Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miben követitek szüleitek...

Miben követitek szüleitek példáját és mi az amiben határozottan nem?

Figyelt kérdés
Remélem érthető a kérdés: mi az ami tetszett a nevelési stílusukban, életvitelükben, problémakezelésükben, az élethez való hozzáállásukban, stb, és mi az, amit határozottan rosszul csinálnak, és te homlokegyenest másképp teszed azt?
2014. okt. 7. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Semmit, semmit nem teszek úgy. De semmit. Tökéletes példái annak, milyen nem akarok lenni. Semmiben.
2014. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lelkiismeretes, segítőkész vagyok, ahogy tanították. Viszont szélsőséges nézeteik vannak, amelyek igazságtartalmára rendre igyekszem rácáfolni. Sok bennük a gyűlölet, szinte minden iránt, ami más, mint ők. Ez nyilván nem tetszik, mert még a családi légkört is beszennyezte.
2014. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim igazi lázadó hippik. :D Imádom őket, nagyon jó fejek.

Ha egyszer anya leszek, szeretnék én is ilyen kapcsolatot kialakítani a lányommal. Semmit nem tiltottak, viszont megtanítottak arra, hogy a tetteimnek következményei vannak. + nálunk semmi sem volt tabu. Anyutól kaptam egy jó nagy adag szexuális felvilágosítást, vásárolta nekem az óvszert, megkínált cigivel (ha ki akarom próbálni, akkor a tiltása ellenére is megteszem, így inkább "biztonságos" körülmények között próbáljam ki....érdekes, mert se cigivel, se alkohollal nem élek)

60 évesek, de aktívabbak, mint én 23 évesen. (eljárnak fesztiválokra, buliznak...megtehetik, már kiröpültem a házból)

Ezekben szeretnék rájuk hasonlítani, amit viszont hiányolok, hogy középiskolában/egyetemen nem voltak szigorúbbak a tanulmányi eredményemhez. (5-ös tanuló voltam, de lehettem volna színötös is, ha valaki egy kicsit megszorongat) + pszichikailag támogathattak volna az egyetem alatt. Ezt semmiképp sem fogom elkövetni a saját gyerekeimnél.

2014. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan úgy vagyok, mint az első válaszoló!

SEMMIT nem csinálok úgy, megmutatták, milyennek nem szabad lenni.

Szerencsére nem kell ehhez átgondolnom, mikor mit teszek, alapból más a felfogásom, mint az övék.

2014. okt. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

mindig szerettem volna olyan fiatalos anyuka lenni, mint az enyém. Ő 25 volt, amikor születtem, 2. gyerekként. Most 28 vagyok, úgyhogy olyan már biztos nem leszek :(

Próbálok úgy főzni, mint ő. Próbálok olyan udvarias lenni, ahogy tanítottak :)

2014. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az örökös megfelelési kényszer másoknak. Mert "mit szólnak". Hiába utáltam, a nevelés kifogott rajtam, egy jó időre én is mindig megfelelni akartam. Nagyon nehezen sikerült változtatnom rajta. Most meg átestem a túloldalra, a le..arom állapot sem sokkal jobb, keresgélem a középutat.
2014. okt. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen része: Apukám kitartását, eszét, műveltségét. Az éhezésből küzdötte fel magát a luxusba. Gyakorlatilag nincs olyan amire ne tudna kimerítő választ adni. Eszméletlenül okos és tájékozott. Anyukámnak a türelmét gyakorolgatom. Én sokszor robbanok a semmin, ő meg mindig a másik szemszögéből közelíti meg a dolgot.

Nem része: A kettejük közti konfliktuskezelés rémes volt. Elváltak és sokszor kaptam én a savat. Ha lesz családom és konfliktus keletkezik, nem a gyerekek előtt fogom megtárgyalni az tuti. Mély nyomot hagy.

2014. okt. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim túlságosan is munkamániásak, (ez főleg most látszik, hogy már (évek óta) nyugdíjasok, és még most is csak a (volt) munkájuk érdekli őket, egyébiránt nem tudnak a szabadidejükkel mit kezdeni, nem találják a helyüket) ezt igyekszem elkerülni... persze, úgy, hogy meg tudjak élni, és ez elég nehéz:)
2014. okt. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a családi hagyomány, hogy a szülők segítik a gyereket. Mamám rengeteget segített anyukáméknak, anyagilag és munkában is, anyuék is segítettek nekünk elindulni, és mi is szeretnénk megteremteni az alapokat a gyerekeknek. Nekem sokat mondták, hogy tanuljak, mert nekik nem volt lehetőségük, és a tanulást én is szorgalmazni fogom.


A nevelési módszereken viszont azért változtatni próbálok.

2014. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ki pontozta le az elsőt, de rosszul tette, tőlem kapott zöldet és az összes többi ember is, hiszen itt csak jó válasz van. Az más, hogy valakinek nem tetszik, de mindenki maga dönt ebben. Én is azok táborát képviselem akik azt mondják, hogy semmiben és ez még egyáltalán nem azt jelenti, hogy baj lenne velem vagy rossz ember lennék.
2014. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!