Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonéves, dolgozó fiatalok!...

Huszonéves, dolgozó fiatalok! Ti miben és mennyivel támogatjátok a szüleiteket?

Figyelt kérdés

A kérdés főleg azokhoz az dolgozó, de még otthon élő fiatalokhoz szól, akiknek valamilyen módon támogatni kell a szüleit, akár anyagilag, akár úgy, hogy önmagát teljesen eltartja. Főleg az anyagiak érdekelnek, ki mennyit költ a családra, a saját eltartására, és ehhez képest mennyi a fizetése.

Szeretném látni, hogy a korosztályomban ez hogy működik másoknál.

Köszönöm a válaszokat!



2013. szept. 7. 11:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

Havi nettó 180 ezer.

Ebből olyan 45-50-et szoktam adni.

Plusz én végzem a bevásárlást meg minden hónapban én viszem orvoshoz őket, szal nem kevés benzinem is benne van a dologban.

Ennyit tudok, mert lakástakarékot fizetek nem kis összeggel....bár szerintem nem kevés.

2013. szept. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Én havi 85 ezret keresek, és otthon élek, fél éve kezdtem el dolgozni. Szerettem volna valamennyit beleadni a rezsibe, de a szüleim, azt mondták, eszembe se jusson, ne adjak nekik semmit.

Igaz nem fizetek nekik, de ha pl.: látom, hogy üres a hűtő, vagy nincsenek tisztítószerek, fogom magam, és elmegyek bevásárolni, természetesen ezt utólagosan nem kérem vissza. Ha jön a barátom,vagy egy barátnőm főleg, ha több napra jön, akkor is én vásárolok be, mivel ő hozzám jön, az én "vendégem". Sokat segítek otthon, takarításban, főzésben. Ha van a munkahelyemen extra juttatás, amire nekem nincs szükségem, akkor azt odaadom a családnak. Pl.: adtak utalványokat mindenkinek iskolai írószerek megvásárlásra, függetlenül attól, hogy a dolgozónak van e iskolás gyereke. Odadtam a szüleimnek, mert van egy öcsém, aki még iskolás.

Természetesen a kiadásaimat mindig magamnak fizetem (tömegközlekedés, munkahelyen az étkezés, szórakozás, ruha, cipő, fodrász kozmetikus, tisztálkodószerek....szóval mindent). Legtöbbször tisztálkodószereket úgy veszem, hogy természetesen az egész családnak. Pl.: nem tartogatom a szobámban a tusfürdőimet, sampojaimat, hogy én vettem, akkor csak én használjam, kint van a fürdőben, és használja aki akarja... Hogy konkrétan mennyit költök a családra havi szinten azt nem tudnám leírni, teljesen változó, mondjuk én mindig olcsón vásárolok. Szerintem, ha sokat költök akkor lehet max.30 ezer havonta, de általában havi szinten kevesebbet.

2013. szept. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Első válaszoló!

Ne haragudj az indiszkrét kérdésért, de ilyen fiatalon mivel foglalkozol, hogy ilyen magas a nettó kereseted?

2013. szept. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
58%
Nettó 100ból 50et adok haza, mindent én veszek a maradékból magamnak, csak a kaját nem.
2013. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
70%
Én 40.000-et szoktam odaadni, majdnem a fél fizum (80.000 és 110.000 között váltakozik a fizetésem). De szoktam még pluszban költeni rájuk: élelmiszert rendszeresen viszek haza, a macskákat (három van) teljesen én állom, a kutyának én fizettem a chipelését és felszerelését, és néha meghívom anyumat ruhát vásárolni. Következő hónaptól beszállok a fűtésbe is valamennyivel.
2013. szept. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
66%
A kérdés annyiból érdekes hogy ha a szülő azt mondja hogy amíg az én kenyeremet eszed én döntöm el mikor jössz este haza akkor a gyerek nem azon fog gondolkozni hogy hogyan támogassa hanem hogy hogyan tud elhuzzni onnan...
2013. szept. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Igaz, hogy már nem a szüleimmel lakok, de szinte minden második nap a szüleimnél eszünk a barátnőmmel. Anyám már nyugdíjas, ezért ráér és szeret is főzni. Mi egy cégnél dolgozunk, pont útba esnek hazafelé menet (sajnos az ő szülei 100 km-re laknak, ezért hozzájuk csak hétvégente tudunk menni). Minden hónapban odaadom nekik a 8000 forintos Erzsébet utalványt + 15-20 ezer forintot. Ha olyan helyre mennek, ahová nem jutnak el közösségi közlekedési eszközökkel vagy nagy bevásárlást szeretnének tartani, akkor benzinpénz nélkül elviszem őket. Anyám nem tud vezetni, apám pedig egészségügyi okok miatt nem vezethet. Én havi nettó 240 ezret keresek + cafeteria (20 500 HUF). A barátnőm szülei sajnos nem állnak túl jól anyagilag (devizahitel), ezért ő is támogatja őket havi 30-40 ezer forinttal. Ő kb. nettó 160 ezret keres + cafeteria (20 500 HUF).


29/F

2013. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Én egy osztrák vendéglőben dolgozok pincérként, havi 310-350 ezer Ft között keresek. Ebből mindent én veszek nekik + magamat eltartom. (Hétvégente járok haza)
2013. szept. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

És ezek mellett marad a fizetésből félre tenni?

Azért kérdezem, mert én is viszonylag jól keresek, 24 éves vagyok, és nettó 200000 Ft a fizetésem.

Ebből változó, hogy mennyit adok haza, vagy milyen más dologban segítem a családot, de jellemző, hogy elég sok pénz elmegy a családra.

Ami állandó:

- Fizetem az autó biztosítását (Egy autónk van, a költségeket megosztjuk. Ők gumicseréket, éppen cserélendő dolgokat fizetik, én ezt.) Ez negyed évente 8000 Ft.

- Havi egy-egy villanyszámlát, telefonszámlát fizetek. Ez kb 10-15 ezer forint havonta.

- Bevásárolok havonta egyszer úgy 15-20 ezer Ft értékben. Ilyenkor a tisztítószerektől elkezdve az élelmiszerekig bármit, amire látom, hogy épp szükségünk van-

- Havi 2-3 kisebb hétvégi bevásárlást fizetek, ami alkalmanként 3-5 ezer forint szokott lenni.

- A kutyánk összes költségét én állom, a táptól az oltásokig.

- Havonta tankolok az autónkba 10-15 ezer forintért, elég sokat kell közlekednünk mindannyiunknak.

- Ezen kívül az egyetemi tandíjam, telefonszámlám, ruházkodásom, piperedolgaim, ebédem, szórakozásom, mindent én állok.

Alkalmanként ruhát veszek az öcsémnek, anyukának, karácsonykor, születésnapokon nagyobb ajándékot kapnak a szüleim, de mindig csak olyat, ami nagyon szükséges.

Kaptak már televíziót, mosógépet, mert a régi bedöglött, vagy épp édesapám fogászati kezelésébe szálltam bele, ilyesmi.

Nagyon igyekszem spórolni, nem költök túl sokat magamra, és szórakozni is 2-3 havonta megyek, inkább főzünk, grillezünk a párommal egy másik baráti párnál. Szóval, jól keresek, de egy csomó pénz a családra megy, és nem jut szórakozásra sem, félretenni sem nagyon tudok...

2013. szept. 7. 12:22
 10/31 anonim ***** válasza:
76%
Hogy a fenébe csináljátok, hogy 180-akat meg 200 fölött kerestek nettóban? Nekem minden ismerősöm 80 ezreken tengődik és örül, ha munkahelyet talál...
2013. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!