Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mai szülők miért hagyják,...

A mai szülők miért hagyják, hogy már 4 évesen kocka legyen a gyerek? Én biztos nem fogom engedni a gyerekemnek! Utálni fog?

Figyelt kérdés

Nem bírom megszokni! Van a rokonok közt pár gyerek 4_12 év kor között, de már a családi ebédeken, kerti partikon a tabletet nyomogatják!

Jobban értenek hozzá mint én!

Milyen világ lesz, ha már a 4 éves nem bújócskázik, hintázik, hanem a telefonon játszik?


Én még ismertem a puzzlet, társas játékot, a játszó teret! játszottunk a téren, mentünk a mezőre, el voltunk! Már baj volt, ha esett az eső, és bent kellett maradni !

Ezek meg a hintát nem ismerik lassan...


Kitudja mi lesz 10-15 év múlva mire gyerekem lesz, de hogy en nem fogom hogy egy gépet nyomogasson az biztos!

Kizavarom a kertbe legózni!

Utálni fog a gyerekem?

18f



2014. jún. 22. 16:42
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
75%
Helyesen gondolod. Nem fog utálni, ha közben megmutatod, mi is a számítógépen kívül lévő élet jó oldala...de nyilván sajnos már ez a világ, azért hagyd majd ismerkedni a géppel :)
2014. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy kíváncsi az ilyen dolgokra, mivel látja sok embernél. Egy gyerek kíváncsi, és kész. Az ilyen kütyük is a világ részei, el kell fogadni. Nekem is vannak ilyen gyerek ismerőseim (4-5 évesek), de attól még ugyanúgy hintáznak, szaladgálnak. Ez szülői nevelés kérdése. Nem lesz ettől semmi baja, és nem is jelenti ez azt, hogy nagyobb korában "kocka" lenne.

18/L

2014. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
65%
Azért abba gondolj bele, ha mindig mindenki úgy gondolkodott volna mint te, akkor még most is a fatetején ülnénk!
2014. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim válasza:
83%
ha iskolába jár majd látni fogja az osztálytársaitól hogy nekik milyen jó telefonjuk stb jük van és kelleni fog neki is majd
2014. jún. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
62%

Hova jut a világ, ha már a fiatalok között is vannak ilyen gyöpösek?


Tudod én ötvenen túl vagyok, de úgy látszik, fiatalosabban gondolkodom nálad!

2014. jún. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim válasza:
64%
Sajnos ilyen ez a mai világ. Tényleg semmi értelme annak, hogy a gyerekek ezt csinálják. Teljesen elszigetelődnek a valós kommunikációtól, mert egyfajta függővé válnak... Nincs kedvük beszélgetni, ha nem tudnak semmit csinálni a telefonjukon/tabletukon, akkor is nyomogatják, mert már ezt szokták meg. Nálunk is suliban szörnyű, hogy miután kijönnek csengetés után a teremből, mindenki kapja elő a telefont, és nyomja... Hülye ez a mai világ.
2014. jún. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
56%

Ha jársz majd Japánban egyszer érdemes lesz felkeresni egy városi játéktermet, majd utána még te fogod magad öregnek érezni.

15 éves gyerekek dobálják a pénzt a gépekbe 7fős baráti társasággal. Ráadásul ott azért van is technika.

21F

2014. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Mint mindennél, itt is a mennyiség és a minőség a lényeg.

Az én férjem informatikus, az apja is az, kiskorától tanította a számítógépes dolgokra. Pedig már 30 éves, szóval nem épp gyerek :-) Én az iskolában láttam először számítógépet, sajnos nehézséget okoz egy új program kezelésének megtanulása. Ha előadást tartok és valami baj van a technikával segítséget kell hívni, pedig csak pár kattintás a megoldás - nagyon kellemetlen és sok időmet elveszi, ráadásul a főnökeimnek is jelzésértékű.


A lányunk 3 éves lesz. Imádja a játszóteret, a játszóházat, a strandokat, az Állatkertet, a Margit-szigeten kavicsot-gyűjteni stb. De már ismerkedik az elektronikus dolgokkal, mert így játszva tanulja meg a kezelésüket, nem pedig könyvből.

Hosszú távon (iskolában, munkakeresésében) sajnos hátrány, ha valaki nincs képben az ilyen dolgokkal.

2014. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
51%
Azért mert a szülőknek sokkal könyebb és kényelmesebb a gyerek kezébe nyomni az ilyen kütyüket ami leköti a figyelmét mint kreativan foglalkozni a gyerekkel.Bár az is igaz,hogy a gyereknevelés nagyon kimeritő és fárasztó tud lenni,de én sem fogom hagyni hogy a gép előtt legyenek,inkább kiviszem őket a természetbe.
2014. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
87%
Valamilyen szinten igazad van. Amúgy lenne egy kérdésem: Neked milyen telefonod van?
2014. jún. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!