Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 18,5 évesen sem engedik,...

Ha 18,5 évesen sem engedik, hogy a barátomnál aludjak 8 hónap után, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Emiatt nagyon haragszom rájuk, hogy korlátoznak. De ha meg ott alszom akkor kitagadnak , nem jöhetek haza stb..

Idén érettségizem, utána szeretnék összköltözni a barátommal, aki már dolgozik.

Addig mit tudok tenni? Nektek volt ilyen problémátok?

Szerintetek ha ennyi miatt kitagadnak, szeretnek egyátalán?


2014. okt. 4. 09:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Nem mehetsz haza? Elég durván hangzik, én nem kockáztatnék szóval inkább tagadd le. És titokban oldjátok meg a dolgot vagy napközben "könyvtárba járás" helyett ilyesmi. :D
2014. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem a napközbeni találkozást nem engedik. Hanem hogy együtt aludjunk. Tisztában vagyok vele, hogy ez már egy felnőtt kapcsolat része, de elég érettnek tartom magunkat ehhez.

Volt barátom 16 évesen is, aki szintén felvetette az együtt alvást, de vele eszemben sem volt.

2014. okt. 4. 09:39
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Semmit nem tudsz tenni.
2014. okt. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%

"Szerintetek ha ennyi miatt kitagadnak, szeretnek egyátalán?"


Szerinted miközben pont azon jár az eszed, hogy verd át őket ugye ez csak költői kérdés?,

Szeretnéd őket és felnőtt lennél, elfogadnád a döntésüket aztán majd összeköltöztök aludhattok együtt.

2014. okt. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Fel nem tudom fogni, mi jár az ilyen szülők eszében. Amúgy biztos vagyok benne, hogy akkor sem tagadnának ki, csak fenyegetnek.
2014. okt. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, szerintem te azzal, hogy megpróbáltad velük megbeszélni a dolgot, megtetted, ami tőled elvárható. Úgy tűnik, nem alkalmasak a normális emberi kommunikációra, tehát tedd, amit jónak látsz, és kész. A "kitagadlak" szóért meg már elve járna a maflás a t. szüleidnek, ugyanis az nem más, mint egy ocsmány zsarolás - kitagadni az örökségből lehet valakit, törvény szerint felsorolt okokból. És hát egyfelől a "barátjánál alszik" nem szerepel a lehetséges okok között - olyanok vanak ott, mint a szülővel szembeni szándékos bűncselekmény, mondjuk ha kirabolnád őket, vagy a nevükben vennél fel milliós hitelt - és hasonlók.

Innentől a te döntésed, hogy szenvedsz, vagy elfogadtatod velük, hogy neked is van saját akaratod, ami láthatóan nem megy konfliktusok nélkül. Ha az utóbbi, persze lesz pár balhé, de ha nagyon következetesen végigviszed, nem felülve sem fenyegetésnek, sem zsarolásnak, idővel megszokják, pl azért, mert nem tehetnek semmi mást.

Legközelebb ne kérdezz, hanem jelentsd be, hogy az X.Y-nál leszel, holnap jössz, és kész, menj, akkor is, ha hőbörögnek, akkor is ha fenyegetnek, akkor is, ha a szívüket markolászva mutatják be a nagyhalált - ezek a szülői játszmázások tipikus megnyilvánulásai.

Megismétlem: nem tehetnek a világon semmit ellene.

2014. okt. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Ne aggódj, én 22 leszek,dolgozom és most is elhangzik a mondat hogy nem alhatok ott barátomnál. De már teszek rájuk...

Téged még azért korlátozhatnak ha tanulsz is, de látod vannak rosszabbak...

2014. okt. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves 22 éves, azért ez már az agyelhagyás kategória a szülő részéről.... nem tudom, az én párom anno ezt úgy oldotta meg, hogy közölte, hogy "itt meg ott leszek, holnap délelőtt jövök" és kész...és másnap délelőtt a jelzett időre hazaért... persze ott is ment pár napig a haragszomrád-nemállokszóbaveled, aztán pár nap alatt elcsitultak a kedélyek, és a következő héten már csak az "és akkor holnap jössz?" kérdés hangzott el... pedig nem 18,5 éves volt akkor, hanem 17.

Csak szerencsére nem gondolta azt, hogy az lenne a szeretet, vagy a "felnőtt viselkedés" ha a - bizonyos fokig megérthető - szülői bepánikolásra "jajjistenemfelnőttalánymásholalszik" becsicskul.... az hosszú távon pont oda vezet, hogy biztosan nem lesz jó a kapcsolat a szülőkkel, feszkók meg hazudozás, meg ilyesmi...


Egyszerűen a szülőknek TÚL KELL ESNI ezen a sokkon, az élet teljesen természetes velejárója.

2014. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"A "kitagadlak" szóért meg már elve járna a maflás a t. szüleidnek, ugyanis az nem más, mint egy ocsmány zsarolás - kitagadni az örökségből lehet valakit, törvény szerint felsorolt okokból. És hát egyfelől a "barátjánál alszik" nem szerepel a lehetséges okok között - olyanok vanak ott, mint a szülővel szembeni szándékos bűncselekmény, mondjuk ha kirabolnád őket, vagy a nevükben vennél fel milliós hitelt - és hasonlók. "


Szerintem szülő nem örökségből való kitagadásra értette hanem a jelenlegi eltartásra ami törvényileg már nemkötelező. Kérdező tanul haza nem mehetne, nem lakhatna ott, akkor miből tanulna,miből lenne, hol lakna, ki ruháztatná, miből kezdené az egyetemet stb.

2014. okt. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

#9, lehet, hogy újat mondok, de a középiskolai tanulmányokat folytató gyerekét a szülő KÖTELES eltartani a középiskolai tanulmányok befejezéséig... érdekes módon ezt a nők azért általában tudni szokták - már ha elváltak - mert hát akkor még tartásdíj jár, nem rokontartás. Gondolom erről már hallottál. Ami viszont nem érinti a Kérdező nagykorú voltát, ugyanis az meg életkorhoz, és nem tanulmányokhoz kötött.

Kérdező voltaképp ilyen szempontból eszményi helyzetben van, a szülei TÉNYLEG nem tehetnek semmit...

(jó sansszal persze nem is tennének, pár nap puffogással tudomásul veszik az élet rendjét - már ha nem szociopaták - és megteszik azt, amit eleve kellett volna, hogy leülnek megbeszélni a Kérdezővel, hogy azért ne menjen a dolog a tanulás meg az érettségi rovására, és ennyi, kitör a béke, a szülőkkel való kapcsolat egy új szintre lép)

2014. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!