Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedülálló anya vagy bántalma...

Egyedülálló anya vagy bántalmazó apa mellett jobb felnőni?

Figyelt kérdés

Apukám nem volt egy mintaapa, bántalmazott fizikailag is, lelkileg is, anyát csak lelkileg. Anyagilag is nehezen jöttünk ki, amit apa megkeresett, azt el is költötte magára, vagy ha épp nem keresett, akkor anya fizetését.

Sok osztálytársam volt, akiknek elváltak a szüleik, és láthatóan stabilabb lelki és anyagi hátterük volt, mint nekem.

Bíztam benne, hogy anya egyszer ráébred és elválik, de sose tette, mert hogy ő szereti apát. Inkább járta meg kétszer a pszichiátriát miatta.

Akárhányszor elpanaszkodtam a barátnőimnek, vagy a rokonoknak, mindenki azzal jött, hogy örüljek, hogy ismerem az apám, nem lépett le pár hetes koromban. Mikor azt mondtam, bár lelépett volna, akkor meg én voltam a hálátlan.


Logikus, ha kicsiként azt szerettem volna, bár csak anyával élnénk?



(Már nem élek otthon, ez rég volt)


2014. okt. 18. 22:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak jobb, de ilyen körülmények között ésszerűbb is egy normális szülő, mint 2, amiből az egyik már bocs, de barom.
2014. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy senki nem szimpatizál egy zsarnok bántalmazó apával. Különösen nem, ha a felesége miatta kezelésre szorul. Ha már régen volt, és nem tudod feldolgozni keress egy maszek pszichiátert. 1-2 alkalom és helyretesz.
2014. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
Elvált volna anyád akkor is láthatáson meg gyerektartás nem fizetéssel is tönkre mehetett volna az életed.
2014. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Kétlem, hogy apám igényelte volna a láthatást.

Amikor anyát kezelték, lepasszolt engem meg a kishúgom a nagyszülőkhöz, ő meg koncertekre járt meg szórakozott.

2014. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kétlem, hogy apám igényelte volna a láthatást.

Amikor anyát kezelték, lepasszolt engem meg a kishúgom a nagyszülőkhöz, ő meg koncertekre járt meg szórakozott.

2014. okt. 18. 22:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp egyedülálló anya mellet hasonló apa mellet nőttem fel. Aztán anyám elvált tőle és külön mentek.


Ezután apám külföldre ment szinte soha nem láttam.

Amit nem is bánok és ott is halt meg 2011-ben.

Anyám szerint ő ette tönkre az önbizalmam és csomó lelki sérülést is okozott.

Az akkori tettiért simán börtönbe kelet volna csukni, de anyám nem akarta.


A mai napig van egy audio felvételünk amin azzal fenyegetőzik felgyújtja a házat.

Az egyetlen szerencséje h gyerek voltam és nem ismertem a jogaimat. Mert h akkor én tuti lecsukatom.


Így is az első amit éreztem a halálakor az a megnyugvás volt. Na ilyen ha egy pszichopata náci nevel fel.


Ma 25 F

2014. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Én mondjuk ilyenkor azt sem szoktam érteni ki az a hülye aki egy pszichopata nácinak szül?

Mert azért ha ez tényleg igaz nem egyik napról a másikra alakul ki. Szóval én bennem ilyenkor az is felmerül vagy hazudik az anya a gyereknek vagy vele is gond van.

2014. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Én kérek elnézést h megszülettem.
2014. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
Nekem aztán nem baj, de ne mond hogy benned soha nem merült fel, hogy ha tényleg náci volt apád akkor anyád hogy volt képes vele családot alapítani.
2014. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdeztem de erre sose kaptam választ.

De azt is megmondtam h semmit nem ceszest el úgy ahogy a házasságát.

Már azt mondja h mindegy.


Bár mondjuk már igaza van.

A holtak nem bántanak leszámítva amiket életében csinált.

2014. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!