Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi eselyem...

Szerintetek mennyi eselyem lenne egyetem mellett diakmunkabol eltartani magam egy albetletben, vajon anyukam segitene meg?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek mar kulonkoltozni, erre gondoltam, de felek hogy egy alberletet ennyibol nemtudok fenttartani (havi 20-30ezer) + rezsi + egyeb kiadasok. Anyukammal nagyon rossz a kapcsolatunk - ezert is az otlet - de vajon van benne meg egy olyan gondolat hogy "megis a gyerekem, jo, a kajajat allom"? Cserebe "hagyom elni", ahogy szokta mondani, es tenyleg nem zavarom tobbet az eletet. Hiszen annyiszor kiabalta mar ram hogy tunjek mar el az eletebol, most vegre megtehetem, szerintetek tamogatna ebben?

2014. okt. 9. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész koliba? Nálunk kb 10 ezret kell fizetni havonta.
2014. okt. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha napplis vagy 25 év alatt, akkor köteles eltartani ő is és apukád is - más kérdés, hogy van-e rá anyagi kerete. De amíg nappalin tanulsz és a korod is engedi, addig jár minden, ami kiskorúnak is jár a törvény szerint, tehát akkor hivatali úton kell megszerezni, ami jár , pl. a tartásdíjat apukádtól, államtól, szociális támogatásokat, stb.
2014. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kolit ajánlom.


Albiban sokkal többet kell fizetned kb ugyanazokért a lakhatási körülményekért.

Ellenben a koli kb 10-40 ezerből kijön. Persze lakhatási körülményektől függ az ár, egy olcsóbb koliban a szobán kívül van a konyha és a fürdőszoba, a közép kategóriásnál pedig általában már van hozzá tartozó fürdőszoba és akár egy mini konyha is. Na meg a koli díjába bele van számolva minden fogyasztásod.

Diákmunkával 12 óráért 6-8ezret fizetnek, jó esetben találsz olyan helyet ahol nem köteleznek arra, hogy egy héten vállalj x műszakot.

Emellett érdemes különféle támogatásokat is megigényelni, szociális ösztöndíjat, bursát és bármi egyebet.


Azt, hogy anyukád fog-e valamilyen módon támogatni sajnos nem tudom megmondani. De lehet, hogy a kapcsolatotoknak jót tenne egy kis távolság.

2014. okt. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem vkoszinu es nem is logikus. Ha onallo életre vágysz, akkor neked kell megteremteni hozza a feltételeket.
2014. okt. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Én is inkább a kollégiumot ajánlom! Albérlet csak végső esetben, társulj másokkal és úgy egész jó áron meg lehet úszni. Nem tudom hány éves vagy, de ha még nem vagy 20 és nappalin tanulsz, jár a családi pótlék is utánad, azt elkérheted anyukádtól. Igényelhetsz az iskolában szociális ösztöndíjat is, az önkormányzatnál pedig Bursa Hungarica ösztöndíjat. Sőt ha jól tanulsz, jár valamennyi tanulmányi ösztöndíj is. Vannak jó diákmunkák is, vannak rosszabbak is, de ki lehet fogni egészen jókat, amik jobban fizetnek. Vagy ajánlom még a vendéglátózást hétvégente. Némelyik elég jól fizet (én is ezt csináltam egyetem mellett) és hétvégén nincs suli legalább.
2014. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem reális diákmunkából összeszedni pénzt albérletre. Én csak szobát bérlek. Rezsivel együtt havonta 40ezer, étkezés 25-30ezer forint, és akkor még nem neteztél, nem vettél egy deot, hogy ne folytassam a vége láthatatlan sort :/ Havonta legalább 80-90ezer forint de akkor nagyon minimál körülményeket biztosítottál magadnak.
2014. okt. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

A jelenlegi törvények szerint felsőoktatásban tanuló diákok után nem jár családi pótlék. Csak azok kapnak akik OKJ képzésre járnak.

Szóval arra az összegre ne számíts, ha jól emlékszem nekünk is csak addig járt amíg be nem iratkoztam az egyetemre. Vagyis hiába voltam még 18 éves, szeptembertől semmit nem kaptunk.

2014. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet teljesen esélytelen,kollégium második félétől ha jól tanulsz és diákmunka mellé kapsz ösztöndíjat akkor talán megoldható magadnak a kollégium de albérlet ebből sem.
2014. okt. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koleszba esélytelen, ne mtudnék ott megmaradni. Albérletet úgy gondltam hogy többen összecsapódunk, barátok, simerősök (a fél baráti köröm albiba akar menni úgyhogy van választék) és akkor úgy jobban kijövünk, és mégsem idegenekkel vagyok körülvéve. Valahogy ezt kéne megoldani...
2014. okt. 10. 15:30
 10/14 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy amit a diákmunkával megkeresek pénzt az megy a lakbérre meg a rezsire, esetleg ha marad egyéb kiadásokra, anyukámtól elkérek annyit hogy tudjak enni, családi pótlékot (de ha így odaállok elé, hogy kéne a cs.pótlék rám eső része, szerintem előbb képel fel minthogy igent mondjon...), és akkor igényelném az iskolában szociális ösztöndíjat meg az önkormányzatnál pedig Bursa Hungaricát, amit mondtatok. Talán így kijönnék belőle. Csak azt nem tudom, hogy ez kb mennyi lenne..
2014. okt. 10. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!