Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők miért nem szórakoznak?

A szülők miért nem szórakoznak?

Figyelt kérdés

Most azokra gondolok akik így hazamennek munka után és elkezdenek főzni, mosni, takarítani minden egyes nap. És ezzel elmegy a napjuk. Az anyám is ilyen pedig semmi szükség erre. Nem értem miért nem ül le a tévé elé és nézi, vagy valami, bármi. Menne el sportolni vagy barátnőkkel, pasijával valahova. De nem, soha. Hétvégén is ugyanez megy, sőt akkor még többet főz, süt. És a környéken minden szülő ilyen, nem értem. Pedig fiatalosak, nem ilyen bottal járós ősz hajú nénik.

Miért nem szórakoznak soha?


2014. okt. 22. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős vagy? Van esetleg kisebb testvéred?

Én pl. azért nem járok szórakozni, mert nincs aki vigyázzon a gyerekre és nem hagyhatom egyedül, túl kicsi. Legutoljára tavaly szeptemberben voltunk 2 órát egy étteremben a férjemmel, amikor elvállalták tesómék a gyereket. Azóta sem volt ilyesmi:(

2014. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán anyukádat eleve szóakoztatja a főzés. Nem azért, de sok ilyen ember van. Aki szeret főzni meg sütni. Amúgy meg ha a családjáért él, az nem baj, amíg őt ez boldoggá teszi. Ha neki így ez jó, akkor te se bánd. Meg ha nem rutin a kimozdulás, akkor nehéz elmenniük valahova, főleg ha már kialakultak a megszokott napjaik :s Van ilyen :s
2014. okt. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
lehet úgy gondolják (megjegyzem rosszul) hogy ők már öregek ahhoz, hogy eljárjanak bárhova is... anyukád tipikus minta feleség-anya, aki munka után is főz, mos takarít, nehogy valahol legyen egy porszem stb... persze ez se jó, igenis neki is járna kis kikapcsolódás.. nem tudom mennyi idős vagy, fiú-vagy lány.. esetleg meglephetnéd egy este már kész vacsival hogy neki ne kelljen főznie, így talán leülne picit :) vagy esetleg ha már van kereseted vegyél színház- vagy koncertjegyet , vagy beszéld meg a barátjával, hogy vigye el ő, hogy kicsit kimozduljanak.. hátha akkor kikapcsolódik kicsit :) én nem ilyen szülő vagyok.. mi a férjemmel eljárunk szórakozni, barátokhoz, koncertekre, színházba.. szeretünk néha kimozdulni itthonról, kell is, hogy az ember feltöltődjön :)
2014. okt. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mert úgy érzik senki nem csinálja meg helyettük, és ezért azt neki és akkor meg kell csinálnia. Vegyétek át tőle néha ezeket a teendőket, hogy tudjon kicsit pihenni, kikapcsolódni, vagy hívd el bowlingozni, vagy bárhova ami kicsit is érdekelheti.
2014. okt. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sok szülőt ismerek, akinek van igénye szórakozásra és tesz is azért, hogy a saját igényei szerint éljen, de nyilván olyanok is vannak, aki attól érzi jól magát, hogy a családjukat szolgálják. A probléma ebből akkor van, ha a "szolgálás" leginkább mártírkodás, vagy ha a szórakozás a család rovására megy.
2014. okt. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kire,hány emberre süt, főz, mos? Lehet, hogy nem igényli a szórakozást, de inkább arra tippelek, hogy mire meló után lefutja a kötelező köröket a házimunkával, már sem ideje, sem kedve kimozdulni.
2014. okt. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki munkamániás. Ha hazamegy, az otthoni munkát végzi. Takarítani mindig lehet (csak nem érdemes egy pont után, tökéletes úgyse lesz és seperc alatt elromlik a közel tökéletes is, de én nem szeretek takarítani, viszont kismillió jobb dolgot el tudok képzelni).

Anyám is ilyen volt, szerencsére volt egy kertes házunk, akkor legalább nem azt a nyamvadt lakást takarította. Bár tv-t is nézett és keresztrejtvényt is fejtett néha, zömmel azért dolgozott. Karácsonykor pedig akár stresszig menő sütés napokig, eléggé feleslegesen, mert nekem fél tonna ételtől (kb. rám, mert anyám keveset evett) minden étvágyam elment, inkább nyugalomra vágytam és egy ízletes, szolid ételre, ahova pedig vitte az étel másik felét, ott úgyis volt még több. Más is szokott vendégségbe (közeli család) erején és kedvén felül sütni-főzni? Én tuti nem. Egy szép dekorált sütit illőnek találok, de minek vinnék oda egy lakodalmat?


Amíg valakinek jólesik a házimunka, OK, minden tiszteletem a remekül sütő-főző s azt élvező háziasszonyoké, de amikor már ez kényszeres és a gyerekre is stresszesen ráordibálnak, ha karácsonyeste kimegy a konyhába, mert egész nap nem jutott be és már nagyon éhes... Az már gond.

2014. okt. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Vannak ilyen munkamániás nők, akik attól érzik magukat tökéletes feleségnek/anyának ha mindig robotolnak és így is élvezik az életet. Én nem tartozom ezek közé, tőlem lehet néha kis kupi és akkor főzök, amikor kedvem is van hozzá. Lazítani is tudni kell, nekem fontos a pihenés, sokat kirándulunk, néha még játszom is, pedig már a gyerekeim is felnőttek.
2014. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Így talán világosabb lesz a dolog.

Reggel hatkor felkelek, elkészülök a reggeli teendőkkel, gyereket elviszem az oviba, és 8-kor indulok munkába. 9-re beérek, du. 5-kor végzek, 6-ra hazaérek. Gyors fürdés, vacsorázás, fürdetés, alvás. Másnap ugyanez.

Mire eljön a hétvége, már nem sok kedvem van kimozdulni, és persze a házat is takarítani kell, a kertet rendezni/tüzelőt feldolgozni. Mindig van valami munka amit meg kell csinálni, különben felhalmozódik. Ritkán mozdulunk ki, kettesben már hónapok óta nem voltunk. Ez a szükséges rossz egy előnytelen munkaidő beosztás miatt.

2014. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Mert az ítélkező, unatkozó gyereke nem takarít ki otthon, nem főz, nem mos, de elvárja, hogy legyen kaja, tiszta ruha és rend otthon. Gondolom ezért.
2014. okt. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!