Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szuleimnek...

Hogyan mondjam el a szuleimnek, hogy nem akarok tanulni, dolgozni akarok?

Figyelt kérdés

2. Eves evyetemista vagyok, de hiaba probalom, nem megy. A vizsgaim fele meg nincs leteve az elso evrol most jonnek a masod eves vizsgaim is, es elmondom, abszolut nem szeretem, amit csinalok, hiaba en valasztottam.

1x otthagytam mar egy egyetemet, most pedig ugy alakult, hogy nem allami helyen vagyok. Latom, hogy megviseli nagyon oket is, ugyanakkor konnyebb lenne mindenkinek, ha elkezdenek dolgozni. Viszont mikor emlitettem, hogy hazamegyek, azzal jottek, hogy megint kezdem, megint tonkre akarom tenni a csaladod. Mozt mi legyen?


2014. okt. 7. 08:03
1 2
 11/12 Ignis Subdialis ***** válasza:

Látom ez egy régi kérdés, de érdekel a fejlemény. Otthagytad az egyetemet? Remélem. Teljesen lila ködben élnek azok, akik azt szajkózzák, hogy diploma nélkül senki vagy. Rá kellene nézni már a munkaerőpiacra rózsaszín szemüveg nélkül, nincs egy szaki sehol, nem találsz egy szobafestőt, a kőművesek két évre be vannak táblázva és sokszorosát keresik diplomás fizetéseknek, rád dőlhet a ház, nincs takarító (és talán emiatt a takarító is egy diplomás bér többszörösét keresheti), a Lidl-be br.300 ezerért keresnek pénztárost, miközben az egyetemek ontják a friss diplomásokat, akik 2-3 évig lézengenek a munkaerőpiacon, míg végre elhelyezkednek valami tök más szakmában, vagy a szamárlétra alján. És tanult 3-5-8 évet. Szerintem csak tisztelni lehet, aki képes szembefordulni ezzel a kóros össznépi vaksággal és szakmatanulás vagy munkába állás mellett dönt. De amúgy ha esetleg folytattad is az egyetemet, az életedről dönteni sosem késő. Rengeteg nagyon szép példa van, hogy diplomás emberek otthagyták a kényelmes állásaikat és egy teljesen új dologba vágtak bele, tanultak új, tényleg termelő szakmát és boldogok vele.

Pl. ez a fickó szociológusból lett pék: [link]

Ez meg a raiffeisen bank ügyvédjéből: [link]

Vagy mérnökökből farmerek: [link]

Ez a tönkre akarod tenni a családot meg kisstílű érzelmi zsarolás. Komolyan, nyissák már ki a szemüket, hogy mennyiben növeli az esélyeket a diploma... ha alkalmazottnak akarsz utána elmenni, nemhogy több lehetőséged nem lesz, de ha olyan állásba mennél, amihez nem kell diploma, akkor majd megkapod, hogy túlképzett vagy.

2016. okt. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
Abrakadabra: [link]
2016. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!