Mit tehetnék ezügyben?

Figyelt kérdés

A szüleimmel sosem volt jó a viszonyom. Már kicsi koromtól kezdve ki voltam közösitve, nem törődtek velem. Aztán negativ irányba változtam, amitől csak rosszabb lett. Sokat vertek, mindenért veszekedtek velem, mégha nem is én voltam a hibás. Mindig engem okoltak mindenért, még azért is, hogy miattam romlott meg a házasságuk. Sokszor akartam öngyilkos lenne. Vagdostam magamat, amiért megint csak veszekedtek velem, hogy én vagyok a hibás, és persze nem ők. Szóval nem egyszerű... Nem birom már velük. Félek hazajönni. Ha itthon vagyok bezárkózom a szobámba, mert rettegek attól, hogy bántani fognak. Szeretnék elmenni innen, mert nem birom tovább. A baj az, hogy 16 éves vagyok, tanulok. Nincs hová mennem, mert a nagyszülők is a pártjukat fogják. De van egy nagykorú (20 feletti) barátom, ha ez számit.

A kérdésem az lenne, hogy elmehetek innen, vagy tehetek bátmit? (jogi és gyermekvédelmis dolgokat nem szeretnék)



2014. okt. 21. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem mehetsz el, 18 éves korodig a rendőrséggel kerestethetnek, hazahozathatnak.

Egyébként miért nem akarsz jogi és gyermekvédelmis dolgokat? Az az egyetlen út, amivel el is érhetsz valamit. Vagy ez, vagy pedig vársz még szépen két évet, amikor elmehetsz otthonról, és akkor elköltözöl és szépen fenntartod magad...

2014. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem elmehetsz, elméletileg 18 éves korodig nem lehetne, de a húgom pl. 17 éves volt és a rendőrség szétette a kezét, hogy nem tudnak mit csinálni, meg úgyis mindjárt nagykorú meg hiába hoznák vissza, visszaszökne.

A családvédelmisek meg csak hivatalnokok, semmi hatáskörük nincs.

2014. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Privatban nem szeretnek valaszolni, foleg nem olyan kerdesekre, amiket az iro irt
2014. okt. 22. 16:12
 4/4 anonim ***** válasza:
És itt sem vagy hajlandó válaszolni egy itt feltett kérdésre? Így nem könnyű segíteni.
2014. okt. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!