Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem enged 18 évesen...

Anya nem enged 18 évesen bulizni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

2014. okt. 14. 19:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
menj el az engedélye nélkül
2014. okt. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem beszélj vele őszintén. Nyugtasd meg, hogy bízhat benned, vigyázni fogsz magadra, társasággal leszel és nem egyedül, nem fogsz h*lyeségekbe belemenni, stb. És NYUGODTAN mondd el neki, hogy ennyi idősen már úgy érzed, szeretnél kicsit kikapcsolódni ilyen formában is, és hogy ebben a korban ez már tök normális (sőt, sajnos már 12-14 évesek is bőven benne vannak az éjszakában). Szóval a lényeg az, hogy őszintén beszélj Anyukáddal, és ne követelőzz, maradj nyugodt, ne "hisztizz", meg vitázz rajta, mert azzal csak rosszabb lesz. :)
2014. okt. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Ne engedélyt kérj, hanem közölj - és menj el.
2014. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Lehet hogy 18 évesen még tanulsz és otthon laksz, de elmúltál 18 éves, vagyis nagykorú vagy. Én ennyi idősen már elmentem, csak mindig elmondtam, hogy hová megyek. Ismertek a szüleim, így tudták, hogy tanulok rendesen, megbízhatnak bennem és mentem. Ilyen nem volt már, hogy 18 évesen ne engedtek volna bulizni. Elmentem és kész.

Én a helyedben felhívnám anyukád figyelmét, hogy nem vagy már gyerek. Oké, hogy bizonyos dolgokat még nem tehetsz meg, de bizonyos dolgokban már hagyni kell téged és a bulizás is egy ilyen dolog.

Fiatal vagy. Mikor bulizz, ha nem most?

2014. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

Menj el.


De azt vedd számításba, hogy nem fog neki tetszeni.


Én legalábbis, ha a lányom nagyképűsködve-flegmán bejelentené, hogy elmúltam 18, mehetek, nincs jogod beleszólni...

- hát szerintem közölném vele, hogy jó, akkor elmehet diákmelózni, és ABBÓL a pénzből finanszírozza a bulijait.


Az más kérdés, hogy 17-18 évest már simán engedném, csak ne egyedül menjen.

2014. okt. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
Tanulj.
2014. okt. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

jaj akik írták hogy tanulj, azok ennyi idősen csak a könyvet bújták, nem volt magánéletük?

jó hogy érettségi éve, de ha hétvégenként néha, akár havonta elmész este a barátaiddal, az semmi féle képpen nem megy a tanulás rovására... ha hétköznap járna el, akkor megérteném.

mindeképpen beszélgess vele erről, hogy miért nem enged? és tényleg úgy van, hogy sok álatlános iskolást is elengednek hajnalokig bulizni. nem helyes szerintem se, én 16-17ig jártam bulizni. utána barátom lett, azóta nem nagyon igénylem.

most vagy fiatal ,és igen, már nagykorú is.

miért nem enged? gondolom félt, akkor beszéljétek meg hogy telefonálsz, és menjenek eléd a megbeszélt időpontra. és ne késs meg ne idd le magad. ha pár alkalom után rendben lesz minden, akkor már nem muszáj felmenniük eléd. esetleg ha lakik a közelben barátod, akkor vele gyere haza. mi se kóboroltunk éjszaka egyedül, nagyobb társasággal mentünk, így nem is nagyon kötöttek belénk, nem lett bajunk.

de olyat szerintem se csinálj, hogy csak bejelnted hogy mész és kész. mivel eddig nem ilyen volt a viszonyod vele, ez nem lenne jó megoldás.

fokozatosan de azért határozottan harcold ki, hogy megbízhatóként tudjanak rád tekinteni.

2014. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%
Én írtam egyedül, hogy tanuljon, és én legalább a feltett kérdésre válaszoltam. Ha már bulizni nem mehet, töltse hasznosan az időt. De látom lepontozzátok az egyetlen értelmes választ, a többik csak azt tudják tanácsolni, hogy szegje meg a szabályokat, aztán meg megy a szpás utána, hogy abszolút sehova nem engedik szerencsétlent, és bezárják a szobájába.
2014. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a választ egy másik ehhez hasonló kérdéshez írtam:


Hát elmondanám nektek, hogy a lehető legrosszabb dolog amit szülő tehet gyermekének, ha ilyen dolgokat tilt, mint amit a kérdezőnek is. És ez saját tapasztalat. Én 17 évesen hasonló helyzetben voltam. Nem mehettem sehová, nem sportolhattam, nem járhattam el futni még a háztömb köré se, pedig biztonságos környék volt. Nem pasizhattam bulizhattam, stb. Aztán próbáltam belenyugodni, mondogattam magamban, hogy ez így biztosan jó, mert a szüleim biztosan csak jót akarnak nekem, stb. Magyarán kényszerítettem saját magamat a helyzet elfogadására. Aztán a lelkem mélyén kínlódtam és minden este sírva aludtam el. Lefogytam, a hajam elkezdett hullani. Aztán 19 évesen ideg összeroppanást kaptam. Én nagyon szerettem volna megfelelni a szüleimnek, szerettem és szeretem őket de ez nem ment, mert ez nem élet, mondhattok bármit. És igen, veszélyes egy 17 évesnek egyedül, ez az egy igaz, de ki mondta, hogy egyedül menne haza? Egyébként egy 27 éves nőnek is ugyanolyan veszélyes lehet. Ami még felháborít, az az, ha valaki a híradóval jön. Persze a híradóban nem hallhattatok arról az esetről, amikor a saját unoka nővéremet, akit olyan szigorúan neveltek mint engem, a saját bátyja akart megerőszakolni, mert kiderült róla, hogy őrült. Magatokba véstek egy "alap sztorit", hogy "a 16 éves Timikét megerőszakolták részegen egy discoba és terhes lett, mi ez már, ne engedjük a gyereket sehová" és itt be is zárul a kör. Pedig a való letben a dolgok nem így mentek. Az ideg összeroppanásom után a szüleim észhez tértek, bár kb. 1 éven át depressziós voltam, felálltam, és összeszedtem magam, új életet kezdtem. Higyjétek el, ha valaki szabad akar lenni, hiába mondjátok, hogy "én tartom el" ha egyszer ő nem attól lesz boldog. Most 23 éves vagyok, jövő hónapban leszek 24 éves, és valahol hálás vagyok az ideg összeroppanásomnak, és depressziómnak, ha lehet ilyet mondani, ennek az esetnek köszönhetem, hogy nem bolondultam meg, mert ha a szüleim tovább folytatják azt, hogy nem engednek élni, biztosan megbolondulok.


Egyébként utolsó válaszadó, hogy írhatsz ilyet, hogy tanuljon? Péntek este, amikor mindenki bulizik, a kérdező meg otthon ül maga , biztosan marha nagy kedve lesz tanulni...

2014. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

Ti tényleg ilyen hülyék vagytok? Nem tanultok olvasás értést? Vagy mi van veletek? Te is inkább tanulhatnál. De, hogy még az utána következő, magyarázó írásomat sem tudtad felfogni, ez egyenesen nevetséges.

Csak válaszoltam a kérdésre, adtam neki egy ötletet, hogyha már nem mehet el, akkor legalább csináljon valami értelmeset is. Felőlem aztán malmozhat is, pont lesrom.


Ha értelmesen azt a kérdést teszi fel, hogy: anya nem enged el sehova, tudnátok segíteni, hogy hogyan győzzem meg, hogy elmehessek szórakozni?

Akkor írtam volna olyan választ, hogy beszélje meg vele. De mindegy, tudom, hogy ide fogyatékkal élők járnak fel nagy többségében, tisztelet a kivételnek.

2014. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!