Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti jó szülőnek tartjátok...

Ti jó szülőnek tartjátok magatokat?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mit tesztek, hogy ez fennmaradjon?

Ha nem, akkor miért gondoljátok ezt?


2014. okt. 12. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mi egesz jol csinaljuk, persze soha nem merunk hatradolni, es sok hibat vetunk mi is. Egy gyerekunk van, tervezett volt, most mult ket eves. Nem voltak elvarasaink vele szemben, nem akartuk semmilyenek, hiszunk abban, hogy o mar egy individum, es igyekszunk megismerni ot. Szerencsenk van, mert a ferjem kotetlen munkaidoben dolgozik, kvazni nem csak este latja apat a fiunk. Sokat vagyunk egyutt, kirandulunk, csavargunk. Itt nem kell nagy dolgokra gondolni, penzes dolgokra, csak kimegyunk az avarba jatszani, a patak partjahoz "horgaszni". felesleges dolgokon nem vitazunk, ellenben vannak dolgok, amikhez ragaszkodunk, pl.: az asztalnal eves. Szeretettel nevelunk, es ami talan nagyon nem mindegy, mi ezt a gyereket nem magunknak akartuk, hanem maganak. Szerintem igen nagy a kulonbseg. (sajnalom, de nem Magyarorszagon elunk, es nem magyar a billentyuzet, ezert nincs ekezet.)
2014. okt. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyetlen egy szülő még aki agyonveri a gyerekét sem ismeribe még magának sem hogy rosszul szülő.
2014. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jó szülő vagyok(szerintem) mert: birka türelmem van,tudok gyerek lenni én is, leülök velük játszani minden gond nélkül, rengeteg új játékot(főleg bàbokat )készítünk együtt.

nem jó szülő vagyok mert: túlságosan aggódós vagyok, néha gondolom ebből már elege van a nagyobbik fiamnak, ha bántàs éri őket, nem hagyom szó nélkül(ez se jó, néha hagyni kéne), túlságosan védeni akarom őket(én vagyok az egyetlen idiota szülő aki"kikérdezi " a buszsofört hogy tudja e hány gyerek hal meg mert a sofőr fáradt, túl gyorsan ment stb. az egyetlen szülő aki szól az óvodában hogy miért nincs egyik ovonö sem kiképezve újraélesztésre(utólag megtörtént). oké hogy külföld és itt lazábban veszik de akkor is.

2014. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nos, nem. Idonkent turelmetlen vagyok, neha figyelmetlen is. Igyekszem, de ez van. Viszont a gyerekem, aki mar 11 eves evek ota ugy koszon el minden este, hogy "te vagy a legjobb anyuka a vilagon", ugyhogy nagyon rossz azert nem lehetek.
2014. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok jó szülő, pedig folyamatosan ezen fáradoztam mindig, hogy a lehető legjobb legyek, de nem sikerült igazán. Mert annyira szerettem volna, hogy a gyerekeim boldogok legyenek, hogy emiatt soha nem tudtam keményen bánni velük.
2014. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szilas86 válasza:
Szerintem nem lehet ezt bekategorizálni, hogy jó vagy rossz szülő. Inkább az alkalmas vagy nem alkalmas szülőnek megfogalmazást szeretem...... az, hogy valaki mennyire engedékeny vagy szigorú az nevelés és neveltetés kérdése. Ha valaki jó neveltetést kap nem biztos, hogy belőle is alkalmas szülő válik, viszont vannak akik a sanyarú gyerekkoruk ellenében ( mert a szülei nem szülőnek valók) tisztelettudó, illedelmes, kiegyensúlyozott gyerekeket nevelnek, de ahány ember annyi vélemény!
2014. okt. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem érzem magam annak, annak ellenére hogy a gyerekeim egész normálisak. De még kicsik, ez változhat ;)
2014. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17 és 22 éves gyerekeim vannak. Sokszor éreztem magam régen rossz szülőnek, túl keménynek. A jelenlegi helyzet az, hogy beértek a gyümölcsök, igen ízletesek és értékesek, és már látom, hogy jól csináltam, és a gyerekeim is azt mondják, hogy ők is így fogják csinálni, mert nagyon jó anya voltam és vagyok. Ennél nagyobb elismerést nem kaphat szülő.
2014. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nos, egyre bizonytalanabb vagyok benne, hogy jó szülő vagyok. A lányom még csak 16 éves és most derült ki, hogy már több, mint egy éve cigizik úgy, hogy még csak nem is sejtettem. A nevelt fiam lóg az iskolából, szintén cigizik, talán drogozik is. Ezek után csoda, ha kételkedem a szülői képességeimben?
2014. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én mindig is azt hittem, hogy jól neveltek a szüleink. Jó értékeket adtak a kezünkbe, szigorral de nem vasszigorral neveltek.

Aztán már 30 felett, a nővérem megcsalta a párját és elhagyta, babájuk is volt. Azóta úgy ahogy rendeződött az élete, de még mindig elég bulis, szingli csajos életet él, a gyereken sokminden lecsapódik.

Ezt a szüleink egyértelműen a saját nevelés kudarcuknak fogták fel és azóta is magukat marcangolják. Igazuk van egy részben, bár azért az enyhe túlzás, hogy csak saját magukat hibáztatják. Egy idő után a "gyerekek" elkövetik a saját hibájukat és bizony elválnak/szakítanak stb. és ettől még remek ember lehet belőlük. A nővérem is kezd "normalizálódni" és visszatérni a rendes kerékvágásba, tehát alapjában véve a nevelése jó volt, csak most egy kis kicsapongása.


Az én babám még csak másfél éves, itt még másmilyen nevelésről beszélünk. Még csak próbálom a kezdeti hiszti/dac csíráit kezelni, több kevesebb sikerrel. Főleg a saját önuralmamat kell még fejlesztenem. Itt egy egészen más szülőségről beszélünk, itt elég nehéz megmondani, hogy jó vagy rossz szülő az ember. Egyáltalán nem biztos, hogy a 10-15 évesen lázadó, kilógós, cigizős gyerekből elkallódott felnőtt lesz. Nem biztos, hogy az egyetemet otthagyó fiatal felnőtt nem viszi majd semmire. Később fog ez beérni, ezeket az időszakokat meg túl kell élni és a legjobbat kihozni belőlük.

2014. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!