Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen szülőnek tartjátok...

Ti milyen szülőnek tartjátok magatokat? Mennyire érzitek magatokat kellően jó anyának/apának? Ha van gyereketek, mennyit törődtök vele? Elértétek szülőként a céljaitokat?

Figyelt kérdés

Kíváncsian várom mindenki válaszát! És kellemes ünnepeket! :)

18/f


2012. dec. 22. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Kb. olyannak, mint amikor valamelyik fiam hazahozza a hármas dogát, és azt mondja, hogy oké, nem a legjobb, de csak egy ötös van az osztályban. Szóval igyekszünk, szerencsére távol állunk a bukástól,de hajtani kell a négyesért.
2012. dec. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Szia. Én szigorú szülő vagyok, a férjem is. Szó se róla, szeretjük a gyereket, nagyon is, de nem vagyunk engedékenyek. A gyerekek 4 és 3 évesek, nemsoká születik a harmadik, sikerült velük megtanítani, hogy itthon is vannak szabályok (maguk után rakodnak, stb...) és otthonon kívül is vannak (boltban nem kapnak meg mindent, és nem vágják már magukat földhöz) így könnyebb, csak az engedékenyebb szülők néznek csúnyán két okból is. AZ egyik, hogy rossz szülők vagyunk, mert nem engedünk meg mindent... a másik, hogy nem értik, hogy értük el, hogy nincs annyi gond a gyerekkel.
2012. dec. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Én egyedül nevelem a fiamat, aki most 4 éves. Úgy gondolom, hogy eddig sikerült helytállnom. Okos, nyitott, melegszívű kisfiú, nem hisztis, legtöbbször szót fogad. Próbálom megtalálni a nevelésében az aranyközéputat. Nem vagyok túl szigorú, figyelembe veszem az ő akaratát is, de vannak szabályok, amiket mindig be kell tartania. Úgy gondolom, hogy ő is jó anyának tart, sokszor jön csak úgy oda, hogy megszeretgessen, puszit adjon, kimutatja a szeretetét. A kemény része majd akkor jön, ha kamaszodni fog, szerencsére ez még odébb van, nem tudom, hogy akkor hogy fogok teljesíteni.
2012. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem az az észrevételem a kamaszkorral, hogy bár való igaz, hogy a társadalomnak nagy szerepe van a kamaszok "nevelésében", a szülői szigor nálam mindig kőkeményen megszabta a határokat. Bár nálam ez átment egy kissé a túloldalra, a túl nagy szigor azt eredményezte, hogy amint betöltöttem a 18-at, azt csináltam, mint mások manapság 15-16 évesen. Ha korábban csak egy kicsit engedékenyebbek lettek volna a szüleim velem, nem káromkodtak volna, ha egy kicsit többet beszéltünk volna, sokkal dacmentesebb korszak lett volna a kamaszkorom. Szóval amit én a leendő kamaszkorra tudok javasolni, az a megértés, a segítségnyújtás, és a kellő szigor. :)
2012. dec. 22. 11:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm a jótanácsot, meg fogom fogadni. Remélem addig még lesz 7-8 nyugis évünk:)
2012. dec. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem iszonyat jófej, megértő, és kompetens anyukám van :)


igaz, a kamaszkorom már rég leáldozott :D de segített átvészelni. olyan kis hülye voltam, sok ökörséget csináltam, de mindig mellettem állt. elmagyarázta miért tilt meg dolgokat, nem csak az autoriter szövegeket nyomta. minden este beszélgettünk, mindent elmondhattam neki, mindig segített, támogatott. kaptam egy bizonyos szintű szabadságot, de szabályok is voltak mindenben.

hagyta, h bizonyos dolgokra magam jöjjek rá a tapasztalat útján, máshol már előre óva intett, mert 100%-ig biztos volt benne, h balgaságra készülök.


neki mindig én voltam az első, biztonságban érezhettem magam. emiatt olyan típusú ember lettem, h mindig kell egy minimális támasz, egy hátország, de a dolgaimat egyedül oldom meg, csak néha jól esik egy kis visszajelzés, biztatás. szóval a kontroll. a párom pont ilyen ember. az életemet is rábíznám.


ha legalább olyan jó szülő leszek mint édesanyám, akkor nem kell aggódnom.

szóval nagyon szeretem őt, és örülök, h jön a karácsony, együtt lehetünk, és elmondhatom mindezt neki.


Neked is kellemes ünnepeket! :D

remélem te is jól kijössz a szüleiddel :)


25L

2012. dec. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a következetes nevelés híve vagyok a férjemmel együtt. Még csak két éves minikamasz, lázadozik minden ellen, de próbálunk kitartani.

Nem volt túl jó a kapcsolatom a szüleimmel. Egyszerűen nem értek rám.

Az a célom, hogy z nálunk máshogy legyen. Sokat játszunk kettesben, hármasban, beszélgetünk, rajzolunk, mesét olvasunk neki.

2012. dec. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!