Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg anyukám,...

Miért nem érti meg anyukám, hogy egy normális farmer pl. nem 2000 Ft?

Figyelt kérdés

Szóval, nem vagyunk gazdagok... Anyukám egyedül nevel minket a két testvéremmel, és azt megértem, hogy nem tudunk havonta új hipermárkás ruhadarabokat venni, de Ő akkor sem akar venni nekem, kicsit jobb minőségű ruhákat ha éppen tudnánk. Már egy csomó ideje ugyanabban a 2-2.5 ezer Ft farmerban járok mindenhová és Ő tényleg nem látja, hogy az milyen hülyén néz ki. Ő úgy látja, mintha teljesen jó lenne pedig nem. És nekem tényleg nem szokásom követelőzni stb. De (hülyén hangzik, pedig) ez így tönkre teszi az egész életemet, mivel a suliba cikiznek, így nem tudok olyan jól összpontosítani a tanulásra, meg alapba elmegy az egész életkedvem... Hogyan kéne megértetnem vele, hogy így úgy nézek ki mint egy hajléktalan?! Ha ezt látná, rögtön magától venne nekem normális ruhákat, de Ő nem lát különbséget egy 500 és egy 5000 Ft-s ruhadarab között.

15/f


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. okt. 21. 21:02
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Minden nadrágom max 3000 ft volt, és mind "márkás" (bershka, tally weijl, h&m, stb) leértékeléskor vásárolok, mindig találok valamit.

Egyébként, ha most csúfolnak, akkor menő ruhában is fognak, mert úgyis találnak valamit. Legközelebb nem lesz elég menő a cipőd, a táskád, a telefonod, ciki lesz, hogy tanulni akarsz...

2014. okt. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy furcsán hangzik, de az én anyám pont fordítva volt ezzel. Mindig drága, de annyit nem érő, valamint nekem katasztrofálisan rosszul álló holmikat próbált volna rám erőszakolni, csak azért, hogy lássam, "ő mennyit áldoz rám". És lehetőleg mindig olyankor, amikor szükségem se volt az adott dologra... Miközben másból meg hiányom volt (nem volt pl. semmiféle téli lábbelim, és nagyon nehezen értette meg, hogy nekem inkább most az kellene, nem egy abszolút rám nem illő, viszont 10.000 Ft-os fehér nadrág).

Ezzel szemben a nekem valóban szükséges és kellő darabok beszerzése, amelyek jóval olcsóbbak voltak, jól is néztek ki és jó anyaguk is volt (nem egyet közülük tizenévekig is hordtam rendszeresen, hiába, hogy nem voltak márkásak), mindig fejtörést okozott. Azokra valahogy mindig talált kifogást: hogy túl sokat költök magamra (pedig ez tényszerűen sem volt igaz, csak azért érezte soknak, mert nem arra ment a pénz, amit ő nézett ki, hanem amit én), vagy ráfogta, hogy "kvás" (közönséges fekete nadrágra, még csak nem is csípő- vagy cicanadrág volt vagy ilyesmi...). Meg ilyen apróságok, hogy míg ő sorra vette magának a 20-30.000 Ft-os márkás bőrcipőket, én magamnak soha nem vettem 5.000 Ft-nál drágábbat. Stb...

Nehéz ügy volt, nem tagadom, szinte egész középiskolás éveimet végigkísérte ez a huzavona. Nem vagyok rá büszke, de ezekben az időkben nagyon gyakran nem mondtam neki igazat a ruháimmal kapcsolatban, pl. eleve csak utólag mutattam meg neki, ha vettem valamit, és akkor is, ha mondjuk 1300 Ft-ért vettem egy nadrágot, akkor letagadtam, azt mondtam, csak 990 volt... Persze akkor még az ő pénzét költöttem ruhákra, így talán érthető...


Azóta már csak néha kapok tőle ajándékba egy-egy ruhát, és azt is általában együtt választjuk, de ha nem, akkor is olyat vesz, ami nekem is tetszik.

Amit viszont őszintén sajnálok, hogy már nincsenek meg ezek az üzletek, egyik sem, ahol ezeket a nem drága, nem márkás, de nagyon jó ruhákat vásároltam annak idején...

2014. okt. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

"vegyél turkálóban ruhákat"


én nem rég vettem kilóra pár cuccot...szerintem az a 2 ing fejenként lett volna 10-15Ft között és egy nem használt zakót (valaki megvette állt évekig gondolom egy szekrényben aztán megszabadult tőle)...az egész belekerült kb 1000-1500Ft-omba...összesen vásároltam 8000Ftért elég sok jó cuccot...és egyiken sem látszik, hogy használt lenne...sőt van pár vadiúj cuccom amik új korukban nem néztek ki ilyen jól...mivel gyengébb minőségűek...a piacon kapható 1000 meg 1500 Ft-os vicces pólok árából 4-5 komolyabb anyagból készült pólót lehet venni...nem azt mondom mindenből mindig használt, de nem kell leszólni ezt sem, mert lehet elég jó cuccokat találni...

2014. okt. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 HUN_Sector ***** válasza:

C&A-ban 2000 ft-ért is vannak már férfi farmerek, a mai divatnak megfelelően. Bár nekem, 29 éves fejjel inkább az egyenes szabású fazonok jönnek be, a te korosztályodnak meg a buggyos valagú répagatyák...

De nyugi. Amikor én voltam ilyen fiatal, akkor a deszkás gatyák dívtak. Mindenesetre 7000 ft-nál többet felesleges kiadni farmerre.


Na de elkalandoztam. Meg kell találni a jó leárazásokat. Neked való farmert találhatsz a tesco hiperekben is 3-4000 ft-ért, vagy mint már mondtam, a c&a is remek lelőhely ebből a szempontból.


Aki meg cikiz, annak jobb horog a szeme alá és bekushad.

2014. okt. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
az utolsó farmeremet 700 ft ért vettem és bánom hogy nem több darabot vettem nem az ár számít hanem hogy rajtad hogy néz ki egy darab
2014. okt. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!