Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható egy apától, hogy ha...

Elvárható egy apától, hogy ha sikeres az MLM rendszerben és jól keres, hogy ingyen és önzetlenül adjon terméket a gyerekének?

Figyelt kérdés

62 éves az apa, és 38-40 évesek a gyerekei. Követelőzésről nincs szó.

Lehet elvárása az apának cserébe, hogy jöjjön el előadásokra?



2014. okt. 9. 08:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha jó termék, olyan, amit én is szívesen használok, akkor nyilván adnék belőle a gyerekemnek is, ezzel is támogatnám. Akár csak úgy, vagy valamilyen alkalomból, vagy ha sok fogy belőle, akkor olyan áron "közvetíteném" neki, amilyen áron kapom. Ha sikeres vagy, akkor nyilván már feljebb kerültél néhány szinttel, tehát jóval olcsóbban jutsz hozzájuk, mint ha szimpla fogyasztó lennél.


Azt viszont szerintem nem várhatod el, hogy ők is kövessenek ebben a tevékenységben. Ha nagyon érdekelné őket az üzleti rész, akkor már biztos belevágtak volna.

Ha akarsz ajándékozz (önzetlenül), ha nem megy, akkor ne. De ne erőltess rájuk olyasmit, ami nem érdekli őket.

2014. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

imádom amikor a szellemi terméket kevésbé becsülik mint a fizikailag megvásároltat...sokat elárul a válaszolóról

igenis pont akkora érték

ezzel az erővel fizesse ki az étel alapanyagát, ha nálam ebédel a kölök

2014. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ha egy családban ez így szóba jön, akkor ott már komoly bajok vannak. A családtagok egymás közötti támogatásának nem kellene problémának lennie; legalábbis én sem apaként, sem gyerekként nem tudnám nézni, ahogyan a családom a küszöböt rágja miközben nekem jól megy.

Senkinek nem kötelessége... ettől család, nemde?

2014. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%

" 3-as vagyok

imádom amikor a szellemi terméket kevésbé becsülik mint a fizikailag megvásároltat...sokat elárul a válaszolóról

igenis pont akkora érték

ezzel az erővel fizesse ki az étel alapanyagát, ha nálam ebédel a kölök"


Szellemi munkás vagyok, szóval nem kell a mellébeszélés. Csak még a szellemi munkát tudod szabadidőben végezni és nem a saját munkád helyett, addig egy más tulajdonát nem tudod ingyen osztogatni.

2014. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14%
14es akkor fizettesd ki a gyerekeddel a vitamint (gyümölcsöt sem veszel gondolom soha), vagy ne adj neki
2014. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az apuka a jelek szerint úgy tette sikeresé a saját vállalkozását, hogy a gyerekei még akkor sem hajlandóak megnézni, hogy mivel foglalkozik, ha ingyen kapnák cserébe a termékeket. Nem nézték meg mivel foglalkozik, nem segítettek a személyes forgalmat létrehozni és persze nem is csatlakoztak. Ám gondolom a 38-40 évhez hozzátartozott egy gyermekkor és bár nem tudhatom, de az apuka nem feltétlenül volt mindig sikeres vállalkozó.


Én nem vagyok MLM-es, de engem bántana ez a fajta hozzáállás a "gyerekek" részéről. Az apa meglehet, hogy valójában sokkal többet tesz a gyerekeiért, mintha ingyen adná a termékeket, például igyekszik megtanítani egy nagyon fontos dolgot, az életben semmi sincs ingyen.


Szóval, elvárható lenne, igen, talán. Ám vajon a gyerekeitől elvárható lenne, hogy akkor legalább most az egyszer hajlandóak legyenek megnézni, hogy mivel foglalkozik az édesapjuk ?

2014. okt. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
25%

"14es akkor fizettesd ki a gyerekeddel a vitamint (gyümölcsöt sem veszel gondolom soha), vagy ne adj neki"


Nyilván a kérdező is gyümölcsöt értékesít. Gondolkodni nem szokás?

2014. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
fuss neki még egyszer...
2014. okt. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!