Nagy hibát követtem el?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta nagyon rossz családi és anyagi helyzetben éltünk. Anyukám visszaeső depressziós, apukám meg bántalmazó idegbeteg, 3 éves korom óta megalázott, vert, ok nélkül büntetett, megölt bennem minden önbizalmat és önállóságra való törekvést.

Nem engedték, hogy én válasszak egyetemet, bedugtak egy magyargyűlölő nehéz szakra (Szlovákia), boldoguljak. Kidobtak az egyetemről, két választásom volt.

Vagy visszamegyek haza a terrorba, és a nagy munkanélküliségbe, keresek valami minimálbéres állást, beiratkozok egy egyetemre, és eltartom magam. (Keresek albérletet,etc). Egy évig, mire újra beadhatom valahová, otthon kéne laknom, ami maga a pokol.

Vagy kimegyek külföldre a barátomhoz, akinek van lakása és állása, megpróbálok munkát keresni, majd szakmát tanulni.

Az utóbbit választottam. Fél éve élek itt, abból 2 hete vagyok hivatalos, azóta munkát keresek. Egy helyről hívtak be próbaidőre, majd meglátjuk, elfogadnak e.(A nyelvtudásom alapszintű)


Mindenki mondja, hogy jobban tenném, ha hazamennék, itt soha semmi nem lesz belőlem, max kitartott nő, amég a párom meg nem un, vagy utcalány.


Tényleg hibát követtem el?


21l


2014. okt. 17. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ésszerű döntést hoztál. Tanulj akkor szakmát.
2014. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Sajnálom, hogy ilyen körülmények között kellett felnőnöd, de most már a Te kezedben van a döntés, és annak megvalósítása is!

Felnőtt ember vagy! Vállald a döntéseid következményeit, de közben tartsd szem előtt, hogy mindenhez idő kell és kitartás! Tudom, az élet nem habos torta, de ha bízol magadban és dolgozol keményen azért, hogy elérd a célod, akkor előbb-utóbb meglesz! Csak ne add fel! Szórjad a CV-ket és meglásd, sikerül! Fő, hogy mindig pozitívan állj hozzá, ezt erősítsd magadban! Kitartás, sok sikert!

2014. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ahol laksz nincs lehetőség valami szakmát tanulni? Akkor mindjárt nem lenne ilyen problémád.

Szerintem jól döntöttél, valószínűleg én is ezt tettem volna a helyedben.

2014. okt. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ki az a mindenki? Kik mondják hogy menj haza?

Szerintem azzal követsz el hibát hogy ha haza mégy.

Volt egy osztály társam, akik nagyon szegények voltak. Én nem tudom leírni amit ott láttam. Szóval ő kitört onnan, van állása, és a hülye szüleivel nem beszél. (szülei gyártották a kölköket sorban, soha nem dolgoztak, ittak)

Biztos nehéz lehet neki is család nélkül, támogatás nélkül, de ha neki is sikerült...

2014. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem az egyetlen ésszerű és felelős döntést hoztad, amit lehetett. Hamarosan lesz munkád, ha először takarítónőként kezdenéd, akkor is minden esélyed meglenne, hogy tanulj és később karriered legyen. A rossz tanácsokra ne hallgass. Vagy tájékozatlanok, vagy irigyek.
2014. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1részt mi a baj a szakmával? Kitanulod, és utánna miért lennél k*va?


2részt miért ne járhatnál ott egyetemre?

2014. okt. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sok helyre adtam be életrajzot, egy helyről hívtak vissza. Nem zavar, ha takarítani kell (ott is azt fog kelleni), vagy rakodni, vagy bármi. Valahol el kell kezdeni.

Van lehetőségem tanulni, fogok is, de először valami anyagi alapot szeretnék kiépíteni magamnak, hogy ne legyek eltartott, meg finanszírozhassam a tanulmányaim.

2014. okt. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sok helyre adtam be életrajzot, egy helyről hívtak vissza. Nem zavar, ha takarítani kell (ott is azt fog kelleni), vagy rakodni, vagy bármi. Valahol el kell kezdeni.

Van lehetőségem tanulni, fogok is, de először valami anyagi alapot szeretnék kiépíteni magamnak, hogy ne legyek eltartott, meg finanszírozhassam a tanulmányaim.



Tudtam, hogy megint rossz helyről fogok írni :(

2014. okt. 17. 15:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél, tudod ki menne haza a terrorba.... akkor már inkább én is megoldanám az életem úgy ahogy tudom. Szóval most jó ez így mint lehetséges megoldás, de azért törekedj arra hogy később ha bármi történik (barátod kidob) akkor tudj önállóan is élni és ne kelljen megint ilyen döntési helyzetbe kerülnöd.
2014. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon is jól döntöttél. Azért amiért a barátodnál laksz még nem vagy eltartott, mert teszel azért hogy keress pénzt és tanulni is akarsz. A kérdésed a bántalmazott, önbizalomhiányos énedből származik, amit lassan igyekezz tudatosan letenni, és nem hallgass azokra akik vissza akarnak húzni a terrorba. Tán irigykednek hogy bátran intézed az életed! Hajrá!
2014. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!