Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnál is van olyan, hogy...

Másnál is van olyan, hogy vannak testvérei, s érezhető a szeretetbeli különbség?

Figyelt kérdés
S nem is csak annyi, de mondjuk vmelyiket jobban szívatják, mert a másik kettő, igaz kifejezetten csak az egyik, az anyuka kedvence, s neki nem kell csinálnia semmit, a munkára ott van a másik kettő, de főleg a középső, s ha megmeri ezt említeni, h neki van még két tesója, akkor még őt nézik hülyének, h nem szereti a munkát, vagy miért csinálja ezt. Szóval felénk nagyon nem ismerik azt, h egyformában vegyük ki a részünk a munkából, mindig én vagyok elővéve, s ha nekem vmi más dolgom van, akkor az baj, de ha a másik kettő nem ér rá, akkor semmi nincs.

2014. okt. 18. 20:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

Mindegy milyen munkáról van szó. A szüleid már biztos nem fiatalok, jogosan várják el, hogy a jó erőben lévő gyerekük, akinek semmi dolga és ők tartják el, segítsen nekik.

Ha zavar, hogy csak te dolgozol,akkor áll ki magadért.

Vagy költözz el, alapíts családot, és éld a saját életed. Ameddig eltartatod magad velük, ne csodálkozz, hogy vannak feléd elvárások. Vagy hogyan gondoltad viszonozni nekik ezt az egészet?

2014. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát ez ilyen, nem tudsz mit csinálni.

Én már 33 éves vagyok, csaj de egész életemben ezt kellett látnom hogy anyámék a másik két testvérmet jobban szeretik mint engem. Ez nálunk nem a házimunkában nyílvánult meg, hanem hogy nekik mindent megvettek, én meg boldoguljak magam. Abban is tetten érhető hogy húgomat naponta hívja pedig pár percre laknak egymástól, engem meg havonta 1-2x pedig 100km van közöttünk.

Talán mostanában kezd anyám rájönni hogy kivételezik velük, kezd panaszkodni hogy milyen hálátlanok de szerintem ez csak azért van mert öregszik és tudja ha baj lesz akkor szinte csak rám számíthat majd, a tesóim ellettek kényeztetve, elég önzőek lettek, csak magukkal foglalkoznak.

Én azt mondom az élet igazságtalan, de főleg a szülők. Tanulj ebből hogy a saját gyerekeiddel te majd ne így bánj.

2014. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

11-es: szted mi a sza** csinálok, s nemtom, h miért írsz ekkora hülyeségeket, h semmi dolgom nincs. Semmit nem tudsz az életemről vazze, mit okoskodsz így? S honnan veszed, h a másik két tesóm le van kötve? Nem értem esküszöm, h hogy vagy 95%-os, de vhova remélem, h értelmesebbeket írsz.

Ja, figyi, ha nekem is kifizeti a lakás felét anyám, akkor én is megyek el itthonról, oksa? Csak az a baj, h tesóm pl. az összes pénzt elvitte, ami volt itthon, s nemhogy visszafizetné, még most követel, ismétlem KÖVETEL egy nagyobb házra valót. Szóval te ne ítélkezzél felettem sztem.

Viszonzás? Én asszem tesómék helyett is bőven viszonoztam egy egész életrevalót.

Elvárások? De miért is csak felém vannak elvárásaik? Tesómék felé miért nem voltak? Nemtom, h másnál volt-e pl. olyan, h elhúzta a kaját előle az anyja, mikor olyan munkából jött haza, h nem tudott enni se, hát nálad se hiszem, h volt 11-es, de ha igen, akkor legalább tudod, h milyen jó érzés.


12-es: igaz, öcsém is mondta, h ha elhúz otthonról, többet nem fog visszamenni, én is ezen agyalok sokszor sajna, ha van kedvenc, akkor látogassa őt. Ezt mondjuk mondtam is neki, h ha megöregszik, s én is élek, akkor majd gondoljon erre vissza.

Hát én, ha lesz egyszer család, akkor igyekszem nem kivételezni, bár most is szoktam szólni, ha vmi olyat látok, s nekem amúgy sincs közöm hozzá, csak pl. öcsémnek.

2014. okt. 19. 11:43
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem tudok semmit az életedről. De attól, hogy hétvégén szabadnapod van, még nem azt jelenti, hogy otthon nincs munka. Ha egyedül élnél, akkor is lenne mit csinálnod hétvégén.


Semmit nem tudsz az életemről vazze, mit okoskodsz így? -ez egy olyan oldal, ahol mindenki okoskodik. Ha nem tetszik, hogy valaki más vélemenyen van, akkor ne írj ki kérdést.


S honnan veszed, h a másik két tesóm le van kötve? -Az egyiknek családja van, külön élete. Nyilván az az első neki, a szülői ház körüli teendők csak utána következnek. A másikról nem tudok semmit, de a fiatalbbal csak le tudod rendezni, ha problémád van.


Ja, figyi, ha nekem is kifizeti a lakás felét anyám, akkor én is megyek el itthonról, oksa? -ha van pénzed a lakás másik felére, akkor albérletbe is el tudsz menni, és probléma megoldva.


Csak az a baj, h tesóm pl. az összes pénzt elvitte, ami volt itthon, s nemhogy visszafizetné, még most követel, ismétlem KÖVETEL egy nagyobb házra valót. -követelj te is magadnak. De ő sem a te pénzedet követeli, hanem a szülők pénzèt. Ès ők a saját pénzüket arra költik, amire akarják. Ők dolgoztak meg érte, nem szólhatsz bele ebbe. Azt írtad, hogy csak felesége van. Nyilván gyereket akarnak, azért kell a nagyobb ház. Gondolom te még nem állsz közel a családalapításhoz, nincs szükséged házra. Neki meg szüksége van rá. Ha az én gyerekemről lenne szó, biztos nem annak adnám, akinek nincs rá szüksége, hanem a másikat segíteném vele. Ez nem hiszem, hogy kivételezésnek számít.


Nemtom, h másnál volt-e pl. olyan, h elhúzta a kaját előle az anyja, mikor olyan munkából jött haza, h nem tudott enni se -nem fordult elő, ugyanis amióta dolgozok és fizetésem van, ellátom magam. Nem teszi elém senki a kaját. Én veszem, én főzöm meg, és akkor eszem meg amikor akarom. Talán ennyi idősen önállósodni kéne már. Egyébként mennyit adsz bele abba a kajába, ami miatt fel vagy háborodva, hogy elhúzták előled?


igaz, öcsém is mondta, h ha elhúz otthonról, többet nem fog visszamenni, én is ezen agyalok sokszor sajna -miért sajna? Nem agyalni kell, hanem megtenni. Nem normális dolog a szülőkön élősködni.

2014. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igazságtalan vagy 14-es a kérdezővel. Ezt soha nem fogja megérteni senki hogy milyen rossz érzés ha a szülők különbséget tesznek a gyerekeik között csak az aki átélte.

Igenis rosszul tud esni ha azt veszed észre a szüleid valamelyik tesódat jobban szeretik de nem érted miért. Rosszul esik amikor segítessz ha kell ha nem de nem értékelik, bezzeg ha a kedvenc egy széket arrébb rak akkor örömódákat zengenek mert jaj de rendes. Rosszul esik amikor heteket filózol mit vegyél születésnapra, megveszed amire tudod mennyyire vágyik és annyit kapsz köszi, míg a másik gyerek vesz egy szál gazt és a szülő azt mutogatja mindenkinek hogy jaj mit vett neki a kicsi lánya. Rosszul esik amikor a kedvencnek megveszik a lakást, autót meg támogatják anyagilag, neked meg azt mondják ne haragudj nem tudunk kölcsönadni semennyit mert nincs pénzünk. Rosszul esik hogy a szülő tudja nem vagy elengedve sok pénzzel de elkér tőled 10ezret mert nincs pénze és kiderül a kedvenc gyereknek adja, akinek nem volt elég pénze a 30ezres cipőjére.


Sorolhatnám hetekig mennyire bántó tud lenni amikor rájössz téged nem úgy szeretnek mint a testvéredet és tehetsz te bármit is, sosem fognak úgy szeretni és nem érted miért, amikor semmi rosszat nem tettél. Hazudhatják a szülők hogy ugyanúgy szeretik a gyerekeiket de ez nem igaz.

Jah és én azt gondolom hogy nem fair különbséget tenni ajándékban sem... ha az egyiknek adnak pénzt lakásra akkor adjanak a másiknak is. Ha erre nincs pénzük akkorezt előtte kellett volna meggondolni... Ha van 3 millióm és 3 gyerekem akkor nem az van hogy mindet odaadom az egyiknek hanem elosztom, kap mind 1 millát és gazdálkodjanak vele ahogy tudnak. De persze ha kedvenc van akkor ez nem így működik, hanem odaadják neki az egészet. Hát gratulálok az ilyen szülőknek.

2014. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy a szülők jól csinálják a dolgot. Sőt. Nekem is van testvèrem, több is. Nálunk is megvan a kedvenc, aki nem én vagyok. De ha megkérnek, hogy segítsek, akkor szó nélkül megyek, ha ráérek. Ha úgy látom, hogy a húgaim vagy az öcsém valamit igazságtalanul kap meg, akkor kinyitom a számat, és megmondom a magamét.
2014. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
14, 16: inkább hagyjuk, sztem sose fogod megérteni, s mondod a magadét, nem érdekel, csak ne itt tedd kérlek. Nem kell pozitív írás nekem, sem támogató, de ezt már soknak, s kakinak érzem, amiket írtál. Kérlek máshol okoskodj, köszi szépen.
2014. okt. 19. 19:24
 18/18 A kérdező kommentje:
15-ösnek kéne 95%-nak lenni, s nem azért, mert pozitívat írt, hanem mert van benne egy kis empátia, vagy átélte a szitut, s nem csak úgy osztja az észt.
2014. okt. 19. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!