Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valaki a-miatt depresszi...

Lehet valaki a-miatt depressziós, mert 18 évesen nem engedik sehova?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves lány vagyok, és kezdek rettenetesen kiborulni. A szüleim nem elég, hogy sehova nem engednek, állandóan szégyenérzetet keltenek bennem. Nem mehetek bulizni, pedig ismeri a barátaimat, és kocsival hoznának-vinnének olyan helyre ahová egyébként csak a suli jár szinte (semmi drogos, piás alak) apa engedne de anyáé az utolsó szó. Még futni sem járhatok meg semmi. Összeomlottam ..csak a négy fal örökké :'( szeretem őket de úgy érzem jobb lenne meghalni. Nem vagyok szabad és nem is leszek az addig míg el nem állok dolgozni..
2014. okt. 4. 05:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet valaki emiatt depressziós.

Nagyon féltenek téged. Én is hasonló helyzetben vagyok. Mindent ők szeretnének eldönteni, és ők mindent jobban tudnak, csak az ember a saját kárán tanul.

Ha elmész dolgozni, majd az se fog tetszeni, mert miért azt választottad, mert az nem elég jó nekik, az nem számít, hogy neked mi a jó.

De remélem, nem így lesz.

23 F

2014. okt. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Már napok óta vagdosom magam mert már csak ez tud megnyugtatni, ja meg szószerint verem saját magamat, magamon adom ki azt a feszültséget ami abból adódik, hogy nem mehetek sehova. Ez elviselhetetlen. Látni mások bulis képeit..a sírást alig bírom visszatartani. Önbizalmam 0
2014. okt. 4. 06:21
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

18 vagy, felnőtt, nagykorú.

Nem tarthatnak vissza, nem korlátozhatnak a személyes szabadságodban. Tudom ezt könnyebb mondani, mint elmenni. De meglehet tenni, ilyen esetben ez az egyetlen választás.

Szüleim is ilyenek voltak, én még nem voltam 19 amikor szó szerint leléptem otthonról.

Azóta férjhez mentem, gyerekeim vannak, szüleimmel egy évben 1-2 szer találkozom. Bőven elég. Ha otthon maradok mindenkit elmartak volna, és tönkretették volna az életem.

42/N

2014. okt. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagy te depressziós,macska siman életképtelen,

Nagykoru vagy, fogd magad, koltozz el, ha nem tetszenek a szabályok, vagy szedd ossze magad es állj ki magadert.

2014. okt. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Az meg, hogy vagdsod magad.... Hulye vagy, ennyi.
2014. okt. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az nem egyszerű.. Mert én szeretem őket de ezt nem bírom. Úgy érzem megfogok bolondulni. Félek nagyon!
2014. okt. 4. 06:56
 7/18 A kérdező kommentje:
Mert ha vagdosom magam, érzem ,hogy még élek. És akkor nem a helyzetem miatt sírok, hanem a fájdalom miatt, amit végre MAGAMNAK okozok. Én okozom magamnak, nem más, nem a szüleim, hanem én.
2014. okt. 4. 06:58
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Hat akkor ez van. Tudod, nincs lehetetlen csak tehetetlen.
2014. okt. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem kikéne állnod magadért. Ha nem teszed meg, akkor még 30 évesen is így fognak irányítgatni. 18 éves vagy, nem 10 éves, felnőtt nő. Mostmár jogilag is szabad vagy, mivel nem tudnak pl hazahozatni a rendőrséggel, mivel kiskorú vagy. Ne hagyd hogy elvegyék a legjobb éveket az életedből. Ne kérj tőlük engedélyt, csak jelentsd be hogy elmész x helyre, és y-kor mész haza. A vagdosás pedig nem megoldás, inkább beszélgess el hosszasan a szüleiddel, és arról hogy ne akarjanak korlátozni ennyire, mivel már nem 5 éves vagy.
2014. okt. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

*mert már nem vagy kiskorú


Előző voltam, ne haragudj.

2014. okt. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!