Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dolgozzam fel, hogy a...

Hogyan dolgozzam fel, hogy a szüleim nem támogatják a jövőbeli terveimet?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, egyetemista. Egy olyan igazi lekorlátolt, alkesz faluból származom. Itt mindenki 20 évesen szül, csókolomozzuk a szülőket, nincs itt a világon semmi, egy utca az egész falu, egyik végén a kisbolt, másikon a temető. Mindig ki akartam törni innen és kezdeni valami magammal. Egy korombeli lány otthon már minimum 1 éve házas, terhes vagy már megszült, és rövid felnyírt hajjal, otthonkában ül otthon. A fiú gyerekek 8 általános után szereznek valami szakmát, ami jórészt lakatos, hegesztő, vagy valami agrármunka és ebből áll az életük. A lányok meg megtanulnak főzni, mosni, kapálni, kertet gondozni és gyereket nevelni. Na én ebből mindenképp ki akartam törni, így megszegtem a családi "hagyományt" és gimnáziumba mentem. Egy egész nyaram ráment, arra, hogy könyörögtem a szüleimnek, hogy jöjjenek írassanak be. "Jaj de akkor be kell menni a városba, a benzin, a kert jaj, oda a nap."

Egy falumbéli lány szülei vittek be reggelente a gimibe, cserébe én segítettem nekik a ház körül. Ez négy éven keresztül ment így, szerencsére a tankönyveket ingyen kaptam mert 5-en vagyunk testvérek és apukám a mamám házába van bejelentve, anyukám meg oda, amiben ténylegesen lakunk. 4 éven keresztül kaptam a savat, a kés-villával való evésért, hogy miért nem a kertet kapálom, hanem a könyveket bújom, mi ez az "úrizáló" beszéd. Beszédstílusban is változtatni szerettem volna, azon, ahogy itt beszélnek: dikk, mán, kolompír, sezlony, pilács, pulya és társai. Februárban le kellet adni a felsőoktatási jelentkezési lapokat. A faluban mindenki bámult mint rozi a moziban, hogy mit akarok én. A gyerekek gyúnyoltam, a boltban sutyorogtam a hátam mögött. Végül az említett család, aki a gimnáziumba is hordott, feladta nekem. Amikor közeledett az érettségi, el kellet kezdenem fűzni a szüleimet, hogy szükségem volna egy ünneplőruhára. "Jajj kislányom hagyjad mán' meg amúgyse tellik rá" Egy szakadt farmerban és a bátyám legkevésbé foltos "fehér" pólójában mentem be érettségizni. Csodával határos módon felvettek, tényleg keményen tanultam, de amennyire idegben telet az elmúlt 4 év egyszerűen még mindig nehezen fogom fel. Jelenleg egy kollégiumban lakom, vettem fel diákhitelt, az se volt egy egyszerű menet. Néha hazatelefonálok de csak kapom a savat. Cserben hagytam a családot, apád letagadott, rajtunk nevet az egész falu, megszégyenítettem a családot. Pár napja forgolódom anyukám mondatai miatt. Tényleg fura ez a város, de tetszik itt. Néha rácsodálkozom az árakra, arra, hogy milyen szépek a lányok, milyen szép ruháik vannak. A tananyag is iszonyat nehéz, de mivel még nincsenek itt barátaim, van időm tanulni. Néha megszakítanám velük a kapcsolatot, mert egy szóval nem gratuláltak, nem bíztattak és dühös leszek. Néha viszont sírok anyukám miatt. Úgy hazautaznék, de arra meg nincs pénzem. Csak örlődök. Nem akarom feladni az álmomat. De féltem anyukámat, rossz az egészségi állapota és sokat idegeskedik miattam. Mit tanácsoltok?


2014. okt. 17. 15:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%
Tulajdonképpen mi a kérdést? Anyukád egészségi állapotán nem változtat az, hogy ez tovabb tanulsz vagy sem.
2014. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Én megszakítanám velük a kapcsolatot, és mikor majd pár év múlva jönnek pénzért könyörögni, azzal az indokkal, hogy adnod kell, mert ők a szüleid, felnevetnék, és megmutatnám, hogy merre van az ajtó. Mert hidd el, jönni fognak. De addig is, ne sírj, ezek miatt nem érdemes, korlátolt, szegényes lelkivilágú emberek. Keress a te szellemiségeddel egyező barátokat, és csak a céljaidra figyelj! Sok sikert kívánok Neked!
2014. okt. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%
Napi kamu.
2014. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Egyrészt szívből gratulálok, hogy ennyire talpraesett vagy és ilyen körülmények közül be tudtál kerülni a felsőoktatásba. A legfontosabb dolgod most a tanulás, a szüleid nemsokára büszkék lesznek rád, sőt a falu is hidd el, tudom, most ezt nehéz elképzelni, de amikor látni fogják, hogy te elértél valamit, ők pedig egész életükben ki se mozdultak a faluból, akkor irigyelni fognak téged, igazából már most is irigyelnek. Ne haragudj a szüleidre, ők ebben a közegben élnek, nehéz nekik ezt megérteni, hogy miért nem akarsz beállni a sorba. Hívd fel őket, beszélj velük telefonon, majd ha lesz pénzed rá, akkor utazz haza. Másrészt ha tényleg ilyen hülyeségeket beszél anyukád, akkor itt az ideje, hogy neveld kicsit, mesélj neki arról, hogy bizony sokan azért tanulnak, hogy legyen pénzük, támogassák a szüleiket, stb., aztán egyszer csak rájön, hogy mi a pálya. Ja és nehogy feladd, a szüleid gondolkodnak rosszul és te jól. Majd elfogadják, ne aggódj. És tanulj nyelveket, az nagyon fontos, főleg az angol.
2014. okt. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%
"Beszédstílusban is változtatni szerettem volna, azon, ahogy itt beszélnek: dikk, mán, kolompír, sezlony, pilács, pulya és társai." Te kokero vagy?Egyébként mi a kérdés?!
2014. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Mi az a kokero? Az, hogy mit tegyek? Megszakítsam e velük a kapcsolatot, viseljem e anyukám panaszkodását, vagy hagyjam abba és legyek melette?
2014. okt. 17. 16:18
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem kamu. Honnan származol te? És hol tanulsz?

Ennyire nem lehettek elszigeteltek.

Ha ez igaz, akkor tanulj, mit mondhatnánk mást.

2014. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

A kokeró az mozdonyszőke svéd cserediák.

19 évesen meg FELNŐTT vagy, és úgy alakítod az életedet, ahogyan szeretnéd. Nem tartozol elszámolással senkinek sem.

2014. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Csongrádi vagyok. Itt ilyenek a falvak. Bár gyanítom máshol se jobb.
2014. okt. 17. 16:30
 10/24 anonim ***** válasza:
75%
Ne hagyd abba! Nem azért küzdöttél, hogy most abbahagyd! Anyádék csak visszarángatnának abba a koszos faluba. Építs kapcsolatokat, éld a koleszosok életét és tanulj!
2014. okt. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!