Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felcserélődött a szülő-gyermek...

Felcserélődött a szülő-gyermek szerep. Valaki még hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
18 éves koromig egyértelműen gyerek voltam még, minden problémámmal a szülőkhöz fordultam, akik mindig megoldást nyújtottak. Az utóbbi években azonban drasztikus fordulatnak és leépülésnek vagyok szemtanúja, úgy fizikailag, mint lelkileg. Anyagilag tönkrementek, kölcsönük van, és napról napra élnek. Nem próbálnak munkát keresni, az összes bevételük az alkalmi munkákból adódik illetve a nagyszülői segítségből. Előjött a régebbi alkoholfüggőség, aminek köszönhetően háromhavonta a kórházban köt ki egyikük. Folyton nekem és a húgaimnak kell amiatt aggódni, hogy honnan vesznek tűzifát télire, hogy vannak, a problémásabbik szülő szedi-e a gyógyszereit és ha megint előjön az ivós időszak, akkor mi, a gyerekei küzdünk napokon át azért, hogy kórházba vigyük, mert az az egyetlen megoldás az abbahagyásra. Ha minden rendben van akkor sem tudunk nyugodtak lenni, és habár nem élünk már velük folyton azon aggódunk, hogy minden rendben van-e. Egyértelműen felcserélődött a szülő-gyerek szerep. Van-e még valaki ebben a helyzetben? Mesélne erről?
2014. okt. 9. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Apukam megcsalta es elhagyta anyukamt amikor meg egy eves sem voltam.

Anyu ezt tudta feldogozni es mivel masra nem kellett apukam szeretoje lett. Apu kozben elvette a "szeretojet" mikor 7-8 eves lehettem anyu akkor akart ongyilkos lenni. Kesobb ivot, sokat es mindennap. Mindig szomoru volt, ivot es panaszkodott. Soha nem ment sehova mert varta aput (szeretok a mai napig 14! eve) hatha jon, akar csak 10 percre.

Fiatalabb voltam sajnaltam anyut de ma mar nem.

Es ha 18 eves leszek elmegyek innen!!

2014. okt. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

olvasd el Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét.


Alkoholista szülők esetében nagyon gyakori ez a szerepcsere. Egyértelműen az alkoholizmus az ok, de sajnos azt nagyon nehéz legyőzni. igazából, ha egy alkoholista nem akarja a változást, akkor nem fog leszokni az ivásról.


Meg kell nézni, hogy mi az oka az ivásnak, lehet a kilátástalanság, a reménytelenség, a magány (merthát ugye kirepültek a gyerekek a családi fészekből), és azzal foglalkozni.


( volna egy kis kérdőívem, zöld kéz helyett inkább töltse ki az aki úgy érzi! [link] ) Köszi!

2014. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!