkor én örülnék annak. Én se szeretem mutogatni se magam, se azt ha mások teszik, de többet ér az hogy az anyám büszke rám.
2014. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az en anyukam is imad kepeket kuldozgetni..

foleg az fb-n.. volt hogy kirakott 1-2 fotot ami nem "illett" a kepbe,leszedettem vele es megmondtam hogy soha tobbe ne.. mert ha megosztja amit kirakok oke rendben,de mar na......Ha csak magan uziben kuldi az okes,rokonok de hogy feltoltse esetleg a netre hogy mindenki lassa neeeeeeeeem.........

2014. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!