Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom tovább, apám alkohol...

Nem bírom tovább, apám alkoholista mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval 14F vagyok,apám alkoholista.Most is estefele úgy berúgott hogy mindent össze ivott,hogy hányt.nem bírom hogy az osztály társaim mindig viccelődnek hogy apám alkoholista.Attól félek hogy egyszer annyit iszik hogy meghal,nem szeretném hogy ha elválnának a szüleim mivel anyukám nem a legokosabb ember.Tehát ez alatt azt értem hogy apám nélkül anyukám ilyen adó/ház...stb hez nem ért.

Azon is gondolkoztam hogy menjen el egy szakemberhez,de ő mindig nevet..stb


Ma annyi bort és sört meg pálinkát ivott hogy be pisilt,aztán meg letetük a földre és elkezdett hányi,én meg megijedtem mivel most nem merek aludni hogy nehogy megfúljon hányás közbe vagy esetleg vért hányjon.


Valamikor úgy szeretném hogy ha nem kéne törődnöm semmiről,csakis magamról és nem lennének gondjaim..

Mit tegyek?



2014. okt. 13. 00:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Olyan álmos vagyok,de nem merek aludni anyukámmal :(
2014. okt. 13. 00:12
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj.. hát te nem sok mindent tehetsz, nagyon nagy akaraterő, és külső segítség is kell az alkoholizmus leküzdésére. Te csak annyit tegyél, hogy ne foglalkozz vele, ne figyeld ha rosszul van, zárkózz be, tanulj vagy bármi.mert ezek csak rossz hatással vannak rád, és komoly lelki gondjaid lehetnek belőle( nekem is van ilyesmi miatt..)
2014. okt. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De az a baj egyszerűen nem bírok csak úgy elaludni mert furdal a lelki ismeretem hogy akármi történhet vele.. Legjobban szegény anyámot sajnálom... Nem értem miért kell hogy ez történjen velem... Pedig már úgy aludnék.
2014. okt. 13. 00:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Legyél büszke magadra. Sokaknak tized ennyi nehézség sem jut, mégis sírnak, mintha bajuk lenne. Tanulj rendesen és sose kezdj piálni. Most meg menj aludni. Az ilyen emberek nem szoktak megfulladni...
2014. okt. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem ful meg? Kb 2x hányt remélem nem volt vér a hányásába,előbb kiakartam hívni a mentőköt de inkább anyám meg ő azt mondta hogy nem kell.Egyébként szerintem kihányta az alkoholt,+anyukám előbb adot neki egy korty vizet.Remélem nem lesz semmi baj,úgy elmennék otthonról,de nem tudnék mivel furdalna a lekli ismeret hogy milesz anyámmal apámmal kistesómmal.Hogy ha meghal apám akkor anyukám mit kezd vele..stb Olyan nehéz minden..
2014. okt. 13. 00:42
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként most így eszembe jön hogy köszönöm az eddigi válaszokat,különösen a 2 válaszadót,szerintem követem a célomat 100% és remélem majd hogy Isten megsegít mindenkit,
2014. okt. 13. 00:54
 7/14 anonim ***** válasza:

Te is elmehetsz szakemberhez, mert ilyen beteg emberrel együttéléshez is szaktanács kell.

Addiktológus, családsegítő, háziorvos, alkoholisták hozzátartozóinak csoportja, stb.

2014. okt. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"anyukám nem a legokosabb ember.Tehát ez alatt azt értem hogy apám nélkül anyukám ilyen adó/ház...stb hez nem ért."


Hát majd megtanulja.

Már Te is látod, hogy nem kifizetődő csak azért együtt lenni valakivel, mert nem akarunk felnőni és beletanulni az élet dolgaiba - ahogy anyukád teszi.

Még akkor sem kifizetődő ez, ha egy aranyember lenne az apád.

Ilyen szintű kiszolgáltatottság nem egészséges dolog.

2014. okt. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Hívjátok ki legözelebb a mentőt, vigyék elvonóra.

Szegény, nagyon sajnálom.

Egyes felnőttek nem tudják mennyit ártanak a környezetüknek.

Józanul kell elbrszélgetni vele. A pia nem csak sok pénz, de tönkreteszi a máját. Mond neki, hogy félted, és nincs az a gond amit nem lehet megoldani.

Biztos azért piál, mert gondjai vannak és nem mer segítséget kérni.

2014. okt. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

- "apám nélkül anyukám ilyen adó/ház...stb hez nem ért" - a szükség nagy úr, megtanulná, ha rá lenne kényszerítve


- téged meg ne furdaljon lelkiismeret, nem vagy hibás semmiért, és nem vagy felelős a szüleidért, ők felelősek érted... és bizony nagy felelőtlenség, ha az ember annyit iszik, hogy a gyereke retteg, és az anya még nem tett semmit.


- próbálj meg beszélni velük, amikor apád józan, hogy félted, és neked így nagyon rossz, stb - próbád meg rávenni, hogy menjenek szakemberhez... ha nem sikerül, akkor is, te minimum keress egy pszichológust magadnak, hogy segítsen átvészelni az ilyen időket...

2014. okt. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!