Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vagyok kiakadva...

Jogosan vagyok kiakadva anyámra? Miért csinálja?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyetemista vagyok, külön élek a szüleimtől. Most hazajöttem a négy napos ünnepre. Elég pörgős, energikus vagyok nem szoktam korán lefeküdni, mostanában huzamosan fent vagyok akár hajnali kettőig is, mert nem vagyok álmos. Ilyenkor vagy tanulok vagy gépezek vagy olvasok stb.. De nincs rám hatással ez, nem vagyok fáradt soha másnap.


Anyám egyszerűen nem érti meg, itthon állandóan rám parancsol, hogy feküdjek le akkor amikor ők. Ők korán lefekszenek már aludni, én pedig 10 előtt soha nem is tudnék elaludni. Mondjuk a hajnali 2 elég szélsőséges, általában éjfél felé fekszem le.


Tegnap beszólt nekem, ha ilyen későn fekszem le és egyszer összeesek, akkor remélem ott is maradok. Felhúztam magam, lefeküdtem aludni. Mikor kicsit sikerült lenyugodnom, erre bejött a szobába és elkezdett simogatni meg olyanokat kérdezett, hogy alszok-e már meg a nevemet kiabálta stb. Megint jól felhúzott :SS


Mi baja van anyámnak? Hogy kezeljem? Miért kell ilyeneket mondani? (20/L)



2014. okt. 23. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Mondd meg neki, hogy NEM vagy fáradt, NEM fogsz lefeküdni és kész.


Aztán hisztizzen. Nálunk is kötelező volt fél 10 takarodó, mert mostohám "nem tud pihenni".


Szerintem, amíg csendben vagy, addig akkor fekszel le, amikor akarsz, és pont.

2014. okt. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ember dühösen sok mindent mond amit később megbán,anyukádnak csak az a baja,hogy aggódik érted és félt.

Szerintem megoldást jelenthet,ha leülsz vele és nyugodtan elmondod neki a problémádat és biztosítod arról.hogy fölöslegesen aggódik érted.

2014. okt. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Ha dühében mondta volna, nem azt mondja, hogy "Remélem, ott is maradsz!", hanem hogy "Egyszer össze fogsz esni, rosszabb esetben ott is maradsz!"

A nevedet kiabálta? Lehet, ki kéne vizsgáltatni, nincs-e bipoláris problémája.

Ha nincs, akkor szimplán ki akar akasztani.

Korábban is előfordult hasonló, vagy most? Történt valami változás az életében, ami miatt megváltozhatott?

2014. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Bocs, de legalább 3-4 éve meg kellett volna nevelned őket, hogy akkor fekszel, amikor neked jó lesik, ha fáradt leszel, a te bajod. A gond az, hogy még mindig egy taknyos gyereknek vagy otthon nézve.
2014. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagyunk véletlen tesók? Én anyám pont ugyanezt csinálja. 22/L

2014. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Utolsó, nekem sajna nincs tesóm :( De legalább nem vagyok egyedül ezzel, azt hittem csak az én anyám csinál ilyet az ennyi idős gyerekével.

2014. okt. 24. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig nem :D Nekem azt szokta eljátszani, hogy ha "nem fekszem le időben" szóval akkor amikor parancsolja akkor széthúzza a netet.

Csak nekem már van mobilnetem amit én fizetek, szóval nem jött be neki :)


Az a legjobb mikor munka után(éjjeli műszakos reggel 6kor ér haza) felébreszt azzal, hogy szellőztet. Mert nem bírja kivárni, hogy 10 körül magamtól ébredjek fel :D Mert "aki éjjel legény legyen nappal is"

2014. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!