Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaz, hogy idővel jobb lesz?

Igaz, hogy idővel jobb lesz?

Figyelt kérdés
Anyukám pár napja halt meg betegségben és úgy érzem beledöglöm! Nagyon szerettem/szeretem és elviselhetetlen az érzés,h már nincs! Azt kívánom,h inkább én haltam volna meg! Közben meg lelkiismeret-furdalásom van,mert nem tudom,h elégszer mondtam-e neki,h mennyire szeretem,vagy,h jó gyereke voltam-e?! Egyébként nagyon jó volt a kapcsolatunk. Más is így érzett amikor elveszítette valamelyik szülőjét? Könnyebb lesz ez valaha? Segítsetek!

2014. okt. 23. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Személyiségfüggő.Nekem lassan 8 év után sem lett jobb,sőt...

Lehet te nem így leszel.Főleg,ha màr minimum 16 vagy.

2014. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elmúltam már 16 éves,bőven. 30 éves nő vagyok.


A 8 év nagyon rosszul hangzik! :-(

2014. okt. 23. 09:30
 3/5 anonim ***** válasza:
hidd el jobb lesz, de jó sosem..
2014. okt. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden, amit írsz a gyászmunka része. Ezt el kell végezni- és könnyebb lesz. Írd ki magadból, zenéld ki, ha tudsz valamilyen hangszeren játszani.
2014. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

21 évesen vesztettem el édesapámat váratlanul, előtte egy évvel pedig nagymamámat. Mindkettőjükkel nagyon közel álltunk egymáshoz. Sokáig nem bírtam kimenni a temetőbe sem. Nekem az segít, hogy hiszek abban, hogy hallják, amikor gondolatban üzenek nekik. Idővel a fájdalom tompul, meg elterelik majd a figyelmed más dolgok. Azóta tényleg megértettem, hogy örömöt és szomorúságot is lehet egy időben érezni egyszerre, főleg pl. Karácsonykor.


Rengeteg közös szokásunk volt, megvolt, hogy mikor hogyan ünneplünk, e nélkül a két ember nélkül viszont már nem volt ugyanaz, így változtattunk, és pl. ünepekkor rokonokhoz megyünk, vagy elutazunk máshova. Ha eszembe jut, kb. bármikor tudnék sírni, pedig jópár éve volt. De ez az élet velejárója, ez van. Szerencsére azért van sok jó dolog is, és tudom, hogy ők is azt szeretnék, ha boldog lennék, nem pedig hogy azon rágódjak, hogy mit kellett volna másképp csinálnom. Örülök azoknak az emlékeknek, amik közösek, mást nem nagyon lehet tenni.

2014. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!