Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom anyámra,...

Jogosan haragszom anyámra, mert nem figyelt a kinézetemre?

Figyelt kérdés

Anyámat sosem érdekelte, hogy én, vagy a húgaim hogy nézünk ki. Nekem soha életemben nem volt hosszú hajam, pedig mindennél jobban akartam. De nem, mert anyám óvodától kezdve második osztályig szinte már tüsire vágatta, pedig nem is ment az arcformámhoz, a homlokomba pedig egy böhöm vastag tincset fésült. Emlékszem, elsős koromban gyakran megkérdezték, fiú vagyok-e vagy lány. Az oszálytársnőim közül mindenkinek szép, tökéletesen hosszú haja volt, csak én néztem ki fúnak. Panaszkodtam anyának, de ő sosem vett komolyan, az önbecsülésem pedig a béka segge alatt volt. Harmadikban aztán "megvilágosodtam", és elkezdtem növeszteni a hajam. Most a vállamig ér, de közel sem olyan szép, mint a többi lányé. A szívem mélyén sosem bocsátottam meg anyámnak, amiért elrondított, és szomorúan látom, hogy most ezt teszi a húgaimmal is.

13/l



2014. okt. 12. 09:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%
Van, akinek a rövid haj tetszik. Az enyem is rövid, pedig gyerekként anyám sosem engedte levagatni. Ha szep valaki, az rövid hajjal is szep lesz, épp ahogy a csunyasagon se fog változtatni az rövid haj. Nem a hajas tesz széppé, hanem a kisugárzásod.m
2014. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 piroska és a farkas ***** válasza:
89%
Nézd. a hajadnak biztosan nem tett rosszat az, hogy rövid volt. Ugy értem, most nem attol nem szép. De egyébként is, mit értesz az alatt, hogy nem szép? Mert szerintem egy haj leginkább attol szép, ha ápolt és egészséges, a többi, h simagöndörszökebarna, az már adottság, semmi köze nincs ahhoz, h régen vágva volt-e vagy sem. Ha egészséges, akkor növeszd még, hátha szép lesz hosszúnak, vagy ha megengedhetitek magatoknak, menj el egy fodrászhoz, h egyszer legyen levágva olyan fazonra ami igazán jol áll, h abban a fazonban nöhessen tovább. 13 évesen, gondolom, az öltözködés is egyre fontosabb, ha ruhát vesztek, ragaszkodj a lányoshoz, de azért ne ess át a " tiniribi" oldalra, már bocsánat a szoért. És ha a hugaidnak rövid haja van, akkor vagy dobd fel a hajukat vmi lányos kiegészitövel, vagy mondd meg anyukádnak, h növesszétek nekik is, és majd te segitesz a hajmosásban, kifésülésben, stb... Szerintem ne haragudj anyukádra, inkább mostmár tényleg tudatosan figyelj az alakulo nöiességedre, és vigyázz rá :)
2014. okt. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%

Juj levágátta a hajad a gonosz, alávaló nőszemély, sőt nem is egyszer! A szemét... Még jó, hogy időben rájöttél arra, amit egy agy nélküli amőba is kitalál egy perc alatt, hogy a megoldás talán a haj növesztése lehet. Szerencsére így a világ megmenekült a totális apokalipszistől!


Kicsilány, ha már hülye vagy a helyedben én legalább nem reklámoznám.

2014. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van. En is ismerek olyan not aki nem noveszti a lanya hajat mert bajos az ovis gyereke hajat rendbetanni indulas elott. Azert valljuk be a rovid haj keves nonek,lanynak all jol. De mostmar novesztheted apolhatod ha kislanyod lesz majd tanulj az esetbol.
2014. okt. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
10%
Barátnõmnek is le vàgták tüsire. Õ tetves lett. Lehet téged attól akart megøvni anyud
2014. okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
17%
6. Te kulturleny tudod kit hulyezel? Na rajottel mar?
2014. okt. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%
Itt egyedul te okoskodsz, ugy hogy egy mondatot nem tudsz ertelmezni. O mondta marmint az anya hogy lusta hozz na igy sikerult felfogni?
2014. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
Jogosan. Én is haragszom anyámra. Arra nem tanított meg hogy pisilés utan egy lánynak meg kell töröli. Felnőttként jöttem rá! 2 hetente volt fürdés nálunk!! Azt hittem ez a normális.. És mindig hatalmas kupi volt, egerek voltak stb. Borzasztó volt 15 évesen el is menekültem.
2014. okt. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Kicsilány! Én nagyon megértelek, velem is ezt csinálta anyukám, és én is kb 3. vagy 4. osztályban álltam a sarkamra és növesztettem meg. Addig mindig rövid hajam volt, míg minden lánynak hosszú. Tőlem is volt, hogy megkérdeztlék, hogy fiú vagy lány vagyok.

És hiába írja itt a sok okos, hogy ez nem befolyásol semmit... Nem a fenét... Nekem 27!! évesen is önértékelési gondjaim vannak, sokszor fiúsnak érzem magam, pedig baromira nem vagyok az. Hosszú, szőke hajam van, nagy cicim, nőies alakom. Nem szeretek nadrágot felvenni, lapostalpú cipőt, vagy smink nélkül kimenni az utcára, mert ha fiúsnak érzem magam ezek nélkül. Pedig az eszemmel tudom, hogy nincs így, de ha nadrágba vagy edzőcipőbe kényszerülök, ki vagyok bukva teljesen. Csak akkor érzem jól magam, ha szoknyábvan, magassarkúban vagyok, full kisminkelve, a hajamat még felkötni se szeretem.

Jól tetted, hogy a sarkadra álltál és majd mondd a hugaidnak is ugyanezt, mikor kicsit iődebbek lesztek. Nem értem miért csinálják ezt az anyukák:(

2014. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, hogy anyád nemtörődömségből vágatta le a hajad - egyszerűen valamilyen megfontolásból (valószínűleg praktikumból) így döntött. 5 éves koromig nekem is rövid hajam volt, én azóta növesztem. A hajad jelenlegi minőségére ez semmilyen hatással nincsen.
2014. okt. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!